Як жити далі після втрати: біль, яку потрібно зрозуміти

Чоловіки і жінки переживають сильний стрес по-різному. Жінки шукають підтримки у своїх близьких, для них дуже важливо, щоб оточуючі були поруч і втішали їх після втрати.

Чоловіки часто вважають, що показувати смуток і біль — жіноча справа і ознака слабкості. Зіткнувшись з втратою, вони занурюються в якісь справи і знаходять задоволення в тому, що долають труднощі самостійно.

Але як чоловікам, так і жінкам, потрібно вчитися справлятися з сильним стресом, щоб пережити його без глибоких наслідків для психологічного здоров’я.

Горе втрати близької людини — одне з найважчих випробувань в житті. Пройшовши через нього, частина особистості зміниться і вже ніколи не стане такою ж, як раніше. Але біль може не тільки зруйнувати людину, але і зробити його сильніше і мудріше.

У якісь моменти, особливо незабаром після втрати, біль буває настільки сильною, що, здається, її просто неможливо винести. Але подумайте про те, що покинув вас близька людина навряд чи хотів, що ви відчували себе так погано через нього. Втрата близької — це назавжди, але навіть якщо зараз ви не уявляєте, як будете жити далі, ви знайдете в собі сили і впораєтеся з цим. Щоб повернути втрачену радість і подолати біль, спробуйте:

 • згадати, що пішов близький все ще поруч з вами; вони живе у вашому серці. Спогади про нього завжди будуть живі, і щоб побачити його, вам потрібно тільки закрити очі. Кожен раз, коли ви відчуєте необхідність виявитися ближче до цієї людини, знайдіть тихе місце, закрийте очі і подумки поговоріть з ним. Так ви відчуєте себе набагато краще.
 • зберігати близькість з минулим людиною, розмовляючи про нього. Оточуючі вас люди можуть відчувати ті ж почуття, щоб і ви, і будуть щасливі поділитися своїми думками. Говоріть про те, що ви пережили разом, про хороших і поганих часах, про смішних і сумних випадках. Спогади про чудовому часу, який ви провели разом, будуть довго зберігати його пам’ять жива.
 • зміцнювати пам’ять про нього. Коли йде дорогою для нас людина, ми не хочемо, щоб інші люди забували про те, що він зробив за своє життя. Можна, наприклад, заснувати стипендію або премію його імені. Це, звичайно, доступно не всім, а ось посадити дерево імені коханої людини може кожен. І повірте, кожне дерево нітрохи не менш важливо для нашого світу, ніж цілий благодійний фонд.
 • ні на хвилину не забувати, що пішов близький завжди бажав вам щастя. Він хотів би, щоб і після його смерті ви жили повним життям, посміхалися, сміялися, спокійно спали, займалися тим, що вам подобається, любили. Якщо ви живете так, це не означає, що ви забуваєте його. Він ніколи не покине ваше серце. Але у світі є багато людей і справ, на які ви можете вплинути своєю любов’ю так само, як він своєю вплинув на вас. Це кращий спосіб увічнити його пам’ять, тому що так його любов ніколи не помре, а, навпаки, примножиться.
 • Після втрати близької людини ми повинні пройти через біль, відчути її повністю, і — жити далі. Ми можемо взяти пам’ять про близьких з собою, куди б ми не йшли. Ми може зробити так, щоб вони пишалися нами, адже, так чи інакше, ми пройде весь шлях разом.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.