Як зберігати мед?

Для того, щоб зберегти особливий смак і аромат, а також максимально продовжити час зберігання, необхідно врахувати декілька важливих умов для зберігання меду. Як правильно зберігати мед? Саме цьому присвячена наша сьогоднішня стаття.

Загальні правила, як зберігати мед

У першу чергу — посуд. Необхідно зберігати мед в скляному або керамічному посуді, також підійде пластмасова або емальований посуд, головне тут — герметичність ємності, в якій ви будете зберігати мед. Зберігати мед необхідно в чистих, сухих приміщеннях (стосовно вологості повітря, приблизно 60% — необхідний поріг. Вище не варто). Акуратні будьте при розташуванні меду поряд з іншими продуктами, їли вони мають сильний запах, то він може передатися меду.

Забудьте про те, щоб зберігати мед в оцинкованої посуді, а тим більше в посуді з чорних металів. Здавна пасічники зберігають мед у дерев’яних діжках, але з часом було помічено, що мед здатний змінювати своє забарвлення і навіть смак при зіткненні з деревиною.

А де зберігати мед будинку

Так, в домашніх, тим більше, міських умовах так і напрошується, де зберігати мед. Відповідь проста — краще всього в холодильнику. Температурний режим при цьому слід дотримуватися в рамках від 5 до 10 градусів за Цельсієм. Не виключаються і негативні температури, аж до -20 градусів, мед не втратить свої лікувальні властивості.

Термін придатності меду так і не встановлено. Насправді, зберігатися він може довгі роки, але при дотриманні правил. Змусити мед зіпсується може лише відкрита посуд і висока вологість. Зауважте, справжній мед не може покритися пліснявою. Так що якщо раптом ваш мед запліснявів — це сурогат.

Ось і стало зрозумілим, як правильно зберігати мед.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Їжа та напої. Додайте в закладки постійне посилання.