Як зберігати косметику й коли від неї варто позбутися

Косметика, як і продукти харчування, має термін придатності. Але, щоб косметика зберегла свої властивості і ефективність, її потрібно зберігати у відповідності з певними правилами. Ось деякі поради, як зберігати косметичні засоби, щоб вони не зіпсувалися до закінчення терміну придатності.

Чи станете ви їсти йогурт, термін зберігання якого закінчився два місяці тому? Звичайно, ні. Навіщо ж наносити на обличчя косметику, термін зберігання якої підійшов до кінця? Косметику обов’язково потрібно використовувати протягом певного часу після того, як ви її відкрили. Проблема в тому, що ми не пам’ятаємо точної дати, коли ми відкрили тюбик зі скрабом, або коли вперше скористалися дорогим кремом класу люкс, яким користуємося тільки в особливих випадках. Що стосується зубної пасти або гелю для душу, ці кошти ми оновлюємо регулярно, тому з ними не виникає проблем, але що робити з тушшю для вій або лаком з блискітками? Щоб бути впевненими, що косметичні засоби можна, як і раніше використовувати без ризику для здоров’я, є декілька порад.

На упаковках косметичних засобів ми можемо помітити логотип, що зображає відкриту баночку, поряд з якою надруковані маленька цифра і буква М. Ця цифра показує, скільки місяців можна використовувати даний засіб після того як ви відкрили упаковку. Наприклад, 12М означає, що після того, як ви відкрили баночку, її вміст потрібно використати протягом 12 місяців.

На що звертати увагу при зберіганні косметики

 • Якщо косметичний засіб змінило колір, або набула підозрілий запах, викидайте його. Точно так само, якщо ви помітили зміни в структурі, більше не використовуйте цей засіб.
 • Якщо ви брали з собою косметику в далекий похід по горах або в подорож по жарким країнам, в загальному, якщо косметика побувала в екстремальних умовах, не використовуйте її більше після повернення.
 • Якщо пудра для обличчя кришиться — це ознака того, що її пора викидати. В якій упаковці переважніше вибирати косметику
 • Вибирайте засоби у тубах, пляшечках або диспенсер. Це не дозволить вам залізати в них пальцями і занести бруд, адже ми далеко не завжди перед цим миємо руки. Крім того, кожного разу, коли ми відкриваємо баночку, разом з повітрям в косметику потрапляють бактерії. Тому дуже важливо після кожного використання закривати баночки, туби і флакони.
 • Не зберігайте косметику на вікні. Прямі сонячні промені діють агресивно, і можуть зіпсувати ваші косметичні засоби.
 • Засоби по догляду за шкірою бояться спеки, але вологість у ванній кімнаті також може бути для них згубна, оскільки у вологому середовищі поширюються грибки і бактерії.
 • Що потрібно знати про зберігання косметичних продуктів

 • Кошти на водній основі (крем, молочко) — це найбільш чутливі продукти, тому до них потрібно ставитися з особливою обережністю.
 • Косметика з вмістом спирту (лаки для волосся, лаки для нігтів, дезодоранти) менше схильна до забруднення, так само як і тверді засоби (олівці, помади). Лаки для нігтів потрібно викидати, коли вони стають густими або липкими. Не думайте, що виправите ситуацію, додавши в лак кілька крапель розчинника, це марно.
 • Косметику потрібно зберігати в прохолодному, сухому місці, подалі від впливу світла. Засоби, якими користуються нечасто, можна зберігати в холодильнику.
 • Термін придатності найпоширеніших засобів

  Термін придатності косметичних засобів залежить від кожного конкретного продукту, але не можна забувати, що термін зберігання будь-якого засобу обмежений, тому його періодично треба перевіряти.

 • Туш: проблема з тушшю полягає в тому, що зазвичай у нас в косметичці є два або три види туші. Косметологи настійно рекомендують користуватися відкритим тюбиком з тушшю не довше трьох місяців. Наші очі дуже чутливі, і не варто ризикувати їхнім здоров’ям. Молочко для тіла і крем: це кошти, які зберігаються досить довго: 12 і 10 місяців відповідно.
 • Помада: термін придатності помади досить великий, близько року. Але для оптимального результату тримаєте помаду подалі від джерел тепла.
 • Лаки для нігтів: зазвичай вони зберігаються протягом року, але ви легко зрозумієте, що вони вже не придатні, якщо стали густими і в’язкими.
 • Сонцезахисні засоби: незважаючи на те, що на упаковці вказано досить великий термін придатності (12 місяців або більше), необхідно викинути флакон, після того як ви повернулися з відпустки. Вплив тепла (сонця, гарячого піску) руйнує захисні властивості цих коштів, і УФ-фільтри більше не виконують своїх функцій.
 • Парфюм: як будь-які засоби із вмістом спирту, вони зберігаються дуже довго. Але тут потрібно довіряти своєму чуттю: якщо запах або колір змінилися, прийшов час позбутися від флакона.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.