Як зберігати грудне молоко?

Народження дитини — найважливіша подія в житті будь-якої жінки, природно вона намагається забезпечити йому тільки найкраще, щоб він ріс здоровим. Лікарі навперебій запевняють, що грудне годування — найважливіший джерело здоров’я для малюка, адже воно забезпечує його всім необхідним і служить основою його імунітету, поставляючи в його організм антитіла і захищаючи його від хвороб у перші місяці життя, тому воно значно краще сухих сумішей для годування . Бувають ситуації, коли мама не може знаходитися поряд з малюком постійно, а використовувати суміш не хочеться, і краще заздалегідь зробити для нього запас молока, щоб він не залишився голодним. У зв’язку з цим виникає питання, як зберігати грудне молоко?

Як зберігати грудне молоко

 • Грудне молоко зберігати в холодильнику не тільки можна, а й необхідно. Крім холодильника його ніде зберігати не можна, так як воно легко може зіпсуватися при будь-якій температурі вище 5-7 градусів, саме ця температура, є оптимальною для зберігання грудного молока.
 • Як зберігати зціджене грудне молоко — перед зціджуванням прокип’ятіть пляшечки, вони повинні бути чистими і по можливості стерильними, сухими і холодними. Кожну порцію молока сцеживайте в окрему пляшечку чистими руками. Зберігайте порції також роздільно, змішати ви їх можете перед тим як розігріти.
 • Грудне молоко зберігати в холодильнику зручно, але воно там відповідно охолоджується, і годувати немовля холодним молоком не можна, і потрібно його розігрівати. Розігрівати грудне молоко найкраще прямо в пляшечці, в каструлі з теплою водою. Чи не грійте молоко з запасом, краще потім погрійте додаткову порцію, так як повторно розігрівати молоко не можна. Не перегрів молоко, щоб малюк не обпікся, температуру молока можна перевірити, виливши крапельку собі на зап’ясті.
 • Якщо ви зцідити грудне молоко скільки зберігати його в холодильнику — не більше доби. По закінчення доби, молоко не тільки втрачає свої корисні властивості, а й починає псуватися і якщо його вип’є дитина, користі воно йому не принесе.
 • Чи можна зберігати грудне молоко в морозилці? Так, можна, при цьому воно втрачає частину корисних властивостей, але все одно залишається поживним, тому цілком допустимо зберігати кілька пляшечок молока в морозилці, на випадок вашої відсутності і просто про запас.
 • Як зберігати грудне молоко в морозилці

 • Скільки можна зберігати грудне молоко в морозилці — якщо у вас однокамерний холодильник з морозильником, то в ньому грудне молоко буде зберігати свої властивості в замороженому вигляді протягом двох тижнів. Якщо у вас двокамерний холодильник з окремою морозильною камерою, в ній можна зберігати молоко до трьох місяців.
 • Якщо звичайне зціджене молоко з холодильника досить просто розігріти, то заморожене доведеться розморожувати. Це можна зробити за допомогою спеціального підігрівача для дитячого харчування, в ньому ж можна і просто гріти пляшечки, або розморозити молоко самостійно. Його необхідно заздалегідь витягнути з морозилки, щоб воно відтануло, а потім розігріти на водяній бані або в під проточною теплою водою в раковині.
 • розморожене молоко, необхідно використовувати протягом дня, розміщуючи залишки в холодильник, потім воно зіпсується. Найкраще розморожувати тільки необхідне на день кількість, щоб не витрачати його даремно.
 • розморожене молоко не можна ні в якому разі заморожувати знову.
 • Якщо ви берете зціджене молоко з собою, використовуйте сумку-холодильник, особливо влітку, щоб молоко не зіпсувалося.
 • Тепер ви знаєте, як зберігати грудне молоко, і якщо вам буде потрібно куди-небудь відлучитися, ви будете спокійні і впевнені в тому, що ваша дитина обов’язково в потрібний час отримає здорове і повноцінне харчування.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.