Як зберегти відносини — відчуйте свого партнера

Бувають моменти, коли відносини досягають такої точки , що або ви, або партнер, або обидва відчуваєте, що більше не можете продовжувати стосунки. Але навіть якщо це так, можливо, зв’язок між вами ще міцна, і ви обоє хочете зберегти відносини, але не знаєте, що саме вжити для їх порятунку. Якщо ваші відносини переживають непростий період, але ви не хочете втрачати партнера, а хочете налагодити зв’язок з ним, ви можете піти цим радам.

Усвідомте причини кризи у відносинах

У більшості випадків пари розпадаються через те, що у них виникають складнощі, або їм здається, що вони не можуть більше бути разом, але люди при цьому рідко з’ясовують справжні причини проблем. Дуже важливо, щоб ви обидва з’ясували, в чому корінь конфліктів, усвідомили справжню картину того, що відбувається.

Будьте розсудливі, раціональні і спокійні

Коли пара переживає конфлікти і складні часи, виникають різноманітні емоції, які можуть заважати одному або обом діяти раціонально. Через це люди часто говорять і роблять речі, які тільки погіршують ситуацію. Хоча це може бути складно, дуже важливо постаратися дотримувати спокій і мислити розумно, а також раціонально говорити. Якщо партнер не намагається вирішити проблему разом з вами, ви повинні взяти на себе відповідальність за збереження спокою в парі. Ви повинні терпляче вислуховувати партнера, перш ніж починати говорити. І не слід говорити те, про що згодом ви можете пошкодувати.

Дайте один одному трохи вільного простору

Якщо ваше розсудливість і спокій не допомагають, і ви бачите, що відносини не зрушуються з мертвої точки, спробуйте провести деякий час роздільно. Це може бути важко, але дійсно допоможе вам. Багато людей реагують занадто емоційно, коли у них складнощі з партнером, і хочуть негайно вирішити проблеми, але це безумовно поганий спосіб. Єдине, чого можна так добитися — партнер буде відчувати, що на нього тиснуть, і це призведе лише до продовження конфлікту. Спробуйте провести деякий час роздільно — дайте партнерові й собі простір для емоцій і думок.

Погодьтеся не погоджуватися

Наступного разу, коли ви почнете з партнером раціональну дискусію, будьте готові не погоджуватися з партнером. Дуже важливо, щоб обидва пам’ятали, що, будучи парою, ви все ж залишаєтеся індивідуальностями зі своїми власними переконаннями і поняттями. Домовтеся про те, що незгода в чому-небудь означає не вашу несумісність, а вашу унікальність. Ви повинні поважати відмінності і використовувати їх для побудови відносин, а не намагатися змінити один одного.

Знайдіть компроміс

Можливо, є речі, які ви не хотіли б, щоб ваш партнер робив. Але правда в тому, що ви не можете змінити особистість партнера і його захоплення. Що ж варто робити в такій ситуації? Вам потрібно знайти компроміс, «нейтральну територію» — ті області, де ви обидва відчуваєте себе впевнено і комфортно, довіряєте один одному і відчуваєте, що можете зберегти свої відносини.

Працюйте командою

Збереження і підтримка відносин вимагає зусиль від обох. Якщо партнер не намагається допомогти у збереженні відносин, можливо, вам краще залишити його на час, поки він не вирішить, чи важливі ці відносини для нього. Іноді рішення може бути болючим — партнер може вирішити припинити відносини. Втім, досить імовірно, що партнер все ж зрозуміє, як важливі ви в його житті і поступово прийде до готовності працювати над збереженням відносин разом з вами.

Ключ до успіху — терпіння

Не панікуйте. Відносини — тендітна матерія, особливо коли ви переживаєте складний період. Ви не можете все виправити за один день. Не турбуйтеся, якщо зміни займають більше часу, ніж ви очікували. Ніхто не може передбачити, скільки часу вам знадобиться. Єдине, що дасть результати — це зусилля і терпіння. Якщо ви будете намагатися і працювати над вирішенням проблем, результати не змусять чекати надто довго.

Не поспішайте

Якщо вам з партнером вдалося розв’язати конфлікт, не поспішайте. Якщо ви будете прагнути якомога швидше повернутися у звичне русло, ті ж самі проблеми, які викликали кризу у відносинах, можуть виникнути знову. Поговоріть один з одним про події і про те, як ви надалі будете запобігати такі ситуації або вирішувати їх. Якщо ви обидва вирішили зберегти відносини, вам нікуди не потрібно поспішати — адже ніхто не йде.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.