Як захистити дитину від сексуальних посягань в Інтернеті

Щороку тисячі і тисячі хлопчиків і дівчаток зустрічаються з сексуальними збоченцями і педофілами, з якими вони познайомилися в Інтернеті. Їх обманює доброзичливе спілкування в чаті, листування по електронній пошті і в соціальних мережах. Нерідко діти вважають, що спілкуються з однолітком. За даними численних організацій із захисту прав дітей, сексуальні зазіхання в Інтернеті представляють реальну загрозу для дитини, тим більше, що особистість користувача по інший бік монітора відразу визначити неможливо — їм може виявитися і ваш добродушний сусід або листоноша, і засуджений педофіл чи гвалтівник.

Як діють сексуальні злочинці в Інтернеті

Існує безліч способів, які сексуальні збоченці і педофіли використовують в Інтернеті, щоб заманити в свої мережі нічого не підозрюють дітей і підлітків, але все так чи інакше включають прояв інтерес до дитини. Наприклад, збоченець чекає чергову жертву в чаті або виходить на неї через спільних знайомих в соціальній мережі, і починає бомбардувати її повідомленнями. Поступово сексуальний злочинець завойовує прихильність і довіру дитини, так як завжди готовий його вислухати і підтримати, запевняючи в тому, що ніхто не розуміє дитину краще, ніж він. У ситуації, коли батьки, вчителі, друзі та члени родини ставляться до дитини зі зневагою або недовірою, така підтримка надається більш ніж потрібною.

Сексуальні злочинці в Інтернеті також посилають дітям свої порнографічні фотографії для того, щоб вести з ними відверті сексуальні розмови. Хоча подібне «спілкування» може залишатися тільки в Інтернеті, багато сексуальні злочинці просять про особисту зустріч. На жаль, батьки часто недооцінюють сексуальних злочинців і не розуміють, що вони можуть бути надзвичайно переконливими — їм зовсім необов’язково викрадати дитину, щоб розтлити і розбестити його.

Чому діти довіряють сексуальним злочинцям в Інтернеті

Всі діти і підлітки шукають тих, хто їх «розуміє». Перехідний вік — важкий час, час самотності — впевнені, ви ще пам’ятаєте про це — і навіть найпопулярніші серед однолітків діти часто страждають від нерозуміння оточуючих. Тому коли дорослий чоловік або жінка (таке теж буває, хоча і рідко) проявляє до дитини живий, щирий інтерес, і говорить про те, що він теж через це пройшов, що він його розуміє, дитині здається, що він зустрів споріднену душу, близької людини.

Сексуальний злочинець може виглядати як звичайний бізнесмен або представник будь-якої іншої професії. Його неможливо розпізнати за зовнішнім виглядом або манері одягатися; нерідко він навіть вельми привабливий і користується успіхом у протилежної статі. Діти і підлітки, які не розуміють, як діють сексуальні злочинці і збоченці в Інтернеті, можуть легко стати їх жертвою, і потрапити в ситуацію, яку не зможуть контролювати, навіть не встигнувши усвідомити, що відбувається.

Як батьки можуть захистити дітей від сексуальних посягань

Самое могутня зброя проти сексуальних посягань в Інтернеті — це інформація. Не дарма кажуть: попереджений — значить озброєний. Не соромтеся говорити з дітьми про сексуальних зазіханнях в Інтернеті та інших проблемних питаннях: секс, наркотики, насильство. Дитина повинна розуміти, що комп’ютер і підключення до Інтернету — це прямий доступ не тільки до досягнень цивілізації, але і до всього поганого, до всіх пороків, тому він повинен бути напоготові і з обережністю вступати в розмову з невідомими людьми. Вселите дитині, що в Інтернеті люди не завжди є тими, за кого себе видають. Коли дитина не розуміє, хто — або що — очікує його в Інтернеті, у нього набагато більше шансів стати жертвою сексуальних посягань.

Що робити батькам, якщо дитина стала жертвою сексуальних посягань

Якщо ви підозрюєте, — або точно знаєте, — що ваша дитина стала жертвою сексуальних посягань в Інтернеті, ситуація ускладнюється. Очевидно, вам слід звернутися в правоохоронні органи, але ви повинні бути готові до того, що ваша дитина може прийняти сторону злочинця і навіть встати на його захист. Тому краще утриматися від розмови з дитиною до тих пір, поки в ситуації не розбереться поліція, щоб він не встиг попередити злочинця про небезпеку.

Обов’язково збережіть переписку дитини з сексуальним злочинцем, яку ви знайшли на домашньому комп’ютері, і роздрукуйте її, якщо це можливо. Зрозумійте, що вашій дитині не загрожує кримінальне покарання за те, що він зробив; ваша дитина є жертвою, а не злочинцем. У подібних випадках поліція на час вилучає комп’ютер і передає його на вивчення в технічний відділ (або аналогічний підрозділ), фахівці якого спробують знайти злочинця через Інтернет. Тому перш ніж віддавати комп’ютер, збережіть на зовнішньому диску всі необхідні вам для роботи документи.

І нарешті, негайно зверніться до юриста. Сексуальний злочинець порушив не тільки федеральні, але і цивільні закони. Якщо листування свідчить про сексуальної експлуатації (як зазвичай і буває), ви можете почати проти нього судовий процес.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.