Як завагітніти при загині матки?

Практично кожної п’ятої жінки ставлять діагноз «загин матки». Перше питання, яке виникає в такому випадку у жінок, стосується можливості зачаття малюка. Відповісти на це питання неможливо, тому що в одному випадку загин матки може привести до безпліддя, а в іншому діагноз не завжди впливає на зачаття.

Розташування матки

В організмі здорової жінки матка, як правило, розташована в центрі малого таза. Піхвова частина матки звернена донизу і ззаду. Дно матки звернена догори і вперед. Таким чином, між тілом і шийки матки утворюється тупий кут. В деяких випадках через анатомічних особливостей жінки кут може бути звернений назад, вліво або вправо. Таке розташування прийнято називати загином матки.

Які причини загину матки

Іноді загин матки — це всього лише індивідуальна особливість будови жіночого організму. Купується ця особливість протягом усього життя. Існують й інші причини, що викликають загин матки. Наприклад, важкі фізичні навантаження, запалення матки та її придатків, ендометріоз, захворювання кишечника, запори. Симптоми загину матки можуть виявитися або при дуже яскравому загині, або при прояві симптомів запальних захворювань.

Симптоми загину матки

Часто жінки з загином матки відчувають болю при статевому акті і менструації, їх цикл нерегулярен і розлад сечовипускання доставляє безліч незручностей. З настанням вагітності можливий ризик невиношування плоду. При огляді лікар з’ясовує, зафіксована чи матка, для цього він пересуває її в різні боки. Зафіксована матка не зміщується, і при спробі її пересування виникають больові відчуття. Це перша ознака спаєчних процесів, через які можуть виникнути проблеми з зачаттям, а часом і безплідність. Сайки можуть поширитися і на маткові труби.

Чи можливо завагітніти

Якщо загин виражений слабо і є анатомічною особливістю жінки, то проблем із зачаттям виникнути не повинно. При сильному загині попадання сперми в матку сильно утруднено, і вся сперма залишається у піхві. При спаечном процесі, супроводжує загин матки, труби звужуються, і часом формується їх повна непрохідність, це може стати причиною безпліддя.

Що робити, якщо у вас загин матки

Якщо причиною загину матки стали запальні процеси в малому тазі, то їх потрібно вилікувати і пам’ятати про профілактику. При наявності спайок для того, щоб посприяти їх розсмоктуванню, слід пройти курси фізіотерапії, ферментотерапии, грязелікування і гінекологічний масаж.

Приділіть час для занять лікувальною фізкультурою. Виконуйте вправи спрямовані на зміцнення м’язів тазового дна і черевного преса.

Для вдалого зачаття дуже важлива поза при статевому акті. Найоптимальнішою є колінно-ліктьова поза. При цій позі шийка матки зміщується до центру і шанс потрапляння сперми в шийку збільшується.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.