Як завагітніти двійнятами?

Вчені знають практично все про процес зачаття і про те, що відбувається після нього. Але питання про те, як на світ з’являється двійня, до цих пір залишається відкритим. Фактори виникнення багатоплідної вагітності повністю не з’ясовані.

Розрізняють однояйцевих і різнояйцевих вагітність. У першому випадку запліднена яйцеклітина ділиться на дві або більше частин. А при різнояйцевих вагітності відбувається запліднення відразу двох або більше яйцеклітин. Однояйцеві близнюки народжуються однієї статі, і відрізнити їх один від одного вкрай складно.

Як можна завагітніти двійнятами

На жаль, на замовлення завагітніти двійнятами будь-якій жінці не можна. Подібний результат випадковий, і фахівці досі не можуть з точністю сказати, чи вийде у вас зачати двійню чи ні.

Але визначити хоча б ймовірність завагітніти двійнятами реально. Існують певні чинники, які збільшують шанс стати батьками близнюків. Зупинимося на них детальніше …

 • Вагітність двійні обумовлена генетично, в першу чергу, тобто залежить від спадкових факторів, як по чоловічій, так і по жіночій лінії. Якщо в роду у вашої пари були випадки народження близнюків, то шанс завагітніти двійнятами у вас з чоловіком збільшується.
 • Після екстракорпорального запліднення у жінки також зростає ймовірність завагітніти двійнятами. У ході процедури ЕКО жінці в матку підсаджують жодну яйцеклітину, щоб хоч одна з них почала розвиватися. Але може трапитися і так, що виживе кілька яйцеклітин, наприклад, дві. У результаті вийде, що Ви вагітні двійнею.
 • Багатоплідна вагітність може розвинутися внаслідок застосування ліків від безпліддя або як результат припинення застосування оральних контрацептивів. Справа в тому, що ці препарати сприяють збільшенню вироблення фолікулостимулюючого гормону, який є причиною дозрівання двох або більше яйцеклітин.
 • Ймовірність завагітніти двійнятами буде більше з віком. Гормональні збої відбуваються частіше саме з віком, причому вони можуть залишитися непоміченими для самої жінки. Виявляється, у зрілої жінки частіше, ніж у юної, може підвищитися рівень гормону гонадотропіна, який відповідає за дозрівання яйцеклітини, а це, можливо, приведе до народження двійні.
 • Завагітніти двійнятами швидше зможе жінка африканського народу, ніж азіатка. Вплив раси, як не дивно, теж має місце бути.
 • Хочу завагітніти двійнею

  Поспішаємо порадувати сучасних жінок з подібним бажанням народити двійню. В наші дні вірогідність народження двійні набагато вище, ніж 20-30 років тому. По-перше, це пов’язано з тим, що сучасні жінки вирішуються на вагітність пізніше, ніж раніше, а як ми вже говорили, шанс у них вище через збільшення особливого гормону. По-друге, ті пари, у яких виникають труднощі з заплідненням, вдаються до процедури ЕКЗ, при якій в організм жінки підсаджують кілька яйцеклітин. Або вони ж лікуються спеціальними препаратами, проходять курс гормональної терапії.

  Що стосується останніх наукових досліджень у цій області, то вчені стверджують, що побічно вплинути на вагітність двійнею може навіть харчування! У м’ясі, в печінці тварин і в молочних продуктах міститься протеїн. В організмі жінки він активізує вироблення жіночих гормонів і збільшує чутливість яєчників. Можливо, Ви чули про інсуліноподібний фактор росту (ІФР), це і є даний фермент! Він сприяє виживаності ембріона на ранніх термінах вагітності. А значить, якщо в організмі жінки зародилася двійня, шанси вижити обом ембріонам збільшуються. Хочете завагітніти двійнятами — їжте більше молочних продуктів і м’яса.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.