Як заспокоїти нерви: життя в задоволення

Слово «нерв» походить від латинського терміну nervus. Цим же поняттям в давнину позначалися і струни музичних інструментів — натягнуті, дзвінкі, готові порватися від необережного дотику. Емоційне перенапруження, стресові ситуації присутні в житті кожної людини, а отже, питання — як заспокоїти нерви — в даний час більш ніж актуальне.

Кому належить молоко?

Через що люди нервують? Причин може бути безліч. Це конфліктні ситуації на роботі чи вдома, проблеми в родині, катастрофічна нестача часу, тягар відповідальності і так далі. У деяких випадках для самозаспокоєння достатньо лише примружитися і глибоко зітхнути — наприклад, після догани начальства. Але іноді прийти в себе можна тільки за допомогою фахівця — психолога або психотерапевта.

Актуальність проблеми підтверджують і результати опитування, проведеного в 2008 році дослідницьким центром порталу SuperJob. Згідно з цими даними, самої нервової професією в даний час є журналістика (особливо новинна, враховуючи, свідками яких неприємних подій деколи стають журналісти і репортери). На другому місці, як не дивно — праця фахівця з кадрів, якому більшу частину часу доводиться присвячувати безпосередній роботі з людьми.

На третьому місці — бухгалтери, за ними слідують секретарі, педагоги, юристи і медики. Очевидно, що більшість цих спеціальностей — так звані офісні, а значить, напрошується висновок, що найкращий спосіб заспокоїти нерви — фізичне навантаження. Однак міняти роботу зовсім не обов’язково, а от внести корективи у звичний спосіб життя необхідно.

Чарівна пігулка

Для того щоб заспокоїтися, одні гризуть кінчик олівця, інші — ходять по кімнаті, треті вважають до десяти, а хтось «зривається» на близьких. Наприклад, Алек Болдуін дуже довго не міг прийти в себе після розлучення з Кім Бейсінгер, і під руку актора досить часто траплялася їх дванадцятирічна дочка (на адресу якої не раз звучали образливі образи, як стверджують очевидці).

Очевидно, що подібного стану допускати не потрібно, а значить — необхідно знайти спосіб заспокоїти нерви. У деяких випадках ефект може настати, якщо прийняти певні лікарські засоби, які допоможуть справитися з нервозністю. Найвідоміше серед них — звичайно, валеріана, перевірене не одним поколінням ліки, що допомагає узяти себе в руки і знайти спокій.

Комусь можуть допомогти і рецепти народної медицини. Наприклад, лимонна настоянка, приготована разом із меленою яєчною шкарлупою, або відвар з плодів коріандру. Більш серйозні лікарські препарати зазвичай приймаються курсами, мають протипоказання, а значить, призначатися повинні тільки фахівцем.

Взяти себе в руки

Однак перш ніж випробовувати на собі всі запаси аптечних складів, можна спробувати заспокоїтися власними силами, виконавши кілька вправ. Як відомо, седативну дію здатний чинити вид повільно поточної води, спостерігати за якою людина може дуже довго. Для цієї мети в магазинах продаються штучні міні-фонтани, картини з рухомими водоспадами і так далі.

Якщо ж подібних дизайнерських вишукувань поблизу не спостерігається, можна їх представити: занурення з головою в прохолодну воду, яка обволікає, пестить, приводить до тями, а потім витікає у воронку — а разом з нею йдуть хвилювання і страхи. Такий образ можна викликати, закривши очі буквально на декілька секунд — і після цього знову братися за справи, але вже на тверезу голову.

Дуже допомагають заспокоїтися різні дії пальцями, на кінчиках яких зосереджено безліч нервових закінчень. Так, відволіктися і сконцентруватися можна за допомогою в’язання гачком або спицями. Згідно японською легендою, потрібно скласти з паперу тисячу однакових журавликів, щоб виповнилося будь-яке бажання. Невідомо, чи допомагає орігамі в здійсненні мрії, але це заняття однозначно сприяє заспокоєнню.

Нарешті, потрібно змінити спосіб життя, оскільки зайва нервозність — це прямий наслідок неправильного режиму і заниженої самооцінки. Насолода навколишнім світом, відсутність обов’язкових щоденних звершень і постійного самоконтролю, посмішка і гумор по відношенню до проблем — при такому сприйнятті дійсності не потрібні ніякі додаткові зусилля для того, щоб заспокоїти нерви.

Дарина Цвєткова

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.