Як заробити студенту?

Безтурботні студентські роки — це свято життя! Тут і веселі гулянки і похід на дискотеку або в клуб, може бути і поїздка з однокурсниками на відпочинок. Але як роздобути гроші на всі ці розважальні заходи? Якщо студент іногородній треба ще купувати їжу, платити за гуртожиток або знімну квартиру. Добре, якщо допомагають батьки, а якщо ні? Як заробити студенту, щоб не відчувати потреби в грошах і при цьому, щоб робота не заважала навчанню?

Як заробити грошей студенту?

Працювати студент очного відділення зможе лише пару годин на день. Адже потрібно висипатися і вчитися! Часто проблемою студентів є їх лінь і небажання працювати за низьку зарплату. На перших порах не варто нехтувати низькооплачуваній роботою або практикою, яку пропонують вам викладачі. Використовуйте будь-яку можливість попрактикуватися у вашій майбутній професії, навіть якщо ви не отримаєте за це ні копійки. Важливий досвід і зв’язки, які ви отримаєте. Можливо, побачивши ваші старання, керівники підприємств залишать вас у себе або порекомендують в інші фірми. Тому, головне зробити перший крок — почати працювати!

Не забувайте також про роботу влітку. Під час відпусток багато місця залишаються вакантними і потрібні тимчасові працівники. Ви так само можете поїхати за кордон по обміну — підучити мову, а так само трохи підзаробити. Збиральництво овочів і фруктів закордоном так само поширена річна підробіток для студентів (наприклад, збір полуниці у Фінляндії).

Можливі варіанти роботи для студентів-очників:

 • бебісіттера: якщо ви любите дітей, то це робота для вас. Але вона не так проста! Не забувайте, що за дітьми потрібне око та око, інакше ризикуєте нажити великі неприємності від розгніваних батьків. Ви так само можете вигулювати хазяйських собак, робити якусь дрібну роботу по дому. Оплачується така робота досить непогано!
 • Продавець-консультант: можна влаштуватися на роботу в салон стільникового зв’язку, магазин побутової техніки, автосалон і т.д. На таку роботу охоче беруть молодих і активних людей.
 • Менеджер з продажу. Ця робота схожа вакансії «продавець-консультант». Потрібно вміти «втюхувати» клієнту продукцію великими партіями. Зарплата — зазвичай відсоток від досконалої угоди, але буває і оклад.
 • Секретар-референт, робота на ресепшн. Такий вид заробітку може принести непогані гроші, але він шкодить навчанню, тому що зайнятість, зазвичай, не менш ніж на неповний робочий день.
 • Проба-герл. На вулицях, в магазинах, торгових центрах часто проводять презентації якої продукції: алкоголю, сигарет, продуктів харчування. Потрібно просто пропонувати людям той чи інший товар. Необхідна комунікабельність, приваблива зовнішність.
 • Офіціант, бармен. Ця робота зазвичай теж забирає багато часу і шкодить навчанню. Особливо шкідливі нічні зміни, після яких студент відсипається весь день, замість того, щоб іти на пари.
 • Кур’єр, служба доставки — доставляйте товари та документи за адресою.
 • Інтерв’юєр, збирач підписів.
 • Репетитор — навчіть інших людей, тому що вмієте самі!
 • Копірайтер — пишіть статті в інтернеті.
 • Ось деякі способи, як заробити гроші студенту. Як бачите, вибір досить великий! Знайти вакансію ви можете в газеті безкоштовних оголошень, розмістивши своє резюме на сайтах або сходивши особисто у потрібну організацію.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Робота. Додайте в закладки постійне посилання.