Як зачати двійнят природним чином: чи можливо планування?

Імовірність зачаття двійнят природним чином становить один до 89. А це значить, що в нормальних обставинах шанси зачати близнюків мізерно малі. Підвищити їх допомагає застосування спеціальних лікарських засобів, що підвищують фертильність, або запліднення in vitro (екстракорпоральне запліднення). Але чи можна підвищити ймовірність зачаття двійнят, не вдаючись до медичної допомоги?

Як відбувається зачаття двійнят?

Найчастіше зустрічаються однояйцеві близнюки. Однояйцеві близнюки розвиваються з однієї яйцеклітини. Це відбувається, коли кілька сперматозоїдів запліднили багатоядерних яйцеклітину, або при розділенні зародка на дві частини при дробленні заплідненого яйця, коли з кожної частини виходить окремий ембріон. Однояйцеві близнюки ростуть в матці разом і мають спільні оболонки і плаценту. У них загальний кровообіг. Так як генетика у однояйцевих близнят однакова, то вони завжди народжуються одностатевими і дуже схожими один на одного. Зазвичай одна з плодових оболонок все ж знаходиться між плодами. Якщо її немає, то можливо зрощення тканин та освіта сіамських близнюків.

двуяйцових близнюків виходять при одночасному заплідненні кількох яйцеклітин різними сперматозоїдами. Генетика у таких близнюків різна, вони можуть бути різностатевими і не схожими один на одного. Разнояйцових близнюків об’єднує тільки загальна «місце проживання» — матка. У кожного своя плацента, незалежна система кровообігу, власні оболонки.

Чи можна запланувати двійнят?

Гормональна терапія підвищує вірогідність зачаття двійнят за рахунок використання речовин, що стимулюють овуляцію. При іншому методі лікування безпліддя — екстракорпоральному заплідненні — в матку підсаджують одразу декілька ембріонів. І хоча зазвичай приживається лише один ембріон, можуть зберегтися і декілька. Завдяки цим методам іноді розвиваються багатоплідні вагітності, коли народжується відразу четверо і більше дітей.

Запланувати однояйцевих близнюків не можна. Природа поділу заплідненої яйцеклітини після зачаття не з’ясована, найбільшу роль тут відіграє спадковість. Якщо у вас або у вашого партнера в роду були однояйцеві близнюки, то шанси у вас підвищуються, але активно вплинути на цей процес неможливо.

Шанс на зачаття двояйцевих двійнят підвищується при прийомі гормональних препаратів, які стимулюють яєчники і призводять до дозрівання більш, ніж однієї (як правило, до десяти) яйцеклітини в циклі.

Лікування гормональними препаратами повинне проходити під спостереженням лікаря і проводити його тільки для зачаття двійнят недоцільно. Жоден метод не дає стовідсоткової гарантії зачаття двійнят.

Народні методи

 • Приймайте фолієву кислоту
 • Численні дослідження довели зв’язок між прийомом добавок фолієвої кислоти і зачаттям двійнят. Так, дослідження, проведене австралійськими вченими, показало, що у жінок, до зачаття приймали фолієву кислоту, є ймовірність зачаття двійнят. Більше того, споживання фолієвої кислоти в рекомендованих дозах в період планування вагітності підвищує шанси на зачаття близнюків на цілих 40%. У будь-якому випадку, фолієва кислота просто необхідна будь-якій жінці, яка намагається завагітніти, так як вона запобігає дефекти нервової трубки у дитини.

 • Наберіть вага
 • Здоровий вага — запорука здоров’я і нормального оваріального циклу. Але виявляється, що у жінок із зайвою вагою вище шанси на зачаття двійнят! Також двійнята частіше народжуються у жінки високого зросту.

 • Збільшіть споживання молока та молочних продуктів
 • За даними недавнього дослідження багатоплідної вагітності, жінки, які щодня п’ють молоко, кефір і йогурт, їдять сир і сир, частіше народжують двійнят, ніж жінки, які не споживають молочні продукти. В рамках дослідження було проведено порівняння жінок-веганів (вегетаріанців, які не вживають яйця і молочні продукти) і жінок, що дотримується нормального раціону харчування. Дослідження показало, що у жінок-веганів вірогідність зачаття двійнят менше. Можливо, справа не в самих молочних продуктах, а в тому, що вони приготовані з молока корів, яким давали гормон росту.

 • Годуйте грудьми
 • Якщо у вас вже є дитина, але в майбутньому ви хотіли б мати близнюків, подовше годуйте малюка грудним молоком. За даними одного дослідження, у годуючих мам двійнята народжуються в дев’ять разів частіше, ніж у жінок, які ніколи не годували грудьми.

 • Почніть планувати вагітність негайно після припинення прийому гормональних контрацептивів
 • У деяких випадках припинення прийому гормональних контрацептивів призводить до того, що організм збивається зі звичного ритму і починає самостійно регулювати вироблення гормонів. Якщо ви приймали гормональні контрацептиви протягом півроку або більше, а потім припинили, буде потрібно пара місяців для стабілізації оваріального циклу та нормалізації вироблення гормонів. У цьому випадку рівень статевих гормонів може зашкалювати, і в яєчниках дозріває не одна, а дві або навіть три яйцеклітини. Так що якщо ви мрієте про двійнята, плануйте вагітність, як тільки припините приймати гормональні контрацептиви.

 • Їжте дикий ямс
 • Ефективність цього засобу науково не доведена, але воно напевно піде вам на користь. Дикий ямс регулює роботу статевих залоз жінок, знижує рівень холестерину в крові і нормалізує тиск. Існує думка, що дикий ямс стимулює роботу яєчників, що призводить до дозрівання двох яйцеклітин під час овуляції. На підтвердження гіпотези про ефективність ямсу можна навести приклад нігерійського містечка Ігбо-Ора, населення якого налічує кілька десятків тисяч осіб, і в якому щорічно народжується по 50 двійнят та трійнят. За однією з версій, цей феномен пояснюється саме впливом улюбленого місцевими жителями дикого ямсу.

 • Плануйте вагітність після тридцяти років
 • З віком у жінок підвищується вірогідність зачаття двійнят. Так, у жінок у віці сорока п’яти років вірогідність зачаття двійнят становить 17%, але у них знижена репродуктивна функція, тому не варто затягувати з народженням дитини виключно заради того, щоб народити близнюків. Тим не менше, чим старше жінка, тим вище її шанси на багатоплідної вагітність. Практика показує, що найчастіше двійнята народжуються саме у зрілих жінок. Вчені схильні пояснювати це явище тим, що з віком у жінок посилюється вироблення фолікулостимулюючого гормону, стимулюючого дозрівання яйцеклітини в яєчниках. Таким чином, організм компенсує знижене кількість і якість яйцеклітин. Підвищення рівня фолікулостимулюючого гормону призводить до надмірної стимуляції роботи яєчників і, як наслідок, до дозрівання двох і більше яйцеклітин протягом одного оваріального циклу.

 • Приймайте натуральні стимулятори овуляції
 • Регулярно і протягом тривалого часу приймайте таблетки або відвари прутняка — він дуже корисний для регуляції жіночого циклу, а якщо цикл у нормі, то він може посилити роботу яєчників. Також ефективно стимулює роботу яєчників масло енотери. Воно дуже благотворно впливає на менструальний цикл у цілому, а для планового зачаття його дію може допомогти дозріванню двох яйцеклітин.

  Ні в якому разі не приймайте гормональні препарати виключно з метою зачаття двійнят, і особливо без контролю лікаря. У гіршому випадку прийом таких препаратів може призвести до синдрому гіперстимуляції і виснаження яєчників, що може назавжди позбавити вас можливості мати дітей.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.