Як зачати дитину — подбайте про своє менструальному циклі

Можливість завагітніти завжди була важлива для жінки, це питання залишається актуальним і сьогодні. У наш час вже багато чого відомо про те, як діє репродуктивна система жінки і що потрібно робити для того, щоб збільшити можливість зачаття: в менструальному циклі є час найбільшого сприяння зачаття дитини.

Що потрібно знати про менструальний цикл жінки

Знати про те, як «працює» менструальний цикл, повинна кожна жінка. Це дасть їй можливість управляти дітонародженням, можливість народити бажаного запланованого дитини.

Менструальний цикл жінки має тривалість в середньому 28 днів, плюс-мінус кілька днів. Зазвичай він індивідуальний для кожної жінки.

Відлік менструального циклу починається з першого дня менструації. Перші два тижні в яєчниках йде дозрівання фолікулів (бульбашок, в яких знаходяться яйцеклітини), в цей час найбільш активні жіночі статеві гормони естрогени, які утворюються в яєчниках і сприяють дозріванню яйцеклітини. Через 14-16 днів (при 28-денному менструальному циклі) фолікул розривається, і яйцеклітина відправляється у «вільне плавання»: вона потрапляє спочатку в черевну порожнину, а потім в маткову трубу, де має зустрітися зі сперматозоїдом. Цей момент називається овуляцією, в ньому найбільш активно діють гормони гіпофіза (залози внутрішньої секреції, яка розташована в головному мозку). Під час овуляції можуть з’явитися незначні болі в нижній частині живота праворуч або ліворуч (в залежності від того, де дозрів фолікул).

Після овуляції на місці лопнув фолікула утворюється так зване жовте тіло, яке продукує інший жіночий статевий гормон — прогестерон і в меншій мірі естрогени. Цей період триває, починаючи від овуляції до останнього дня циклу. Прогестерон готує слизисту оболонку порожнини матки до впровадження зародка; крім того, він гальмує дозрівання інших фолікулів, які могли б перешкодити розвитку даної вагітності. Але якщо вагітність не наступає, то жовте тіло атрофується (зменшується в розмірах), на його місці залишається невеликий рубчик, рівень прогестерону падає і починається відторгнення слизової оболонки порожнини матки, яке супроводжується менструальною кровотечею.

В який період менструального циклу зростає ймовірність зачаття

Вірогідність зачаття максимальна в період овуляції (розрахованої індивідуально за власним календарем), тобто приблизно через два тижні після початку менструального циклу. До моменту овуляції можна додати ще два дні, протягом яких яйцеклітина «подорожує» по маткових трубах (життєздатність яйцеклітини зберігається протягом доби, ще добу — поправка на неточність розрахунку моменту овуляції). Можливість зустрічі яйцеклітини зі сперматозоїдом і зачаття дитини в цей момент дорівнює одному шансу з трьох.

У другу половину першого періоду (дозрівання яйцеклітини) також існує можливість зачаття, так як сперматозоїд, потрапивши в статеві шляхи жінки, залишається життєздатним від двох до шести днів і може дочекатися виходу яйцеклітини.

Після того, як з моменту овуляції пройшло два дні, зачаття неможливе, так як яйцеклітина гине. Тому цей період називається фазою абсолютної стерильності (відносна стерильність перший тиждень менструального циклу).

Що таке планова вагітність

Акушери-гінекологи намагаються прищепити жінці думка, що вагітність повинна бути плановою. Планова вагітність відрізняється від незапланованої тим, що жінка разом з чоловіком перед зачаттям проходить повне обстеження, при необхідності — лікування виявлених захворювань і вогнищ інфекції. У планове обстеження входить також консультація генетика. Це дуже важливо для здоров’я майбутньої дитини.

Для того, щоб розрахувати час найбільш сприятливий для зачаття (час овуляції плюс два дні), потрібно провести спеціальний розрахунок, проаналізувавши тривалість свого менструального циклу протягом 6-12 місяців, не використовуючи при цьому гормональних контрацептивів.

Такий підрахунок підходить тільки тим жінкам, які мають менструальний цикл, не дуже мінливий по тривалості. Якщо ж менструальний цикл кожен місяць значно змінюється, то час овуляції вирахувати складніше.

Чи впливає на зачаття дитини дієта

Організм повинен бути готовий до прийняття зародка, для цього йому необхідно достатня кількість енергії (адже прискоряться всі обмінні процеси), а це вуглеводи і краще, якщо вони будуть надходити в організм у вигляді овочів і фруктів, які містять природні вітаміни та мікроелементи , також беруть участь в обміні речовин. Основу білкової їжі повинні складати молочні продукти (сир, сир, кисломолочні напої), в раціоні обов’язково має бути присутнім невелику кількість м’яса або риби — тваринні білки сприяють відновленню червоної крові, що також дуже важливо під час вагітності.

Не варто забувати, що всі шкідливі впливи на організм знижують можливість зачаття, так як негативно впливають на дозрівання і життєздатність яйцеклітини. Тому потрібно кинути палити, вживати спиртне і кофєїнсодержащие продукти (міцний чай, кава).

Період зачаття дуже важливий для майбутнього малюка, тому слід берегти своє здоров’я.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.