Як забути кохану людину — починаємо нове життя

Традиційний щасливий кінець голлівудських мелодрам, дитячих казок і не зовсім правдивих розповідей подруг змушує жінок сподіватися на те, що вже на цей-то раз відносини обов’язково триватимуть довго і, як в казці, закінчаться цілком закономірним підсумком — ідеальної весіллям. І коли така казка раптом обертається грубою реальністю, багато жінок виявляються зовсім неготовими до хворобливого розставання. Втім, є безліч способів пережити розрив і забути кохану людину — ось тільки для більшості з них буде потрібно час, сили і, головне, бажання дійсно забути.

Розставання: перша допомога

У перші кілька днів після розставання ніхто не буде чекати від вас адекватних вчинків або навіть думок — тому цілком можна дозволити собі розкіш як слід виплакатися. Давати волю емоціям найкраще в компанії співчуваючих, нехай навіть і не зовсім щиро, друзів або подруг. До речі, чоловікам у цьому відношенні навіть складніше — адже правило «справжні мужики не плачуть» діяло протягом століть і діє сьогодні. Тому чоловік, що переживає розставання, швидше за все, не зможе випробувати мало з чим незрівнянне задоволення від типово жіночої поведінки «поплакатися в жилетку» — друзі-чоловіки очікувано скажуть йому «забудь, вона того не варто». А от жінкам є, де розгулятися — в компанії кращої подруги, за чашкою чаю або чогось міцнішого, можна і дати волю сльозам, і розгорнути багатогодинну дискусію на тему, яким негідником виявився кинув вас чоловік, і згадати найкращі моменти відносин. Спогади — окрема тема: ворог кожного, хто намагається пережити розставання і забути кохану людину. На спогади про те, як же добре вам було разом, можна витратити перші кілька днів — а потім, якими б гарними вони не були, краще відмовитися від спогадів назавжди. Давно відомо, що, постійно прокручуючи в пам’яті найкращі моменти вже розірваних відносин, з болем від розставання впоратися практично неможливо. Кращий же спосіб — дати собі установку забути, відкласти спогади в найдальший куточок пам’яті і безжально припиняти всі спроби мозку в черговий раз нагадати про колишнього партнера.

Залишаймося друзями

Формула, неминуче фігурує в голлівудських мелодрамах і посередніх мильних операх, до відрази часто використовується і в повсякденному житті — як спроба згладити негативне враження від болісного з’ясування стосунків, за яким слід розставання. Залишитися друзями виходить лише у щасливих одиниць, а в більшості випадків ущемлене самолюбство одного і явна відсутність інтересу в іншого або перетворюють відносини в постійний обмін докорами і сварки, або приводять до повного припинення спілкування.

Припинення всілякого спілкування — цілком закономірний підсумок розставання, однак, погодьтеся, досить складно зізнатися собі в перший же день після хворобливого розриву, що ця людина назавжди зникне з вашого життя — навіть в якості одного. Реабілітацію після розставання, особливо, якщо відносини були дійсно серйозними і тривалими, цілком можна розглядати як реабілітацію після хвороби — а це означає, що на недовгий термін цілком можна піти на поступки для самого себе. Так, наприклад, якщо свідомість абсолютно не хоче миритися з тим фактом, що розрив остаточний, цілком можна погодитися на горезвісну установку «залишимося друзями». Навіть якщо потім виявиться, що з колишніх партнерів друзі ніяк не виходять, віра в те, що людина все-таки не піде з вашого життя остаточно і відразу, допоможе пережити перші тижні після розриву. Можна навіть дозволити собі трохи самообману із серії «він зрозуміє, що не може без мене жити, і повернеться» — головне, не захопитися очікуванням цього чудесного повернення, якого, зрозуміло, швидше за все не буде, і переходити до головного способу забути кохану людину — клин клином.

Клин клином

Розставання завжди болісно, оскільки, втрачаючи кохану людину, ми втрачаємо і якусь частину себе, і суспільство самого близького, в общем-то, людини. Одне з, мабуть, найбільш неприємних наслідків розставання — відчутний удар по самооцінці. І тому один з найбільш ефективних способів швидше забути колись коханої людини — це послідувати старої народної мудрості «клин клином вибивають». Золоте правило «клин клином» зовсім не означає, що, проплакавши тиждень-другий після розставання, необхідно відразу ж пуститися на пошуки чергового кандидата на почесну посаду майбутнього чоловіка. Цілком достатньо лише легкого флірту — увага чоловіків дозволить згадати про те, що, по суті, на одній людині життя ніяк не закінчується, і суттєво підвищити самооцінку. А за легким фліртом, цілком можливо, послідують знайомства, здатні перерости в щось більш серйозне.

Тетяна Смирнова

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.