Як харчування впливає на волосся: вся справа в корисних речовинах

загрузка...

Який найважливіший секрет красивих волосся? Дорогі ексклюзивні засоби по догляду? Ні, як не дивно, це правильне харчування. Експерти сходяться на думці, що здорове харчування, що включає білки, залізо та інші поживні речовини, може поліпшити стан і зовнішній вигляд волосся.

Для лікаря здорове волосся — це волосся, які ростуть на здоровій шкірі голови з кожного фолікула і не ламаються. Для пацієнта — це довгі і густі волосся, красиві і слухняні. Фахівці стверджують, що правильне харчування допоможе волоссю відповідати обом визначень здорового волосся.

Білки

Волоссю потрібно таке ж збалансоване харчування, яке містить всі поживні речовини, вітаміни і мінерали, як і всьому організму. Але коли мова йде саме про волосся, є речовини, які важливі в першу чергу.

Волос складається переважно з білка, отже, щоб волосся росли, організму потрібен білок. Деякі люди вважають, що для волосся потрібен кальцій, але це помилкова думка. Для волосся в першу чергу потрібні білки.

Приблизно 90% волосся на голові знаходяться у фазі росту. Для кожного волоса фаза росту триває близько двох-трьох років. По завершенні фази росту волосся переходить у фазу спокою, яка триває близько трьох місяців. Потім волосся випадає і замість нього виростає інший. Якщо ви їсте занадто мало білків, кількість волосся, що знаходяться у фазі спокою, може стати набагато більше.

В середньому на голові близько 120-150 тисяч волосся, кожен день випадає від 50 до 100 волосся. Така невелика кількість люди зазвичай не помічають. Але якщо занадто багато волосся перейдуть у стадію спокою, вони почнуть випадати в набагато більших кількостях, що досить скоро стане помітно.

Гарна новина полягає в тому, що ця проблема вирішувана. Якщо ви почнете отримувати з їжею (неважливо, що це буде — овочі і бобові, зернові, соя чи м’ясо і молочні продукти) достатня кількості білка, волосся відновлять нормальний цикл росту і посилене випадання волосся припиниться.

Залізо та інші речовини

Білок — не єдина речовина, яка необхідна для здоров’я волосся. Також необхідні залізо, вітамін Е і такі речовини, як селен, мідь і магній. Всі ці речовини необхідні для росту волосся.

Брак заліза найчастіше викликає проблеми, особливо у жінок і вегетаріанців. Недостатня кількість заліза може привести до випадання волосся.

За словами експертів, найкращий джерело заліза — це м’ясо і лівер, риба, устриці та молюски.

Рослинні джерела заліза — збагачені злакові продукти, соя, гарбузове насіння, біла квасоля, чечевиця і шпинат. Проблема з залізом, що одержуються з рослинних джерел в тому, що так воно гірше засвоюється організмом. Ви можете порадитися з лікарем і здати аналіз крові, щоб визначити, чи треба вам приймати залізо у вигляді харчових добавок.

Вітамін D

Ще одне важливе для волосся речовина — вітамін D. Деякі дослідження показують, що вітамін D теж може грати роль в життєвому циклі волосся. Вітамін D виробляється в організмі під впливом сонячного світла, але надлишок сонця небезпечний.

Вітамін D можна отримати з таких продуктів, як молоко, апельсиновий сік і зернові продукти. Ви можете також порадитися з лікарем, щоб дізнатися, чи потрібно вам приймати добавки з вітаміном D.

Чи потрібні харчові добавки для здоров’я волосся?

Лікарі кажуть, що брак майже будь-яких вітамінів може привести до випадання волосся. Всі вітаміни важливі — B, C, E. Але це не означає, що ви обов’язково повинні приймати вітаміни у вигляді добавок.

Фахівці вважають, що кращий спосіб отримувати вітаміни — збалансоване харчування. Якщо ви все ж хочете приймати вітаміни окремо, порадьтеся з лікарем, щоб вибрати потрібний вам мультивітамінний комплекс. Іноді також говорять, що для здоров’я волосся потрібні цинк і біотин.

Здоров’я волосся і дієти для зниження ваги

Втрата ваги, особливо в результаті дотримання суворої дієти, може призвести до посиленого випадання волосся.

Як пояснюють експерти, при дотриманні суворої дієти жінки можуть швидко втрачати вагу, але в такому випадку складно визначити, чи отримують вони всі необхідні для здоров’я поживні речовини. Крім того, різке схуднення викликає фізіологічний стрес, що теж може сприяти випаданню волосся. Це можливо навіть у випадку, якщо ви худнете повільно і під наглядом лікаря.

Випадання волосся часто починається у жінок, схудлих на 5-10 кг. Зазвичай після стабілізації ваги випадання припиняється і волосся поступово відновлюються. Важливо пам’ятати, що вам не вдасться одночасно худнути і покращувати стан волосся. Хороший перукар станом волосся може зрозуміти, коли клієнт сидить на дієті.

Баланс

Головне, що потрібно для збереження краси волосся — це дотримання балансу. Здорове харчування і, можливо, прийом мультивітамінів — кращий засіб для краси та здоров’я волосся.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.