Як встановити ubuntu?

Дистрибутив Ubuntu Linux являє собою операційну систему, яка включає різноманітне кількість корисного софта. ОС знаходиться у вільному доступі в інтернеті, і її можна запросто скачати.

Як встановити Ubuntu: покрокова інструкція

Отже, викачуємо образ диска дистрибутива і записуємо його на CD диск. Після цього, заново перезапускаємо диск і залежно від вибору версії, у нас на робочому столі з’являється ярлик з назвою, наприклад «Встановити Ubuntu 11.10». Кликнемо по ньому 2 рази.

Перша дія, який буде потрібно виконати, це вибрати мову програми. Потім переходимо далі. Переконайтеся, що підключення до інтернету активно і на диску є достатня кількість вільної пам’яті (не менше 9 Гб). У наступному пункті відзначте нижні два пункти. Натискаємо «Продовжити».

Далі програма запропонує 2 варіанти установки:

 • Стерти диск і встановити Ubuntu;
 • Інший варіант.
 • Перший вибирається, у випадку, якщо дистрибутив буде єдиною ОС на комп’ютері. В іншому випадку вибираємо другий варіант і створюємо розділи самі. Розглянемо докладніше, як створювати розділи. Цілком достатньо, якщо їх буде 2. Один для звичайного користування, туди будуть копіюватися всі файли, а другий — для підкачки системи. Потрібно виділити вільне місце на диску і натиснути «Додати». Після цього з’являється вікно «Створити новий розділ». При введенні налаштувань, не забудьте залишити трохи місця для свопу. Буде цілком достатньо і 2 Гб. Віднімаємо від числа пам’яті, яке виставлено за замовчуванням 2024 Мб і вбиваємо замість нього отриманий результат. Потім в місці розташування вибираємо «журнальованою файлова система EXT4». Тиснемо ОК, і один розділ для файлів вже створений. Залишилося тільки створити розділ для підкачки. Для цього вибираємо вільне місце і тиснемо Далі. Розмір визначиться автоматично, а в розташування вводимо «розділ підкачки» і тиснемо ОК. Але це ще не все. Також необхідно зробити монтування — це процес, який створить зв’язок між пристроєм і каталогом. Вибираємо пункт EXT4 і Змінити. Тоді з’являється вікно для зміни розділу. У пункті «точка монтування» ставимо «/», а біля форматування — галочку. От і все.

  Наступний етап містить в собі вибір диска для установки програми. Вибираємо і тиснемо «Встановити зараз». Потім буде запропоновано вибрати свій часовий пояс і розкладку клавіатури.

  У подальшому розділі під назвою «Хто ви», слід ввести своє ім’я, ім’я комп’ютера (воно буде використане для коннекта з іншими комп’ютерами), ім’я користувача і пароль. Зверніть увагу, що програма запропонує кілька варіантів введення пароля. Виберете найбільш підходящий саме вам, з урахуванням особливостей користування комп’ютером.

  Нарешті, останній крок. Якщо у вас вже встановлено будь-яке програмне забезпечення, установник запропонує імпортувати існуючі облікові записи. Тут нічого не вибираємо і здійснюємо установку. Після певного показу слайдів установка завершитися і знадобитися перезапустити систему, попередньо діставши диск з дисководу.

  Що таке Linux Ubuntu і як встановити це програмне забезпечення за допомогою диска вже розібралися. Як можна помітити, весь процес досить простий і не вимагає величезних витрат часу. У загальній складності знадобиться не більше 30 хвилин. Але що робити, якщо ви опинилися володарем нетбука …

  Як встановити ubuntu з флешки?

  Щоб вирішити цю проблему знадобитися сама flash-карта з мінімальним розміром в 2 Гб, спеціальна програма для створення Live USB, в нашому випадку добре підійде Unetbootin і комп’ютер, на якому буде створюватися флешка. Слід зазначити, що операційна система в ньому повинна стояти Windows.

  Маючи всі необхідні складові, вставляємо флешку в комп’ютер і натискаємо на ярлик правою кнопкою миші. На екрані з’являється контекстне меню, в якому треба вибрати функцію «форматувати». У виборі файлової системи встановлюємо FAT32 і починаємо форматування. По закінченню цього процесу робимо запуск програми Unetbootin. Після чого випливе віконце, де треба поставити ISO образ диска і вказати наш flash носій, у вигляді певної літери. В кінці натискаємо ОК і чекаємо закінчення установки програми. За її завершення, флешка готова до використання. Але це ще не все. Для того щоб правильно встановити Ubuntu на нетбук, його слід налаштувати в BIOS.

  Щоб потрапити в BIOS, треба перезавантажити комп’ютер і відразу натиснути кнопку F2. В деяких випадках це може бути — F10, Del або Esc. Коли ми потрапили в BIOS, ставимо вкладку BOOT і вибираємо USB HDD, переміщаючи його кнопками F5 і F6 наверх. Потім натискаємо клавішу Yes або Enter. Якщо всі рекомендації виконані правильно, то перезавантаживши mini комп’ютер, ми опиняємося у віконці, де для запуску слід вибрати необхідну операційну систему. Далі вставляємо флешку, з’явиться вікно завантаження, і натискаємо ENTER. Тепер перед вами робочий стіл, на якому розташований потрібний нам ярлик установки дистрибутива. Решта дії по встановленню ОС ті ж, що і на початку статті.

  За великим рахунком питань виникати не повинно. Тільки у випадку якщо ви скачали якусь програму для вашої встановленої ОС Linux Ubuntu в tar gz пакеті, можуть виникнути проблеми з розпакуванням. Tar.gz — це архів, який містить в собі певну кількість файлів і стиснутий за допомогою програми gzip.

  Для того щоб встановити програму з tar.gz, потрібно розпакувати архів в окрему дирекцію. Для запуску нам знадобиться виконуваний файл. Якщо він вже є — добре, в іншому випадку доведеться виконати компіляцію.

  Для її виконання відкрийте термінал з необхідним додатком у директорії. Потім подивіться інформацію, висновки про конфігуруванні і виберете, з якими параметрами будемо конфігурувати. Виведення інформації на екрані про помилку означає відсутність конфігуратора. Якщо ж він є — конфігурує. В процесі цієї дії можуть з’явитися помилки — в основному при недостачі модулів. Тоді зайдіть в пошук і спробуйте знайти рішення. Потім виробляємо компіляцію програми. Якщо в цей момент знову з’являються помилки, також звертаємося по допомогу до пошукової системи. Зазвичай після можна запускати програму і користуватися нею. Іноді потрібно інсталяція, вона скопіює і збереже файли в потрібні теки.

  Дистрибутив ОС Ubuntu можна встановити, як і на основну пам’ять комп’ютера, так і на окремий жорсткий диск. Для останнього треба просто підключити ваш носій і з’єднати з програмою установки Ubuntu, а потім в інсталятор обрати свій зовнішній вінчестер.

  Спочатку в операційній системі присутні всі необхідні для роботи програми, але можна також скачати в інтернеті те, чого вам не вистачає. Встановлюються вони через зручну утиліту, що знаходиться в розділі «Програми», і називається «Встановлення / Видалення програм». Сама система проста (без всяких вишукувань) та зручна у використанні. В залежності від того, яку версію Ubuntu ви виберете, залежатиме колірна гамма інтерфейсу. В основному це бежево-коричневі кольори, але в останніх версіях зроблений акцент на чорному і фіолетовому кольорі. Так що встановлюємо і насолоджуємося використанням.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Програмне забезпечення. Додайте в закладки постійне посилання.