Як впоратися з дітьми в переддень Нового року

Діти — квіти життя. Можна придумувати різні єхидні продовження цієї розхожою і цілком справедливої фрази, але не варто. Особливо в такий чудовий і чарівне свято як Новий рік. Справитися з дітьми в цей день краще всього, якщо їх розважити, вразити і порадувати — створити своє звичайне диво, домашнє свято, яскравий і запам’ятовується. Маса приємних вражень, залученість в сімейні радощі, чергування фізичних і розумових зусиль — достатня гарантія того, що незабаром після знаменної бою курантів улюблені чада самі захочуть спати. І підуть у ліжечко не ображені і заплаканим, а просто щасливі.

Відправляти ж дітей в ліжко о 10 годині вечора (якщо вони самі не хочуть спати) в такий день — вищий ступінь несправедливості життя. Але дозволяти дитині сидіти після бою курантів більше години не рекомендується. Головне — пообіцяти йому продовження свята на ранок. І, зрозуміло, виконати обіцяне — приховати останній подарунок (самих славних дітей Дід Мороз відвідує перед самим від’їздом до Лапландії) або розповісти казку.

Можна піти іншим шляхом — відганяти дитини, плутається у святковій суєті під ногами, зіпсувавши йому настрій і отримавши ввечері некерований і абсолютно не стомлене істота — капризи і загострення шкідливості, шльопанці і роздратування вам забезпечені. Але краще згадайте, як ви самі чекали це свято чудес. Зрештою, готувати весь день, а потім, втомившись як кінь на оранці і наївшись досхочу, просидіти всю ніч перед телевізором — в цьому чи принадність і щастя? А ось, влаштувавши веселі конкурси та ігри, розважити і дітей, і дорослих, змусивши їх згадати дитинство, — мабуть, сценарій цікавіша.

Звичайно, багато залежить — зустрічаєте ви Новий рік у великій компанії, запрошуючи гостей або в тісному сімейному колі. А також, наскільки широкий це коло.

Але основний принцип — це розподіл обов’язків.

Якщо ви зустрічаєте Новий рік удвох з дитиною, то відпадає проблема рясного пригощання (якщо тільки в сарайчику у вас не причаївся ненажерливий порося, яке через деньок з’їсть незатребувані подкісшіе продукти). Залучити до готуванні можна дитини вже після 3 років — довірити йому розмішувати салат (в глибокій мисці), мити тарілки або безпечним ножем під вашим наглядом різати нежорсткі продукти (природно, якщо маля досить спокійний, тим більше чим раніше ви привчите дитину користуватися ножем, тим менше ризик порізів). Забезпечивши собі частування, можна зайнятися розважальною частиною вечора — пошукати хитромудро заховані подарунки, потанцювати, зайнятися улюбленими іграми або провести міні-конкурси (про них нижче). А можна чергувати корисне з приємним. Займіться новорічними виробами — зберіть сніжинки з фігурних макаронів, перетворите яблука в казкових гномів, а банку і шматки кольорового паперу — в чарівний ліхтар. Якщо на вулиці сніг, то вдень можна виділити хоча б годину і пограти в сніжки, виліпити снігову бабу чи покататися на санчатах. Якщо дитина ще маленька, то є щось суттєве (м’ясо, картоплю, салат з майонезом) на ніч йому досить шкідливо. А ось сирні суфле, вигадливо прикрашену фруктами або фруктовий салат, приготований з його участю — цілком прийнятно. Противникам дитячого шампанського можна порадити приготувати цікавий молочний коктейль або смачний морс. Довірите ви дитині справжнє фужер або замініть його гарним пластиковим аналогом, залежить від вас. А після того, як ви чокнетесь (келихами, зрозуміло), постарайтеся зробити телевізор тихіше, а світло приглушений. Ще краще, якщо ви почитаєте разом книжку (чарівну, звичайно) в тихій кімнаті.

Сім’ї з трьох осіб роль масовика-витівника можна довірити татові. Він, звичайно, здатний сходити в магазин (до речі, це можна зробити і з дитиною), але по більшій частині проводить цей день зовсім даремно, добре, якщо просто перед телевізором. Ось і варто оголосити заздалегідь, що в цей день у вашій сім’ї проводиться конкурс на пошук талантів, а головний талант — батько сімейства. Він влаштує веселі змагання, відшукає разом з малям заховані скарби, а коли стемніє, влаштує на вулиці феєрверк (попередньо купивши, звичайно, ліцензовані петарди). Увечері мама приєднається до веселої компанії. Якщо ж тато таки не гребує роботою на кухні, то всі новорічні приготування краще робити разом (можна при цьому влаштувати конкурс новорічної пісні).

Якщо разом живе велика родина, що включає бабусь і дідусів, роль масовика-витівника краще віддати тому, хто виявляє до неї найбільші здібності. Природно, у міру можливості в ігри повинно бути залучено якомога більше членів сім’ї, а до вечора — всі домашні.

Якщо у вас збираються друзі, то, напевно, ви, як господиня, повністю забезпечуєте новорічне частування. Тому варіанти два — або вам допомагають з приготуванням, або з розвагою дітей (а краще і те, і інше разом). Обраний самим чесним голосуванням представник запрошеної чесної компанії бере на себе працю зібрати дитячу бригаду, організувати її і розважити. Якщо у вас вдома є дитяча гірка (наприклад, це подарунок хазяйським дітям), то заняття на пару годин гарантовано. У міру прибуття нових гостей конкурси стануть ще веселіше. Для дітей, звичайно, краще організувати окремий стіл з більш легким частуванням, а його прикрасою (сніжинки, букети з ялинових гілок) займеться якраз дитяча рать під чуйним керівництвом дорослого.

Конкурсів існує велика кількість на будь-який смак, от, наприклад, деякі з них:

 • Хто швидше донесе яйце чи воду в ложці (відповідно не розбивши і не розлив)
 • Хто закине більше м’ячиків у відро (миску, кошик)
 • Хто знайде більше іграшок на килимі з зав’язаними очима
 • Хто зможе відкусити від підвішеній на мотузочці груші (яблука) без допомоги рук
 • Хованки
 • Хто встигне сісти на стілець (стільців, природно, менше, ніж гравців)
 • Хто швидше доскачет в мішку і принесе приз
 • Танцювальний конкурс
 • Ігри на уважність

 • Робити те, що говорить ведучий, а не те, що він показує.
 • плескати в долоні тільки при називання червоного круглого їстівного предмета (овального жовтого і т.д.).
 • Спокійні гри

 • Зібрати пазли, в тому числі і саморобні (вирізані з листівок).
 • Знайти відмінності (в обстановці кімнати до виходу і потім).
 • Називати предмети на певну тему (що відноситься до меблів, що буває зеленого, жовтого кольору, все про природу, перемагає той, хто назвав останнє слово).
 • Влаштувати пісенний конкурс (караоке, наприклад).
 • Розгадати ребуси, щоб знайти всі заховані подарунки.
 • Природно, переможцям конкурсу потрібно вручати дрібні або смішні призи (бажано схожі, щоб нікого з дітей образити).

  Дитяча захопленість і щастя в очах — це чи не найкращий подарунок батькам? Трохи бажання і фантазії і проблема як c ними впоратися відпаде сама собою.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.