Як впливає застуда на вагітність: у чому її небезпека

Застуда — одне з найпоширеніших захворювань, з яким рано чи пізно стикається кожна людина. Хоча застуда вважається захворюванням досить нешкідливим, добре піддається лікуванню, під час вагітності вона може викликати значне погіршення самопочуття. Здоров’ю малюка застуда під час вагітності, як вважається, не шкодить, однак відсутність своєчасного лікування може призвести до ускладнень, які можуть виявитися потенційно небезпечними для вагітної жінки і дитини.

Застуда — ворог хорошого самопочуття

Коливання рівня гормонів, фізичні зміни в організмі жінки під час вагітності — все це призводить до цілком природного ослаблення імунної системи організму, в результаті чого застуду «підхопити» під час вагітності набагато простіше. Невинне, на перший погляд, захворювання, простуда під час вагітності може викликати ряд дуже неприємних і, що ще важливіше, тривалих симптомів. Дуже часто застуда, симптоми якої в звичайному стані зникають через кілька днів, у вагітних жінок триває протягом двох-трьох тижнів. До таких неприємних ознаками застуди, як підвищена температура тіла, кашель, нежить, біль у горлі, додається і загальне відчуття нездужання, слабкості, млявості, підвищеної стомлюваності, ускладнюють вагітність.

Чи небезпечна застуда?

Не варто боятися, що застуда яким-небудь чином зашкодить здоров’ю дитини. Застуда — захворювання, в общем-то, невинне, її симптоми неприємні, але добре піддаються лікуванню, і на протікання вагітності і здоров’я малюка застуда не впливає ніяк.

Зрозуміло, це не означає, що після появи характерних симптомів застуди захворювання можна ігнорувати — навіть дрібні і, на перший погляд, несерйозні проблеми зі здоров’ям (такі, як застуда) під час вагітності необхідно відразу ж лікувати, щоб уникнути серйозних наслідків. Навіть застуда може призвести до таких наслідків: синусит, бронхіт, отит, тонзиліт — список так званих вторинних захворювань простудного характеру, до яких може призвести не вилікувана вчасно застуда, дуже довгий. Такі захворювання народними засобами лікувати вже не рекомендується, найчастіше для придушення їх симптомів застосовуються антибіотики — а антибіотики, як відомо, вагітним жінкам в більшості випадків протипоказані.

Головне — правильне лікування

Щоб застуда не надала жодного впливу на перебіг вагітності та здоров’я дитини, в першу чергу необхідно правильно підходити до лікування захворювання. Як відомо, більшість лікарських препаратів під час вагітності приймати не рекомендується — якісь ліки можуть надати небажаний вплив на розвиток дитини, якісь просто недостатньо вивчені для того, щоб рекомендувати їх вагітній жінці. Так, наприклад, навіть звичайний аспірин, жарознижувальний препарат, що застосовується для зниження температури при застуді, вагітним жінкам протипоказаний — на ранніх термінах вагітності він може негативно вплинути на розвиток плода, а на пізніших термінах — збільшити ризик кровотечі при пологах. На щастя, простуду в більшості випадків можна достатньо легко і швидко вилікувати самостійно, в домашніх умовах, за допомогою засобів народної медицини.

Найголовніше під час застуди — якомога більше відпочивати: здоровий сон і відпочинок прискорюють процес лікування, допомагають організму боротися із захворюванням. Придушити самі неприємні симптоми застуди під час вагітності допоможуть «підручні» кошти. Так, наприклад, від болю в горлі допомагають полоскання водою з сіллю, від закладеності носа і сухого, «царапающего» горло кашлю — інгаляції парою (в киплячу воду можна додати кілька крапель ефірної олії евкаліпта або олії чайного дерева). Полегшити сухий кашель і заспокоїти подразнену слизову горла допоможе гарячий чай з медом і лимоном. Найважливіше — не експериментувати з лікарськими препаратами: застуда ніяк не вплине на вагітність, якщо лікувати її правильно і своєчасно. Якщо застуда супроводжується різким і значним підвищенням температури, лихоманкою, необхідно звернутися за медичною допомогою, а не намагатися збити температуру самостійно.

Тетяна Смирнова

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.