Як визначити вагітність до затримки?

Як визначити вагітність до затримки місячних? Саме це питання цікавить більшість жінок. Одні хочуть знати, чи вийшло зачати дитини. Інші бажають переконатися в тому, що небажана вагітність їх не торкнулася. Лікарі говорять про те, що визначити вагітність до початку затримки практично неможливо. Чи так це?

Як визначити вагітність до затримки? Базальна температура

Базальну температуру потрібно вимірювати кожен ранок, перед тим як встати з ліжка. Термометр повинен бути підготовлений з вечора. Якщо ви підніметеся з ліжка, щоб принести термометр, температура виявиться неточною. Базальну температуру вимірюють у прямій кишці. Деякі посібники рекомендують вимірювати її в роті або піхву, але ці способи невірні. Вимірювання температури проводиться протягом 10 хвилин і потім дані заносяться в таблицю.

Рівень базальної температури відображає зміни гормонального фону, які відбуваються протягом усього місячного циклу. У перший день циклу базальна температура досягає близько 36,5 градусів. Ближче до овуляції температура знижується. А перед початком нового циклу вона, як правило, перевищує 37 градусів. Такі зміни відбуваються у здорової жінки, яка не має гормональних порушень.

Яка базальна температура при вагітності? При вагітності базальна температура жінки перевищує 37 градусів незалежно від того, вимірювати її на початку циклу або в кінці. Судити про вагітність по базальної температури можна до 20 тижнів. Потім температура буде знижуватися і її діагностичне значення зникне.

Тест

В інструкції до будь-якого тесту на вагітність написано, що користуватися ним можна тільки після настання затримки. Все це так, тому що гормон ХГЧ, при наявності якого з’являється друга смужка, виробляється тільки через 7-8 днів після зачаття. На 12 день концентрація гормону зростає, і тест негайно на неї реагує. За 2-3 дні до початку місячних можна спробувати зробити тест. Дуже важливо придбати тест з високою чутливістю і зробити його вранці. Для того, щоб концентрації ХЛГ в сечі була достатньою для тесту, краще не мочитися перед ним 6:00.

Якщо результат виявився негативним або смужка проявилася слабо, потрібно повторити тест через кілька днів.

Як визначити вагітність за суб’єктивними ознаками?

При вагітності в організмі жінки відбуваються зміни. Для того, щоб визначити вагітність, потрібно в першу чергу прислухатися до свого організму. Існує ряд ознак, за якими визначають вагітність.

Токсикоз

 • Хворобливі відчуття в грудях і області сосків.
 • Біль внизу живота.
 • Збільшення або зниження сексуального потягу.
 • Виділення з піхви.
 • Часте сечовипускання.
 • Зміна емоційного стану.
 • Найбільш достовірні ознаки прояву вагітності з’являються після затримки. Щоб дізнатися точний результат слід зробити аналіз крові на хоріонічний гонадотропін.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.