Як визначити термін вагітності?

Термін вагітності ставиться лікарем-гінекологом при першому ж візиті майбутньої мами в жіночу консультацію. Є ряд важливих причин для того, щоб встановити точний термін вагітності. Знаючи термін вагітності, можна стежити за розвитком плоду і виправляти ймовірне відставання в його внутрішньоутробному розвитку, а найважливіше можна встановити передбачувану дату пологів.

Існують два види строків вагітності. Це: Акушерський

Акушерський термін починає свій відлік від першого дня останньої менструації. Відбувається це, тому що саме з цього дня починає розвиватися яйцеклітина, яку згодом запліднює сперматозоїд. Утворюється зигота і далі імплантується в матку. З зиготи розвивається плідне яйце із зародком, а після 12 тижнів вагітності зародок стає плодом.

Істинний

Істинний термін настає пізніше акушерського на два тижні. Його відлік починається від дня овуляції і зачаття. Тому для того, щоб обчислити справжній строк вагітності, варто просто додати два тижні до акушерському терміну.

Як визначити термін вагітності і дату пологів?

Є кілька способів для визначення терміну вагітності та передбачуваного терміну пологів.

По першому дню останньої менструації

Спосіб визначення терміну пологів полягає в тому, що до цього дня додають 280 днів і в результаті отримують передбачувану дату пологів. Існує метод Негелі, при якому проводять відлік від першого дня останньої менструації на три місяці тому і потім додають 7 днів, в ході чого отримана дата є зразковим терміном пологів.

За датою першого ворушіння маляти

Якщо жінка народжує вперше, то для визначення дати пологів, до дати ворушіння плода додають 20 тижнів. Якщо ж жінка повторнородящих, то додають 22 тижнів. Але цей спосіб визначення терміну вагітності та пологів не є основним, так як відчуття ворушіння звичайно досить суб’єктивно. Жінка може сплутати руху малюка з процесами, що відбуваються в її кишечнику. Тому цей метод може помилитися на пару тижнів.

По першому відвідування жіночої консультації

Безсумнівно, в цьому способі важливо те, щоб жінка звернулася в жіночу консультацію як можна раніше, після встановлення вагітності. Похибка можна уникнути або звести до мінімуму, якщо жінка звернеться в перші 12 тижнів вагітності.

Також існує кілька об’єктивних ознак, за якими можна встановити термін вагітності:

 • Величина матки
 • Висота дна матки
 • Обсяг живота
 • Довжина малюка і розмір його голови
 • Для визначення строків за об’єктивними ознаками, лікар має певними критеріями.

  Наприклад, на четвертому тижні вагітності (перший акушерський місяць) матка стає розміром приблизно з куряче яйце, на восьмому тижні (другий акушерський місяць) розмір матки з гусяче яйце, а на дванадцятому тижні (третій акушерський місяць) матка досягає розміру голівки плоду .

  Визначаючи термін вагітності, надійніше звертатися до найбільш достовірним методам таким, як визначення за датою овуляції і УЗД.

  Знання про те, що встановлений термін є приблизним, має величезне значення для психічної рівноваги майбутньої мами. Адже жінка налаштовується на певну дату пологів і якщо сутички не наступають в призначений термін, вона переживає величезний стрес. З’являється страх і тривога за здоров’я малюка, що може привести до спроб стимулювати пологи. Госпіталізація завчасно доставить тільки більше занепокоєння і негативних емоцій.

  Тільки малюк знає, коли йому краще з’явитися на світло. Будь встановлений термін вагітності і передбачуваних пологів, навіть при використанні сукупності різних способів, не може опинитися на всі сто відсотків точним.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.