Як виховувати молодшу дитину: десять порад батькам

Молодші діти часто поводяться зухвала і провокаційно — все заради того, щоб відвернути увагу від старших братів і сестер і компенсувати вік. Хоча використовувані ними тактики залучення уваги можуть варіюватися від цілком безневинних до маніпуляційних, ви можете звернути цю їх особливість на вашу користь. Отже, пропонуємо батькам кілька порад по вихованню їх товариського, відкритого, веселого і трохи егоїстичного молодшого дитини.

Грайте за правилами

Батьки нерідко наскільки захоплюються підготовкою до шкільного конкурсу у старшої дитини або стараннями утримати середнього від розмальовування стін у вітальні, що ігнорують потреби молодшого сина або дочки. Дитячі психологи підкреслюють, як важливо включати молодшої дитини в життя сім’ї. Якщо старша дочка постійно проводить час з однолітками, батькам варто організувати такий відпочинок і для молодшої дитини. Це зміцнить зв’язок дитини з сім’єю, дозволить йому відчути батьківську любов і турботу.

Не ставтеся до дитини як до … дитині

Маленькі діти часто відчувають себе покинутими, тому що «дуже малі» для ігор і розваг старших. Але не варто ставитися до чотирирічному хлопчику, як до немовляти, тільки тому, що він наймолодший. З дитинства привчайте молодшу дитину бути незалежним і самостійним — нехай він допомагає вам накривати на стіл або збирає розкидані іграшки. Це додасть йому впевненість у собі, дасть можливість відчути себе «дорослим», незалежно від місця в сімейній ієрархії.

Не давайте дитині особливих привілеїв

Молодша дитина в сім’ї будь-яким способом намагається перетягнути на себе увагу дорослих, тому п’ятирічний малюк, танцюючий перед телевізором, коли батьки дивляться новини, — досить поширена картина. Безумовно, дуже важливо приділяти дитині увагу і час, щоб молодшенький не відчував себе обділеним, але не варто особливо виділяти його серед інших, дозволяючи йому те, що для решти під забороною.

Привчіть дитину відповідати за свої вчинки

Зрозуміло, що ви любите свою крихту, просто душі в ньому не сподіваєтеся. Але якщо ви дозволите вашій п’ятирічної дочки відкрито нехтувати домашніми обов’язками, не слухатися і безкарно задирати старших дітей, вас чекають великі проблеми з дисципліною в майбутньому. Крім того, така явна несправедливість може призвести до бунту серед дітей. Психологи рекомендують з ранніх років привчати дитину відповідати за свої вчинки і нести покарання за порушення встановлених в сім’ї правил і заборон. За статистикою, молодших дітей найрідше карають, адже до них батьки набагато поблажливіше, ніж до їх старшим братам і сестрам.

При необхідності захищайте дитину від старших дітей

Батькам у багатодітній родині доводиться виконувати малопривабливу роль третейського судді. Старші діти часто ставляться до молодших зневажливо, задирають і ображають їх. Коли ситуація виходить з-під контролю, батькам потрібно втрутитися, а не просто пожурити старшої дитини і сказати, що так чинити негарно. Ні, треба захистити молодшого, ще не вміє дати відсіч самостійно. Якщо старші діти не дають молодшому закінчити пропозицію, ви повинні сказати: «Ану тихо, всі заспокоїлися. Ваш брат (чи сестра) хоче щось сказати, а ви йому заважаєте ».

Не бійтеся говорити «ні» — і не карайте себе з цього приводу

Молодша дитина до сім’ї більш егоїстичний і зайнятий собою, ніж старші діти (що природно), тому не дивуйтеся, якщо ваша шестирічна дочка раптом влаштує істерику в магазині через те, що ви не хочете купити їй вподобану річ. Але замість того, щоб піддатися на емоційній шантаж і піти на поводу у дочки, проявіть твердість і скажіть рішуче «ні». Не поспішайте виконувати кожне прохання (або вимога) вашого улюбленого молодшого дитини. Ставтеся до нього так само, як і до інших дітей — купуйте те, що йому потрібно, а не те, що він хоче. Це навчить дитину смирення та скромності.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.