Як виховати леді серед хлопчаків

Вона лазить по деревах , катається на велосипеді, грає в футбол і машинки, полює за комахами і жабами, обожнює бігати наввипередки і відеоігри, її важко одягнути у що-небудь, крім джинсів. І ще вона обожнює своїх братів і практично не розлучається з ними. Класичний зразок дівчата-шибеника. Швидше за все, вона — єдина дівчинка в багатодітній сім’ї. Вона рано переймає поведінку старших братів, бо їй треба завоювати визнання в цьому чоловічому світі, відповідати очікуванням. Їй потрібно «вписатися» і стати «своїм хлопцем». Так невже всі єдині дочки в багатодітних сім’ях приречені на долю шибеника або можна все ж виховати леді серед хлопчаків?

Психологи наполягають, що формування особистості дитини має відбуватися незалежно від складу сім’ї. Уважні батьки завжди спробують з’ясувати, як сприяти розвитку особистості дитини. Батьки, які виховують дочку і кількох синів, ризикують вдаритися в одну з двох крайнощів — вони або будуть звертатися з нею точно так само, як з її братами, або перетворять на маленьку принцесу. Тим часом, постійно підштовхувати дівчинку в певному заданому напрямку, будь то ухил у чоловічу чи жіночу сторону, — значить перешкоджати розвитку її унікальної особистості та власного характеру. Деякі дівчатка від природи жіночні і поводяться відповідним чином, але інші більш схильні до впливу зовнішніх обставин і навколишнього середовища. Тому батькам відводиться головна роль у вихованні леді серед хлопчиків. Саме батьки повинні направляти дівчинку і допомагати їй перетворитися в леді. Цей процес, що вимагає з боку як дівчатка, так і батьків, починається в ранньому дитинстві.

На що звертати увагу у вихованні дівчинки

Щоб виховати леді, важливо з дитинства вселити дівчинці, що вона відрізняється від братів. Хлопчики ростуть і перетворюються на чоловіків, як тато, а дівчинка виросте і стане жінкою, як мама. Часто дівчатка сприймають себе так само, як і оточуючих їх хлопчиків. Вони грають і спілкуються в одній компанії, і в широкому розумінні таке сприйняття цілком природно і нормально, але раніше усвідомлення відмінності дівчинки від хлопчиків дозволяє психологічно підготувати її до відмінностей, які з’являться пізніше. Це також дає їй можливість для самовираження і розвитку за власним сценарієм, тобто свободу бути леді, і не завжди вести себе як хлопчик. Навіть самі незначні жести і дії батьків можуть надати величезний вплив на формування жіночності дівчинки.

Звертайте увагу дочки на важливі нюанси, наприклад, голос. Нагадайте їй, що вона стане жінкою, а у жінок тихий мелодійний голос, а не гучний і огрубілою. Будьте готові до того, що ваша дівчинка буде перекрикувати найгучніших хлопчаків, але час від часу просіть її користуватися «жіночим» голосом. Поясніть різницю між голосним різким тоном, доречним в грубому хлоп’ячому світі, і спокійним доброзичливим тоном, який повинні використовувати дівчинки. Можливо, ці нюанси деякий час будуть залишатися для неї незрозумілими, тому що майже весь час вона проводить з братами. Допоможіть дочки «знайти» її жіночий голос (зрозуміло, наодинці, нехай це буде вашою маленькою таємницею). Поясніть доньці, коли потрібно використовувати цей голос; наприклад, в приміщенні, в присутності гостей, в розмові з маленькими дітьми / ляльками, і в розмові з подругами.

Розкажіть дочки про різницю в поведінці хлопчиків і дівчаток. Ваша дівчинка з дитинства буде сприймати природні функції тіла як щось смішне, адже так вважають її брати. Більш того, швидше за все, брати будуть дуже горді тим, що навчили сестру видавати всякі непристойні звуки, і будуть заохочувати її участь у всяких змаганнях на кшталт «хто голосніше пукнет» або «хто затійливіше відригне». А з якою радістю вони будуть спостерігати за тим, як сестра демонструє свої вміння подругамю Природно, що від цього заохочення і гордості дівчинка розцвітає. На батьків ж покладається обов’язок присвятити її в премудрості істинно жіночої поведінки; навчити її правильно сидіти, ходити, робити покупки, пити чай і так далі. Батьки повинні навчити дочку вести себе, як личить дівчинці, пояснити, які дії допустимі тільки в грі з братами і абсолютно неприпустимі в іншому суспільстві. Дівчатка не відригують букви алфавіту на людях, дівчатка не мочаться на вулиці і не б’ються з приятелями. Єдина дівчинка в сім’ї потребує батьківському наставлянні і керівництві, щоб навчитися розпізнавати, які дії припустимі для леді, а які — ні.

Дівочі аксесуари та захоплення

Дівчинці, яка росте в чоловічому оточенні, знадобляться деякі виключно дівочі аксесуари. Деяким дівчаткам подобаються такі штучки, іншим — здаються смішними. Але для того, щоб навчитися бути леді, необхідні аксесуари, наприклад, деякі жіночі предмети одягу, навіть якщо одяг старших братів їй впору. Справа не в тому, щоб з голови до ніг прикрашати дівчинку рожевими бантами і воланами, перетворюючи її на подобу торта, але деякі атрибути вигляду дівчинки — бант або обід в волоссі, взуття та колготи або шкарпетки для дівчинок, сумочка, лялька, дівчача піжама, м’ячик з квітковими принтом, капелюшок, плаття, трохи рожевого в одязі, книжки, орієнтовані на дівчаток, — не будуть зайвими. Ці аксесуари наочно покажуть дівчинці, в чому полягають конкретні відмінності між хлопчиками та дівчатками і підготують її до гармонійного переходу в вік дівчини. Не забороняйте доньці грати з братами, не лайте її за манеру одягатися чи грати, просто познайомте її з справжньою леді з вашого оточення. До всіх дітей потрібен індивідуальний підхід, але коли в багатодітній сім’ї тільки одна дівчинка, у неї повинні мати особливі привілеї, особливо в сфері культивування жіночності, радять психологи.

Крім того, дівчаткам, виховуються серед хлопчиків, потрібно розраду і зміна обстановки. У неї має бути власний простір, де вона може знайти спокій і займатися тим, що цікаво тільки їй, не підлаштовуючись під смаки братів. Для єдиних дівчаток в багатодітній сім’ї природно бажання провести якийсь час на самоті. Дайте дочки свободу і простір бути самою собою. Заохочуйте її прагнення до самостійності і небажання бути схожим на братів. Знайдіть для дочки цікаве заняття — балет, танці, малювання аквареллю, мода і так далі. Надайте їй право вибору та право займатися якимось виключно «дівчачим» справою. Простежте за тим, щоб у дочки були близькі подруги для ігор і спілкування.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.