Як вимірювати базальну температуру?

Про що нам може сказати базальна температура? Фахівець може призначити жінці вимірювати базальну температуру для визначення того, як йдуть справи з її менструальної функцією. Щоденні спостереження за базальною температурою, її фіксування можуть допомогти жінці визначити настання овуляції, виникнення вагітності, а також дадуть лікаря відомості при діагностиці та лікуванні безпліддя. Щоб скористатися методом базальної температури, необхідно зрозуміти, як вимірювати базальну температуру тіла.

Як правильно вимірювати базальну температуру

перше, приготуйтеся вимірювати базальну температуру протягом 3 циклів, як мінімум. По-друге, де краще вимірювати базальну температуру? Ніяких «краще»! Вимірювати базальну температуру потрібно тільки в прямій кишці. Гінекологи вважають інформацію достовірної і точної лише при ректальному способі її вимірювання. Тому що в прямій кишці температура буде залежати від функції яєчників, що нам і треба. Інші методи можуть дати похибки.

Детальні правила, як виміряти базальну температуру, наведені нижче:

 • Для вимірювання базальної температури прокидайтеся кожен день в один і той же час. Обов’язковою умовою є час доби — ранок (наприклад, в 8:00).
 • Вставати з ліжка суворо заборонено. Приготуйте градусник з вечора так, щоб його можна було дістати, не піднімаючись. Якщо жінка звикла вставати вночі в туалет, то нічого страшного в цьому немає, не обмежуйте себе. Важливо не підніматися саме перед вимірюванням базальної температури.
 • Градусник повинен бути ртутним. Електронний градусник є більш чутливим і може показувати помилковий результат. Протягом всього спостереження за базальною температурою користуйтеся одним і тим же градусником.
 • Перший день вимірювання базальної температури повинен припадати на перший день місячних. Це є початком менструального циклу. Закінчується менструальний цикл, коли починаються такі місячні.
 • Ртутний градусник поміщається в пряму кишку на глибину приблизно 5 см. Тривалість вимірювання базальної температури повинна складати 5 хвилин.
 • Фіксування результатів кожен день буде для Вас обов’язковим заняттям. Крім показників температури, записуйте будь-які дрібниці, які могли вплинути напередодні. Це можуть бути стрес, вживання алкоголю, переліт на літаку, секс, сильне фізичне навантаження, застуда, ліки.
 • На всякий випадок нагадуємо, що вимірювання базальної температури при прийомі оральних контрацептивів не проводиться. В цьому просто немає сенсу.
 • Записувати результати жінці буде зручно в табличку. Перша колонка з датою, друга — який день менструального циклу, третя — базальна температура, четверта — докладна характеристика виділень, п’ята — примітки (наприклад, секс, спортзал).
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.