Як викликати місячні при затримці: чи виправданий ризик?

загрузка...

Основні проблеми із затримкою місячних виникають при підозрі на вагітність. У цьому випадку набагато краще заздалегідь потурбуватися про попередження вагітності, якщо з якоїсь причини відбувся незахищений статевий контакт. Викликати же місячні після того, як вагітність вже почалася, може бути смертельно небезпечним для жінки.

Як уникнути небажаної вагітності — екстрена профілактика

Іноді така профілактика життєво необхідна, наприклад, після згвалтування або після того, як звичайні засоби контрацепції не спрацювали, наприклад, розірвався презерватив, а жінці за станом здоров’я (а іноді і просто за сімейними обставинами) не можна в даний момент мати дітей.

Для екстреної профілактики вагітності випускаються спеціальні гормональні контрацептиви, одним з яких є постинор, до складу якого входить синтетичний аналог жіночого статевого гормону прогестерону.

Механізм дії препаратів для екстреної профілактики вагітності полягає в тому, що прогестерон і його аналоги пригнічують дію жіночих статевих гормонів естрогенів, пригнічуючи тим самим дозрівання яйцеклітини, її вихід з яєчника і запліднення сперматозоїдом. Крім того, під дією аналога прогестерону відбуваються зміни в слизовій оболонці порожнини матки, які попереджають впровадження в неї зародка в тому випадку, якщо запліднення все ж відбудеться. Якщо ж зародок вже увійшов у слизову оболонку матки, то постинор не може попередити вагітність. Вважається, що ефективність такої профілактики вагітності становить у середньому близько 85% випадків, але вона знижується по мірі збільшення часу між статевим актом і прийомом постинора: 95% протягом перших 24 години, 85% — від 24 до 48 годин і 58% — від 48 до 72 годин.

Як правильно поводити екстрену профілактику вагітності за допомогою постинора

Постинор приймають всередину. Для підвищення ефективності препарату в перші 72 години після незахищеного статевого акту потрібно прийняти дві таблетки Постинор з інтервалом від 12 до 16 годин (краще 12). Першу таблетку краще прийняти якомога раніше після статевого контакту. Якщо протягом трьох годин після першого або другого прийому постинора відбулася блювота, то необхідно прийняти ще одну таблетку. Прийом постинора в екстрених випадках не залежить від фази менструального циклу. Після прийому постинора до настання місячних з метою контрацепції потрібно застосовувати тільки бар’єрні засоби (наприклад, презервативи).

Увага: застосовувати постинор повторно для екстреної профілактики вагітності протягом одного менструального циклу протипоказано, так як це може призвести до появи кровотеч.

Побічні ефекти при прийомі постинора та протипоказання для його прийому

При застосуванні гормональних контрацептивів для екстреної профілактики вагітності у жінки можуть виникати різні алергійні реакції, нудота, блювання, пронос, запаморочення, головний біль, болі внизу живота, втома, хворобливість грудних залоз, затримка менструації (не більше ніж на тиждень, якщо більше, то потрібно виключити вагітність), міжменструальні кровотечі або кровомазання.

Передозування постинора викликає посилення його побічних ефектів.

Протипоказаннями для прийому постинора є вагітність (тим не менше, негативного впливу на плід не виявлено), годування дитини груддю, вік до 16 років, тяжкі захворювання печінки, деякі вроджені порушення процесів травлення і індивідуальна непереносимість компонентів препарату. Необхідно дотримуватись обережності при призначенні постинора годуючим матерям (годування груддю слід припинити на найближчі 24 години), хворим із захворюваннями печінки і жовчовивідних шляхів, а також хворим з виразковими процесами в кишечнику.

А як бути, якщо вагітність вже наступила?

У цьому випадку потрібно звернутися до лікаря. Якщо необхідно перервати вагітність, то краще це зробити на ранніх термінах. Це завдасть організму жінки менше шкоди. Сьогодні жінка може перервати вагітність на ранніх термінах за допомогою вакуум-аборту (міні-аборту) або за допомогою таблетированного аборту — прийому гормональних таблеток. І той, і інший спосіб заподіють мінімальний шкоди організму жінки. На долее пізніх термінах (до 12 тижнів) можна зробити інструментальний аборт.

Самостійно викликати кровотечу, якщо вагітність вже наступила, дуже небезпечно. На тлі такого переривання можуть виникнути сильні кровотечі, можливо також внесення інфекції в матку і стійке порушення гормонального фону. Все це з часом призведе до безпліддя, вилікувати яке буде дуже проблематично.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.