Як вийти з депресії: знову полюбити життя зовсім нескладно

Депресія забирає у людини енергію, надію, здатність насолоджуватися життям. Вийти з цього стану не просто, але не неможливо. Найпростіші зміни у вашому житті можуть призвести до істотної зміни на краще. При постійних зусиллях ви зможете, нарешті, впоратися з депресією.

Шукайте підтримку

Під час депресії людині нерідко хочеться залишитися на самоті, однак тут — одна з пасток це хвороби. На самоті людина знову і знову повертається до своїх негативним думкам, через що стан може погіршитися. Тому спілкування для хворих депресією відіграє найважливішу роль.

 • Спілкуйтеся з тими, хто вас любить і розуміє. Друзі і члени сім’ї можуть надати вам неоціненну допомогу, навіть просто вислухавши. Нерідко через депресію людина віддаляється від своїх близьких, але ви побачите, що є люди, які люблять вас незважаючи ні на що і щиро хочуть допомогти вам.
 • Ходіть на тренування і продовжуйте діяльність в громадських організаціях, навіть якщо вам це більше не подобається. Дуже важливо, що ви дотримувалися у своєму житті певного розкладу — це допомагає впорядкувати хаос, який перебуває у свідомості людини в депресії.
 • Приєднайтеся до групи підтримки для хворих депресією. Там ви зможете розповісти те, що не може сказати навіть найближчим — і вас зрозуміють.
 • Приєднайтесь до якоїсь організації в якості добровольця. Ви зможете побачити сильних людей, що долають труднощі, які вам можуть здатися нездоланними і — усвідомити, що ви можете приносити користь і бути для когось дійсно потрібною людиною.
 • Ходіть в кіно, театр, на концерти, збирайте друзів у кафе чи у себе вдома, вступіть в який-небудь клуб — садівників, рибалок, любителів астрономії, і так далі.
 • Хоча для людини ніщо не може замінити спілкування з людьми, тварини можуть принести у ваше життя ще більше радості. Заведіть собі вихованця — тільки пам’ятайте, що це відповідальний крок, і він залишиться жити з вами, коли депресія пройде. Якщо ви до цього не готові, годуєте бездомних тварин, допомагайте доглядати за тваринами родичам або друзям, які живуть в селі. Численні дослідження показують, що регулярне спілкування з тваринами допомагає подолати депресію, і люди, у яких є домашні улюбленці, взагалі менше схильні до депресії і краще справляються зі стресом.

  Позбавляйтеся від негативного мислення

  Дозвольте собі бути недосконалою. Багато людей, які страждають від депресії, є перфекціоніст. Вони встановлюють для себе дуже високі планки — і, коли не відповідають власним стандартам (яким відповідати практично неможливо), починають докоряти собі за невдачу. Якщо ж їм якимось чином вдається домогтися свого, вони тут же встановлюють планку ще вище. Будьте більш реалістичні. Кожна людина повинна враховувати хоча б те, що в добі 24 години, з яких 6-8 доводиться витратити на сон, а також те, що існують межі можливостей і для більшості спроби перевищити їх обертаються серйозними проблемами зі здоров’ям. Високі цілі — це прекрасно, але ваш обов’язок — піклуватися про себе.

 • не навішувати на себе ярлики і не дозволяйте цього іншим. Спілкуйтеся з людьми, що мислять позитивно — у них в можете навчитися спокійніше ставитися до невдач і насолоджуватися життям незважаючи ні на що; слухайте веселу музику, читайте легку літературу.
 • Хваліть себе. За все — за те, що зробили макіяж, полили квіти, закінчили проект, сходили на тренування. Спочатку це буде здаватися смішним і неприродним, але через деякий час почне виходити само собою.
 • Піклуйтеся про себе

 • Спіть 7-8 годин в день. Коли людина спить занадто багато або занадто мало, його настрій змінюється не в кращу сторону. Намагайтеся лягати спати і прокидатися в один і той же час — це дозволить вам краще відпочивати за ніч і запобігти розвитку порушень сну.
 • Кожен день бувайте на сонці. Брак сонячного світла може посилити симптоми депресії. Тому щодня робіть хоча б коротку прогулянку, пийте каву на балконі, годуєте білок або голубів у парку. Навіть якщо на небі хмари, сонце — прямо за ними.
 • Контролюйте рівень стресу. Виявляйте фактори, які викликають у вас особливо сильний стрес і або виключайте їх зі свого життя, або міняйте своє ставлення до них.
 • Використовуйте техніки релаксації. Йога, дихальні вправи, медитація є прекрасними засобами проти депресії.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.