Як відстрочити місячні: хитрощі гормональних контрацептивів

загрузка...

Природа наділила жінку чудову здатність народжувати дітей. Для здійснення зачаття, виношування і народження дитини в організмі жінки існує спеціальний механізм — менструальний цикл, робота якого підтримується гормонами.

Чи існує спосіб відстрочити місячні?

Сьогодні в разі крайньої необхідності жінка може відстрочити місячні за допомогою гормональних контрацептивів. Але це зовсім непроста операція, вона може викликати серйозні порушення менструального циклу, тому її можна зробити тільки один раз, і то, тільки в тому випадку, якщо гормони призначив лікар після необхідного обстеження.

необследованной жінці застосовувати такий спосіб відстрочки місячних не можна, так само, як і взагалі застосовувати гормональні контрацептиви. Справа в тому, що застосовувати гормональні контрацептиви може тільки жінка, у якої в процесі обстеження не було виявлено запальних процесів і пухлин — гормональні контрацептиви сприяють поширенню запалення і росту пухлин. Протипоказанням для прийому таких препаратів є також вагінальні кровотечі неясного походження, важкі захворювання серцево-судинної системи і печінки, тромбофлебіти, цукровий діабет, ускладнений судинними порушеннями, мігрень, що супроводжується неврологічними симптомами, підвищена чутливість до компонентів препарату. Не рекомендується призначати такі препарати і кращим жінкам старше 35 років. У всіх показання і протипоказання для прийому гормональних контрацептивів може розібратися тільки лікар.

Як діють гормональні контрацептиви

Сучасні гормональні контрацептиви зазвичай є комбінованими і складаються з двох гормонів, один з яких є синтетичним аналогом естрогену, а інший — прогестерону. В результаті комплексної дії препарату пригнічується, як перша фаза менструального циклу (дозрівання яйцеклітини і вихід її з яєчника), так і друга (розвиток і функціонування жовтого тіла). Відбувається це тому, що велика кількість жіночих статевих гормонів пригнічує секрецію гонадотропних гормонів гіпофіза.

У першу фазу менструального циклу гіпофіз виділяє фоллікулстімулірующій гормон (ФСГ), який сприяє дозріванню яйцеклітини в яєчнику. Якщо секреція ФСГ придушується, то яйцеклітина не дозріває, а значить, овуляція неможлива.

Вихід яйцеклітини з яєчника в нормі здійснюється під впливом лютеінезірующій гормону гіпофіза (ЛГ), а на місці лопнув фолікула утворюється тимчасова залоза внутрішньої секреції жовте тіло, секретуючих прогестерон. Аналог прогестерону, який міститься в гормональні контрацептиви, пригнічує секрецію ЛГ, що ще більше гальмує овуляцію. Таким чином, в організмі підтримується штучна концентрація жіночих статевих гормонів (це попереджає відторгнення слизової оболонки порожнини матки, яке супроводжується менструальною кровотечею) і в той же час пригнічується секреція гормонів гіпофіза, які сприяють дозріванню яйцеклітини і овуляції.

Як відстрочити місячні за допомогою гормональних контрацептивів

Зазвичай гормональні контрацептиви приймають протягом трьох тижнів, після чого роблять тижневу перерву. Слизова оболонка порожнини матки, позбавлена гормональної підтримки, відторгається, що супроводжується менструальноподібна кровотеча.

Якщо потрібно відстрочити настання менструації, то після трьох тижнів прийому однієї упаковки гормонального контрацептиву слід одразу ж починати приймати таблетки з другої упаковки. Їх потрібно приймати стільки днів, на скільки потрібно відстрочити місячні, але не більше ще трьох тижнів. Після цього потрібно зробити семиденний перерву.

Іноді на фоні прийому таблеток з другої упаковки може початися досить сильне менструальна кровотеча або кровомазання.

Застосовувати такий спосіб відстрочення місячних часто не можна — можна домогтися стійких порушень менструального циклу. У кожному разі застосування цього способу відстрочки місячних вимагає консультації лікаря.

У деяких випадках жінці потрібно перемістити початок місячних на інший день тижня. Для досягнення такого ефекту їй необхідно просто зменшити чергову перерву в прийомі таблеток на потрібну кількість днів. Якщо така перерва буде дуже коротким, то не виключена можливість появи сильного менструальноподібної кровотечі або кровомазання під час приймання гормональних контрацептивів.

Відстрочити місячні сьогодні цілком можливо, ось варто це робити, адже будь-яке втручання в менструальний цикл жінки загрожує непередбачуваними наслідками, в тому числі стійкими його порушеннями.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.