Як відрізнити нормальні виділення з піхви від інфекції

загрузка...

Нормальні виділення з піхви

Вагінальні виділення характерні для всіх жінок. Нормальні виділення з піхви можуть бути прозорими, білими або жовтуватими. Зміни кольору, консистенції або кількості виділень з піхви можуть бути викликані самими різними факторами — фазою менструального циклу, емоційним стресом, дефіцитом поживних речовин, вагітністю, прийомом деяких медичних препаратів і навіть сексуальним збудженням.

Виділення і менструальний цикл

Менструальний цикл впливає на кількість виділень з піхви. Так, наприклад, в середині циклу можна помітити збільшення кількості виділень і зміна їх консистенції. Протягом всього менструального циклу кислотно-лужний баланс піхвової середовища змінюється: безпосередньо перед початком менструації і протягом менструального періоду кислотність середовища знижується. Саме тому під час менструації ризик інфекції найбільш високий.

Ненормальні виділення

Будь-які зміни кольору або кількості виділень з піхви можуть бути ознакою вагінальної інфекції. Вагінальні інфекції — явище досить поширене, з ними в тій чи інший період життя стикається більшість жінок. У число основних симптомів вагінальних інфекцій входять:

 • Виділення, що супроводжуються сверблячкою, висипом або почервонінням вульви
 • Постійне збільшення кількості виділень
 • Відчуття печіння при сечовипусканні
 • Білі, творожистие виділення з піхви
 • Сірі / білі або жовті / зелені виділення з піхви з різким неприємним запахом
 • Найпоширеніші вагінальні інфекції

  Бактеріальний вагіноз

  Точна причина бактеріального вагінозу невідома: як і у випадку з кандидозом, при бактеріальному вагінозі спостерігається підвищена активність і швидке розмноження бактерій, в результаті чого порушується баланс вагінальної середовища. Повторення симптомів хвороби навіть після лікування — явище дуже часте. Крім того, бактеріальний вагіноз може спостерігатися при інших вагінальних інфекцій. Найчастіше від бактеріального вагінозу страждають жінки, часто змінюють статевих партнерів або постійно займаються оральним сексом.

  Симптоми

 • Збільшення кількості виділень
 • Сірі / білі, водянисті виділення
 • Неприємний «рибний» запах виділень
 • Запах виділень посилюється безпосередньо після статевого акту
 • Далеко не завжди симптоми бактеріального вагінозу можна відстежити: майже у половини жінок з цим захворюванням немає ніяких симптомів.

  Лікування

  Лікарські препарати для боротьби з цим захворюванням неможливо придбати в аптеці без рецепта лікаря. Існує два способи лікування бактеріального вагінозу з використанням препарату метронідазолу (торгова назва Flagyl) — орального антибіотика або крему. Метронідазол може викликати ряд побічних ефектів — в тому числі нудоту, зміна кольору сечі. Приймаючи препарат, необхідно відмовитися від вживання алкоголю на весь період лікування і сорок вісім годин після лікування: взаємодія активних інгредієнтів метронідазолу з алкоголем може викликати нудоту і блювоту. Користуватися вагінальними супозиторіями необхідно щодня.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.