Як відкрити свою справу?

В період соціальної нестабільності та непередбачуваності економічного розвитку держави багато жителів Росії замислюються про свої фінансові перспективи, тому актуальним є питання, як відкрити свою справу, відповіді на який ми спробуємо дати в супроводі коротких практичних порад.

Отже, яким аспектам варто приділити особливу увагу, щоб знати, як відкрити справу з нуля, на що сподіватися і чого побоюватися.

Ідея

Для початку потрібно прийняти остаточне рішення дійти в досягненні своєї мети до кінця. Знаючи як відкрити свою справу ідеї підшукати неважко — можна розвинути свою власну, або ж піти готовому приміром, яких розвинене західне суспільство пропонує нам безліч.

Незалежно від масштабу реалізації, ваша ідея повинна бути дійсно вашої: ви повинні бути фахівцем в обраній сфері і любити цю діяльність. Розібравшись зі своєю спеціалізацією, визначтеся з конкурентоспроможністю: проаналізуйте ринок у Вашому сегменту, виявите основних конкурентів і визначте, що принципово нового ви можете запропонувати. Не варто мудрувати, «новим» в даному контексті може бути розширений спектр послуг, вигідна цінова політика, зручне розташування. Проте головним у схваленні ідеї є її затребуваність — подумайте, кому і в якому обсязі потрібні пропоновані вами послуги, і постарайтеся привести ідею у відповідність до потреб ринку.

Бізнес-ідеї умовно можна розділити на два класи: товари та послуги постійного попиту (предмети першої необхідності) і модні товари та послуги (розваги, технології). З першого класу ідей можна адаптувати до своїх умов відкриття продуктового магазину, кондитерської, цеху по ремонту або виробництва одягу, автомайстерні, салону краси (по можливості у місцях, де мало аналогів — дві однакових майстерень в одній будівлі не дуже актуальні); з другого класу ідей варто звернути увагу на торгівлю через інтернет, надання транспортних та кур’єрських послуг, відкриття спортивного клубу, фотоательє і т.п.

Перш, ніж переходити до практики, варто вивчити теорію питання, засвоїти загальні принципи і детально зрозуміти, як відкрити власну справу, зробивши це максимально ефективно при мінімальних витратах. У вашому розпорядженні безліч ресурсів, доступні різні посібники, довідкові та навіть курси як відкрити власну справу — тут вже вам вибирати, на які рекомендації спиратися, адже в засвоєнні теорії всі засоби хороші.

Бізнес-план

Детальний планування — запорука успішного проекту, тому складання бізнес-плану варто приділити особливу увагу. При наявності стартового капіталу бізнес-план стане вашою власною покрокової інструкцією, при потребі в інвестуванні — візитною карткою вашого проекту. Необхідні елементи бізнес-плану (їх список можна розширити, в залежності від ваших потреб):

— виконавче резюме пишеться після завершення всього плану і являє собою короткий виклад всіх ідей, пропозицій, сум інвестицій і прибутків;

— опис компанії містить види діяльності, етап і сфери розвитку, цілі підприємства;

— товари та послуги — загальна характеристика ваших пропозицій і їх порівняння з аналогам;

— маркетинговий план включає в себе аналіз попиту і пропозиції, опис стратегії даної компанії, прогнози за обсягами продажів;

— виробничий план ставить конкретні цілі і описує процес створення продукції, задіяних потужностей, матеріалів, технологій;

— календарний план перераховує основні етапи робіт і встановлює часові та грошові рамки їх проведення;

— фінансовий план детально описує передбачувані результати проекту з урахуванням інвестицій і доходів тощо

Реєстрація

Легальне підприємство реєструється державою, тобто проходить особливу процедуру оформлення, яка може зайняти деякий час. Перш за все, нове підприємство необхідно поставити на облік в податкову службу, а також подати до відповідних державних органів інформацію про початок функціонування підприємства. Оптимальним способом відкрити свою маленьку справу буде реєстрація в якості індивідуального підприємця (у податковій службі за місцем прописки) або створення юридичної особи (підготовка пакету документів, розробка статуту — подібні послуги пропонують юридичні фірми, які також допоможуть відкрити спадкову справу). Крім того, для ведення бізнесу вам найімовірніше знадобиться власне або орендоване приміщення, що також тягне за собою грошові вкладення і бюрократичні процеси (узгодження в санітарно-епідеміологічній службі, пожежної інспекції тощо).

Співробітники

На початковому етапі організації бізнесу значну роль відіграє надійність партнерів і професіоналізм співробітників. Хоча в народі побутує думка, що з друзями та родичами «грошових» справ краще не мати, існує чимало прикладів успішно розвиваються, співзасновниками яких є близькі один одному люди, об’єднані крім дружби загальними цілями і високими професійними навичками. При цьому варто пам’ятати, що ваш партнер повинен бути не просто хорошою людиною, а, перш за все, фахівцем своєї справи — молодий бізнес не терпить дилетантів. Наймаючи працівників, також особливу увагу варто приділяти їх професійним навичкам, досвіду роботи та рекомендацій.

Реклама

Ваша справа не запрацює без поширення інформації про нього. Чим би ви не вирішили зайнятися, вам необхідно повідомити про свої товари чи послуги потенційним клієнтам. Щоб бізнес почав функціонувати в найкоротші терміни, рекламну кампанію слід провести ще до початку роботи. Необов’язково вкладати в рекламу великі кошти — визначившись із цільовою аудиторією, ви без зусиль знайдете оптимальний спосіб донести до неї свою інформацію (розміщення посилань на ваш сайт в інтернеті, дзвінки потенційним клієнтам, поширення, розклеювання оголошень на стовпах).

Утвердившись у вирішенні почати окремий бізнес як відкрити свою справу ви поступово розберетеся. Головне — пам’ятати про поставленої мети і наполегливо йти до неї.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Робота. Додайте в закладки постійне посилання.