Як відкрити RAR?

Якщо Ви натрапили на файл з розширенням «. rar» і не можете його самостійно розпакувати, ця стаття для Вас, ми крок за кроком розглянемо як відкрити файл rar! Для початку розберемося, що з себе представляє цей формат.

Що таке RAR?

RAR — один з найбільш популярних форматів стиснення файлів, грубо кажучи, це архів. Формат RAR так само придбав велику популярність, за рахунок можливості розбиття одного файлу на томи, наприклад, для запису великих файлів на маленькі за обсягом носії. Windows без додаткового програмного забезпечення, відкриває тільки архіви з розширенням «. Zip». Отже, без програми архіватора розпакувати такий архів не вийде. Отже, що потрібно для відкриття документа RAR?

Як відкрити архів RAR. Програми архіватори під Windows WinRAR

Один з найпопулярніших архіваторів, має дуже хороші показники по співвідношенню часу і стиснення файлів. WinRAR має умовно-безкоштовну ліцензію (shareware). А так само є зручна портативна версія WinRAR Unplugged — яку не обов’язково встановлювати, а можна просто закачати на флеш накопичувач і запускати з нього. Знайти WinRAR найпростіше на офіційному сайті: win-rar.ru.

Розпакувати архів RAR, за допомогою WinRAR, елементарно. Після установки, всі архіви RAR за замовчуванням будуть відкриватися програмою WinRAR, досить відкрити архів, і натиснути другу ліворуч кнопку «Витягти в / extract», вказавши шлях, куди буде розпакований архів.

7zip

Так само дуже поширений архіватор, на відміну від WinRAR має повністю вільну ліцензію, тобто поширюється безкоштовно. Однак 7zip може тільки розпаковувати файли RAR, заархівувати в файл RAR у Вас не вийде. Знайти 7zip можна так само на офіційному сайті: 7-zip.org.

Розпакування повністю аналогічна WinRAR, після відкриття, натиснути кнопку «Extract», і вказати шлях розпакування.

Як відкрити RAR під Linux?

Для того що б формат RAR откривлся під Linux Ubuntu, необхідно встановити пакети для розпакування і стиснення у формат RAR. Найпростіше це зробити через термінал, двома рядками:

# sudo apt-get install unrar

# sudo apt-get install rar

Так само можна встановити один з архіваторів написаних під Linux, наприклад Ark

# sudo apt-get install ark

Ark має велику кількість підтримуваних форматів архівації. І є досить потужним і зручним архіватором.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Програмне забезпечення. Додайте в закладки постійне посилання.