Як вибрати велосипед?

Перед тим, як придбати велосипед, потрібно визначитися з тим, з якою метою Ви купуєте його. Так, велосипеди бувають міськими, туристичними, шосейними, трюкові, гірськими і гібридними. Для повсякденної їзди не підійдуть гірські, туристичні та трюкові велосипеди, оскільки вони «заточені» під конкретні завдання. Взагалі, проблема як вибрати велосипед стоїть, у першу чергу, перед новачками.

Підбираючи велосипед, орієнтуйтеся на власний вік, ріст і вага. Врахуйте, що кожен із видів цих транспортних засобів має власні характеристики і габарити, від яких залежить ціна виробу.

Міські велосипеди

Міські велосипеди розраховані на поїздки в межах міста або по сільській місцевості. Діапазон їх вартості досить широкий: існують моделі, виконані з дешевого алюмінію, а є і з рамами з цієї сталі. Як правильно вибрати велосипед для міста? Матеріал, з якого зроблений велосипед, зумовлює безпеку їзди. Наприклад, алюміній легко гнеться, тому Ви, впавши разом з машиною або вдарившись під час поїздки про що-небудь, ризикуєте не тільки зламати велосипед, а й травмуватися. Вилка з алюмінію або його сплавів не витримає удару, і, з великою ймовірністю, зігнеться, а Вас по інерції може викинути з сідла.

Крім того, легкі рами з алюмінію менш передбачувані. У свою чергу, вага міських велосипедів зі сталі здатний досягати 15-18 кілограмів, і управляти ними жінкам або дітям буде не під силу. До речі, жінкам рекомендується підбирати велосипеди з широким сідлом. Необхідно, щоб сідло і кермо з легкістю регулювалися. Перед покупкою сядьте в сідло і перевірте, чи комфортно Вам: це дуже важливо, оскільки, зайнявши незручну позу, Ви ризикуєте порушити власне кровообіг. Врахувавши цей факт, а також те, як вибрати раму велосипеда, Ви будете задоволені зробленим придбанням.

Міські велосипеди забезпечені всім необхідним спорядженням, від сигнальної системи до багажників. Передбачена можливість вибору рами: для людей зростом від 140 до 165 см її висота повинна становити 14-16 дюймів, для тих, у кого зростання від 160 до 185 см — 18-20 дюймів, у кого від 190 см — 22 дюйма і більше. Похибка в один дюйм не критична.

Шосейні, туристичні та кросові велосипеди

Говорячи про ці типах велосипедів, потрібно згадати про те, що вони пристосовані для швидкої і комфортної їзди тільки по рівних дорогах або накатаним грунту. Щоб вибрати правильний велосипед з категорії шосейних машин, перевірте, крім сідла і керма, його гальмівну систему. Це дуже важливий момент, тому що велосипед на гладкій дорозі розвиває високу швидкість, а хороші гальма, в даному випадку — запорука безпеки. Запам’ятайте при цьому, що втулка заднього колеса має вільний хід і не забезпечена гальмами.

У подібних велосипедів гума на шинах занадто гладка для того, щоб долати невеликі перешкоди. Також у них відсутні щитки, що захищають від бруду і каменів. Творці велосипеда, безсумнівно, серйозно знизили вага виробу, тим самим збільшивши його швидкість. З іншого боку, вони значно звузили сферу застосування подібних машин. Перед тим, як вибрати розмір велосипеда, дізнайтеся своє зростання. Використовуйте той же підхід, що й при підборі розміру рами велосипеда для поїздок по місту.

Кількість передач у туристичних, кросових і шосейних велосипедів — до 32, але врахуйте, що для пересування по місту необов’язково сильно розганятися. Тому Ви можете трохи зекономити, придбавши машину з меншою кількістю швидкостей. Коли купите велосипед даного типу, не забудьте прикріпити до його рами і колесам проблискові елементи, оскільки в заводській комплектації вони не передбачені. Захистіть себе максимально, забезпечивши транспортний засіб звуковою системою.

Велосипеди для екстриму

Щоб вибрати гірський велосипед, використовуйте критерії росту, що відрізняються від вищезгаданих. Так, якщо зростання велосипедиста дорівнює 140-165 см, висота рами повинна складати 13-15 дюймів, якщо 160-185 см — 17-19 дюймів, якщо від 180 і вище — 21-23 дюйма. Це пов’язано з низкою відмінностей в конструкції гірського та міського велосипеда.

Їзда на подібному велосипеді буде не дуже комфортною. Його вага порівняно великий — понад 11 кг. Не купуйте гірський велосипед тоді, коли не збираєтеся використовувати його за прямим призначенням, тобто, для поїздок по пересіченій гірській місцевості. Найбільш прогресивними вважаються двопідвісної велосипеди, мають для переднього і заднього колеса за індивідуальною підвісці.

Перед тим, як придбати трюковий велосипед, ознайомтеся з тим, як вибрати велосипед за зростом і вагою. Зверніть увагу на те, у скількох режимах здатне працювати виріб. У першу чергу, перевіряйте колеса: в ідеалі, вони повинні бути досить міцними для того, щоб витримувати удари об тверду поверхню. На другому місці — рама: бажано, щоб вона була виконана з міцного, але легкого матеріалу. Іноді виробники і продавці обманюють покупців, повідомляючи про неї неправдиві відомості, тому обов’язково ознайомтеся з технічною документацією.

Дитячі велосипеди

Перед тим, як вибрати дитячий велосипед, врахуйте, що користуватися ним буде дитина, відповідно, вага моделі повинен бути невеликим. Найкращий варіант — коли він складає не більше 8-10 кг, хоча трапляються моделі по 11 і навіть 16 кг. Оптимальна вага — від 6 до 11 кг. Бажано, щоб конструкція велосипеда була простою, тобто, можна обмежитися відбивачами на рамі і колесах і можливістю регулювати висоту керма і сидіння. Навряд чи дитина невеликого зростання, ні разу не катався на велосипеді, зуміє віртуозно перемикати швидкості і користуватися ручним гальмом.

З тим, щоб правильно вибрати велосипед дитині, візьміть малюка з собою в магазин. Дайте йому по черзі посидіти на всіх моделях, і придбайте ту, яка йому здасться найбільш зручною. Нерідко батьки купують своїм дітям велосипеди «на виріст», проте навряд чи десятирічне чадо зуміє втриматися в сидінні машини, розрахованої на п’ятнадцятирічних підлітків. Підбираючи підходящу модель, керуйтеся зростанням малюка. П’ятка дитини, що сидить в повний зріст у сідлі, встановленому в самому нижньому положенні, повинна діставати опущену вниз педаль.

Дуже важливо, щоб ланцюг була прикрита кришкою: так Ви вбережете малюка від потрапляння в неї штанин. Щоб вибрати триколісний велосипед, визначитеся з тим, який Вам потрібен — з ручкою або без: за ручку, прикріплену до сидіння, Ви зможете утримувати дитину або керувати велосипедом. Взагалі, як вважають фахівці, найкращий варіант — коли дитина сама сідає на велосипед, самостійно крутить педалі і їде в тому напрямку, в якому захоче. Сміливо купуйте велосипед без ручки: не обмежуйте малюка, просто відведіть для їзди певну безпечну зону.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Спорт. Додайте в закладки постійне посилання.