Як вибрати полівітаміни: важливий вік і стать

Існує безліч причин, за якими потрібно приймати полівітаміни. Навіть найбільш правильно організований раціон харчування не може забезпечити організм добовою нормою всіх поживних елементів, яких існує більше сорока, Крім того, багато людей харчуються неповноцінно з різних причин: сувора дієта, поганий апетит, потреба в певних поживних речовинах і нездорове харчування. Одна таблетка полівітамінів в день — це найпростіший спосіб заповнити недолік живильних речовин в організмі. Але вибрати полівітаміни з безлічі доступною продукції різних виробників і видів завдання нелегке. Так з чого ж почати?

Для чого нам потрібні полівітаміни

Якщо говорити коротко, ви вчините мудро, якщо спробуєте прорахувати, чи включає в себе ваш раціон харчування всі ті поживні елементи, які необхідні для здоров’я і прекрасного самопочуття.

Здорова їжа, як і раніше є найкращим джерел вітамінів, мінералів і поживних речовин. Полівітаміни зовсім не замінюють здорове харчування або здоровий спосіб життя, але вони являють собою резервне джерело поживних речовин для організму в тих випадках, коли раціон харчування залишає бажати кращого. Якщо ви виключили зі свого раціону цілі групи продуктів харчування чи ваше харчування недостатньо різноманітно, то прийом полівітамінів один раз в день надасть вам велику користь.

Дослідження показали, що в раціоні як дорослих, так і дітей присутня недостатньо таки елементів, як кальцій, вітамін D, харчова клітковина і калій. Всі перераховані елементи, за винятком клітковини, є в полівітаміни. Клітковину можна вживати у вигляді спеціальної харчової добавки, але краще всього отримувати норму клітковини зі своєї їжі.

І незважаючи на деякі спірні факти про користь полівітамінів і їх здатності запобігати розвитку захворювань, багато людей включають такі вітамінні комплекси в свій раціон, щоб зберегти або поліпшити своє здоров’я.

За даними Центру з контролю захворюваності США, більше половини американців беруть біологічно активні добавки до їжі. Полівітаміни — це один з найпопулярніших видів харчових добавок. 40% опитаних обох статей зізналися, що щодня приймають полівітаміни.

Згідно з проведеними дослідженнями, для більшості людей в якості резервного джерела поживних елементів підходять полівітаміни, які потрібно приймати раз на день, з підвищеним вмістом вітаміну D. Також хорошим варіантом для підтримки захисних сил організму є вітамінні комплекси, що містять 100% денної норми більшої частини вітамінів і основних мінералів.

Не всі експерти згодні з тим, що полівітаміни для щоденного прийому справді приносять велику користь організму. Але, якщо говорити про заповненні недоліків раціону харчування, полівітаміни не тільки допомагають підтримувати наше загальне самопочуття, але і сприяють запобіганню хронічних захворювань або інших ризиків для здоров’я. Наприклад, жінки приймають харчові добавки, що містять фолієву кислоту, щоб не допустити виникнення вроджених вад у новонароджених, або біодобавки з кальцієм і вітаміном D, щоб знизити ризик розвитку остеопорозу.

Дефіцит поживних речовин в раціоні більш ймовірний, ніж їх надлишок при прийомі полівітамінів. У раціоні харчування багатьох людей поживних речовин міститься недостатньо, тому щоденний додатковий прийом вітамінів і мінералів не тільки не завдасть шкоди, а навпаки, допоможе підвищити поживність раціону.

Як вибирати полівітаміни

 • Необхідно уважно прочитати етикетку. На етикетці продукту має бути зазначено, які поживні речовини в ньому містяться, а також яка кількість даних речовин міститься в добовій дозі полівітаміни.
 • Найкраще вибирати вітамінні комплекси, що містять основні вітаміни і мінерали. До складу більшої частини полівітамінних препаратів входять наступні вітаміни і мінерали: вітаміни С, В1 (тіамін), В2 (рибофлавін), В3 (вітамін РР), В6, фолієва кислота (В9), В12, В5 (пантотенова кислота), біотин, вітаміни А, Е, D2 або D3 (холекальциферол), К, калій, йод, селен, сіль борної кислоти, цинк, кальцій, магній, марганець, молібден, бета-каротин і залізо.
 • Слід звертати увагу на процентний вміст поживних елементів в полівітаміни. Як правило, найбільш ефективні ті полівітаміни, які містять 100% добової норми більшої частини містяться в них вітамінів і мінералів. Деякі елементи, такі як кальцій і магній, рідко становлять 100% від добової норми споживання, оскільки тоді таблетку, яка містить добову дозу поживних речовин, було б неможливо проковтнути за її великого розміру.
 • Найкраще вибирати полівітаміни, що містять додаткові корисні для здоров’я компоненти. У наші дні у продажу є безліч різних вітамінних комплексів для людей з різними поживними потребами і різними захворюваннями. В якості найбільш широко поширених можна назвати біодобавки з залізом або без нього, а також високоефективні вітамінні комплекси, що містять, щонайменше, дві третини поживних речовин, що рекомендуються для повноцінного харчування. Інші полівітаміни містять додаткові, спеціально підібрані речовини, наприклад, антиоксиданти. Також є харчові добавки, які слід вживати при певних станах, наприклад, вітаміни для вагітних.
 • Існують вітамінні комплекси окремо для чоловіків, для жінок, а також для різних вікових груп. Можна вибрати полівітаміни у відповідності зі своїм віком т підлогою, так щоб наявні в біодобавці елементи підходили саме вам.
 • Слід уникати надмірностей. Не варто купувати полівітаміни, утримання в яких поживних елементів перевищує 100% рекомендованої стічної норми. Так як харчові добавки беруть на додаток до основної їжі, в якій також є поживні речовини, а іноді і у великих кількостях, а деякі елементи можуть накопичуватися в організмі і стають токсичними.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.