Як вибрати няню — Фрекен Бок або Мері Попінс?

По-різному в житті складаються обставини, але динаміка кар’єрного росту особистості у великому мегаполісі на сьогоднішній день така, що вже не дозволяє матері-фахівця на відведений природою термін безболісно випадати з конкурентної боротьби «за крісло». Тут-то і виникає питання: на кого залишити свого малюка?

Звичайно, можна пригадати і про існування власних батьків, і «підкинути» їм онука, проте, сучасні бабусі з дідусем теж не ликом шиті, а тому не особливо-то поспішають звалити на себе проблеми нащадків, та й вік теж дає про себе знати.

І ось ми конструктивно випливають на рішення: «няня». Тут важливо зрозуміти, що від цієї людини залежить дуже багато: від здоров’я вашого малюка до його розумового розвитку. У період від 0 до 3-5 років у дитини відбувається становлення особистості (основний кістяк), формування характеру і акцентуацій, відповідно, саме няня в більшій мірі вплине на те, яким стане ваше маля в майбутньому.

Цивілізований підхід

В ідеалі, структура вибору няні повинна виглядати так: кваліфікований дитячий психолог складає психологічний портрет акцентуацій особистості, що формується вашого малюка і його переваг в рамках побудови успішної конгруентності комунікації; психолог з підбору персоналу складає професіограму з урахуванням наданих даних і ваших побажань про розвиток у дитини певних здібностей, отриманні знань, формуванні ціннісних орієнтацій; психолог з підбору персоналу складає психологічні портрети кандидатів на посаду няні, оцінює їх на предмет конгруентності комунікації з дитиною та відповідності професіограми. Але праця фахівців коштує дорого. І не всім він по кишені. Хоча, питання філософське: економимо-то ми на своїй дитині.

Своїми силами

Перше, з чого варто почати, — це визначити: які якості ви хочете розвинути у свого малюка; та виділити педагогічні пріоритети. Наприклад, ваша дитина — живчик і непосида, а ви хочете в нього розвинути: посидючість, цілеспрямованість, наполегливість, а акцент в навчанні зробити на математичні науки. Тут важливо зрозуміти, що ви в певному обсязі будете буквально ламати психіку своєї дитини, його нянею повинна стати Фрекен Бок — залізна леді, яка буде непохитна і силою змусить вашого малюка всидіти на місці, зосереджувати свою увагу на виконанні поставлених завдань. Наслідками такого вибору можуть стати: депресія, замкнутість і навіть похитнулося психічне здоров’я вашого малюка. Фрекен Бок підійде спокійному, посидючість дитині, а активному маляті — потрібна активна няня. Ваш «живчик» живе у своє біологічному ритмі з відмінною рухливістю психіки. Це аж ніяк не означає, що малюк не спосіб вирішувати складні математичні завдання, — це означає, що вирішувати він буде їх сходу і нальоту. Такій дитині потрібна Мері Попінс, яка буде встигати з ним все.

Дитина «тепличний», зніжений не готовий до суворої дійсності, він привчений до світу власного панування і зімніть залицяльників. З дитинства такий малюк увірував у свою винятковість — яка ж йому потрібна нянька? — Все залежить від того, який Ви далі прочитайте життя свого малюка, звичайно, «погана та мати, що не доведе дитини до пенсії», однак, важливо Вам самій усвідомити, що, можливо, Ваш малюк анітрохи не гірше і не краще за інших, природно, він унікальний, але, так само як і всі інші діти. Якщо Ви читаєте ці рядки, то, швидше за все, Ви — не підпільний мільярдер із застрахованим капіталом в швейцарському банку, а тому зобов’язані навчити свою дитину самостійності, адаптувати його до життя. Для цього Вам необхідно підібрати таку няню для свого малюка, яка зможе направити «спрагу похвали» Вашої дитини в потрібне русло, тобто зробити її предметної, заслуженою і обгрунтованою. Іншими словами, няню, здатну виявити у малюка талант, розкрити його і привчити до заохочення за діяння.

Як бачите, няні бувають різні: няня — це всього лише людина, не більше і не менше. Не варто думати, що старшокласниця менш здатна до виховання малюка, ніж зріла дама з педагогічною освітою і 20-річним стажем роботи з дітьми. Тут важко передбачити, що важливіше: досвід, особистість, освіта. Головне в няні щира любов до дітей і бажання дарувати їм себе.

Монастирська Ольга

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.