Як вибрати лижі?

Зима прекрасна пора для заняття таким видом спорту, як катання на лижах. Завдяки йому поліпшується робота серця, вся фігура набуває ідеальні пропорції. З кожним роком все більша кількість туристом відправляються на відпочинок не в теплі країни, а навпаки — де більше снігу. При цьому багато хто стикається з проблемою, як вибрати лижі для катання. Для початку, слід визначитися, в якому стилі ви віддаєте перевагу кататися, а вже потім від цього відштовхуватися при виборі лиж. Існує два види лиж: гірські і бігові.

Як вибрати гірські лижі

Вони включають в себе безліч стилів катання, таких як:

 • Карвінг. При цьому стилі лижник здійснює розвороти на поворотах за допомогою кантів лиж на всіх етапах повороту. Такі лижі ще називають «карвінгові» з — за глибокого вирізу з боків. Але такі маневри здійснюються лише на заздалегідь підготовлених схилах;
 • Екстремальний карвінг набагато важче попереднього. Проблема в тому, що поворот треба здійснити майже лежачи на боці, тому що радіус його дуже малий. Для лиж такого стилю знадобиться додаткова пластина, яка буде збільшувати відстань між черевиком і лижею;
 • Скі-тур. Це помірний стиль, при катання в якому відсутні підйомники. Спортсмен повинен самостійно піднятися наверх для спуску, а щоб уникнути сильного ковзання лижі оснащують камусами;
 • Скі-кросс. За цього стилю повинна бути спеціально обладнана траса трамплінами, перепадами і віражами. В основному використовується для змагань на швидкість. В цьому випадку лижі зобов’язані бути міцними і мати високий рівень маневреності;
 • Фрістайл. Один з популярних стилів привертає молодь. Задумка стилю полягає в стрибках і трюках на спеціальних стінах напівтрубі. Вибирати варто лижі у яких п’ята і носок загнуті;
 • Фрірайд. Суть стилю в катанні по горбах, цілині і стрибки з рельєфів поза трасою. Лижі краще вибирати широкі;
 • Цілинне катання. Цей стиль має на увазі катання по пудровим, свіжому снігу. Щоб зуміти оволодіти цим стилем використовуються самі широкі лижі.
 • Для того щоб правильно вибрати гірські лижі слід врахувати деякі нюанси. Для початку вибираємо лижі по зростанню з розрахунку рівня підготовки лижника:

 • При слабкій фізичній підготовці віднімаємо від зростання 20 см і отримуємо необхідну довжину лиж. У разі постійних тренувань і підвищеної підготовки віднімаємо 10 см.
 • А якщо лижник впевнений в своїх силах і вже не перший день катається, то довжина при виборі гірських лиж така ж, як і зростання.
 • Найкращий варіант, якщо ви спробуєте різну довжину і виберете ту, яка подобається і комфортна саме для вас.

  Також не забуваємо підібрати лижі необхідної ширини. Якщо ви будете кататися по нормальній рівній трасі — краще брати широкі — вони більш стійкі. При жорсткій трасі мул катання по льоду — вузькі — вони легше і маневреннее. Що стосується жорсткості, то вибір грунтується на рівні підготовки спортсмена. Чим вище майстерність, тим жорсткіше лижі.

  Як вибрати бігові лижі?

  Розрізняють три стилі їзди на таких лижах:

 • Класичний. Цей стиль знає кожен, суть його в паралельному розташуванні лиж при їзді. Для цього лижі повинні бути м’які з гострим носком.
 • Коньковий. Полягає в пересуванні, що нагадує катання на лижах. Для вибору конькових лиж необхідно пам’ятати, що вони повинні бути жорсткі і короткі, а траса — широка і наїжджена.
 • Універсальний. Цей стиль використовується в основному для катання поза трасою і включає в себе два попередніх. Відповідно існують універсальні лижі, які підходять для двох стилів одночасно.
 • Для правильного вибору лиж, не варто їх плутати з «гірськими». Так як параметри для вибору у них різні.

  Легше всього вибрати довжину лиж, якщо до вашого росту додати 10-20 см. Також можна брати до уваги співвідношення зросту і ваги, але тут уже все індивідуально. Тому, якщо ви хочете використовувати таку методику — порадьтеся з професіоналами.

  Для визначення відповідної вам жорсткості необхідно встати на лижі і виміряти відстань, що залишилася попереду і ззаду від черевика. Ідеальний варіант, якщо спереду залишиться 30-45 см, а ззаду — 10 см. Потім переносимо всю вагу на одну лижню і проробляємо ті ж маніпуляції. Цього разу довжина зазору не повинна становити більше 10 см з обох сторін. У випадку, якщо різниця у велику сторону, лижі вважаються жорсткими, меншу — м’якими.

  Лижі для дітей

  Щоб вибрати лижі дитині, треба враховувати те, що чаду повинно бути комфортно на них вчитися. Тобто не треба брати лижі і палиці на виріст, інакше дитина може і зовсім расхотеть кататися через незручності. Також лижі повинні ббить м’які по жорсткості. Також лижі вибирає і за матеріалом виготовлення. На сьогоднішній день розрізняють два види:

 • Дерев’яні;
 • Пластикові.
 • На дерев’яних лижах каталися ще наші предки і на сьогоднішній день їх і не знайти. «Пластикові» зайняли конкуруюче місце завдяки ряду переваг. По-перше, їх вага набагато легше. По-друге, вони міцніше і не пропускають вологу. Пластикові лижі можуть використовуватися в будь-яку погоду, не забуваючи періодично змащувати їх спеціальним мастилом. При виборі лиж для початківців можна зупинитися на «дерев’яних». У майбутньому, краще віддати перевагу пластиковим лижам. З кожним днем все більше моделей з’являється на нашому ринку. Лідируючими фірмами залишаються «Atomic» та «Fischer». На них катаються всі, починаючи від новачків закінчуючи професіоналами. Лижі фірми «Atomic» відрізняються від інших тим, що мають свій унікальний код з 8 цифр. Перша — це рік випуску лиж, друга — тип траси, для якої ця пара призначена, а останні шість — сам номер пари. При виборі типу траси слід враховувати, що цифри від 4 до 7 — це поверхні для професійних лижників. Решта ж цифри, що стоять на цьому місці — для любителів.

  При виборі палиць для лиж, багато припускаються помилки, вважаючи, що їх вибір не істотний. Ця думка — помилкова. Палиці повинні бути легкими, щоб не заважати під час катання. Любителям підійдуть палиці зі сплаву алюмінію циліндричної форми. Професіонали, швидше за все, звернуть увагу на карбонові палиці зі звуженням вниз. Для визначення необхідної для вас довжини лижної палиці, слід врахувати стиль катання. При «класичному» — від вашого зростання віднімаємо 25-30 см, а при «коньковом» — від зростання віднімаємо тільки 15-20 см.

  Якщо ви тільки купили лижі, їх необхідно обробити перед первинним використанням. Беремо пластикові лижі і отціклевиваем їх, а потім натираємо наждачкой. Після цього протираємо розчином скипидару і мажемо під черевиком грунтовим парафіном. Щоб його розплавити використовуйте праску нагрітий до 200 ° С і нехай висихає протягом кількох годин. Залишки парафіну приберіть за допомогою пластмасової циклі. В кінці не забудьте протерти лижі синтетичної ганчіркою. Не забувайте повторювати процедуру один раз в рік, тоді ваші лижі будуть як новенькі. От і все, лижі готові! Тепер ви можете вибрати лижі, які підходять саме для вас і сміливо йти підкорювати снігові вершини.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Спорт. Додайте в закладки постійне посилання.