Як вибрати діагональ телевізора?

При придбанні сучасного телевізора подбати потрібно не тільки про свої витрати на покупку, але й про вибір потрібної діагоналі для того, щоб телевізор вдало вписався в інтер’єр вашої квартири. Розмір екрану обраний неправильно часто є причиною проблем із зором і почуття дискомфорту при перегляді телевізора.

Як правильно вибрати діагональ телевізора

Для правильного вибору діагоналі телевізора варто відмовитися від головного переваги «хочу, щоб екран був величезним». Потрібно адекватно оцінити розмір кімнати, в якій ви плануєте встановити телевізор. У першу чергу враховується відстань від екрану телевізора до крісла або дивана, на якому ви розраховуєте насолоджуватися переглядом улюблених передач і серіалів.

Як правильно вибрати розмір діагоналі телевізора? Розмір діагоналі безпосередньо залежить від відстані від ока людини до екрану. Чим розмір діагоналі більше, тим більшої відстані до телевізора він вимагає. Досвідчені фахівці рекомендують дотримуватися наступних параметрах: телевізори невеликого розміру 14-17 дюймів (37-43 см) варто дивитися на відстані не менше одного метра, середні телевізори розміром 26-32 дюйма (72-81 см) на дистанції 2-2.5 метрів, набуваючи великий телевізор діагоналлю 61-80 дюймів (155-201 см), подбайте про те, щоб відстань до телевізора було не менше 4-5 метрів.

Можна зробити висновок, що телевізор з великою діагоналлю підійде тільки для просторих приміщень, в невеликій кімнаті величезна плазма буде виглядати неприродно і перегляд такого телевізора на маленькому відстані може обернутися проблемами зі здоров’ям.

Більшість помиляється, використовуючи популярну формулу, при якій розмір діагоналі множиться на три і в результаті виходить оптимальна відстань до екрана. Це брехня, у кожної людини є свій кут зору, при якому сприйняття зображення на екрані телевізора максимально комфортно. Якщо у вас є бажання визначитися з цим, зайдіть в гості до знайомого, у якого вже є телевізор з бажаною вами діагоналлю, і спробуйте подивитися телевізор з різних відстаней.

Як вибрати діагональ ЖК телевізора

Для телевізорів з матрицею, що підтримує формат HD, мінімальна діагональ становить 26 дюймів (66 см), краще віддати перевагу розміром більше 32 дюймів. Такі розміри екрана зможуть гарантувати вам високу якість зображення при перегляді відео HD формату.

Як вибрати діагональ LED телевізора

Орієнтуючись на покупку LED телевізора, пам’ятайте про те, що навряд чи ви зможете знайти екран менше 40 дюймів (101 см). Тому для телевізора, який зроблений по LED-технології, потрібна дуже простора кімната. Ці телевізори мають дозвіл високої чіткості (1080p) і чудово підтримують формат 3D. Світлодіодне підсвічування покращує чіткість і контрастність LED телевізорів.

Якщо ви вибираєте LED, ЖК або плазмовий телевізор у подарунок, але не маєте уявлення про площу житлового приміщення, то зверніть свою увагу на середній розмір екрану від 34 до 37 дюймів (87-94 см). Так ви зможете уникнути того, що до подарованому телевізору людині буде складно пристосуватися.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Техніка. Додайте в закладки постійне посилання.