Як усиновити дитину?

Усім нам відомо, яке величезне значення дитинство робить на все подальше життя. Будь-якому дитині для його повноцінного розвитку необхідна сім’я, коло люблячих його людей, тепло домашнього вогнища. І якщо ви не хочете обмежуватися допомогою якого-небудь дитячому будинку, а вирішили зробити серйозний крок, такий як усиновити дитину, то наша стаття допоможе вам зорієнтуватися в цьому питанні.

Як усиновити дитину в Росії

Найчастіше в нашій країні люди усиновлюють немовлят. Адже як усиновити дитину з пологового будинку — у нього ще не виявляються можливі затримки або відхилення у розвитку, якщо вони є або є схильність. І, зрозуміло, у разі, як усиновити новонароджену дитину, ніяких відхилень або затримок бути взагалі не може. Серйозно, ну як може відстати в розвитку малюк віком на місяць? І, виходячи з цього, ви зможете, як будь-яка мама, виховувати і ростити дитину, ніби своє. Якщо дитина більш старшого віку, ніж 1.5-2 місяці, постарайтеся дізнатися, як пройшов період вагітності і самі пологи, які це були пологи за рахунком у матері, вік і захворювання батьків. Це може стане в нагоді вам в тому випадку, якщо в майбутньому вам буде потрібна допомога фахівців, дитячих психологів, наприклад. Іноді з’ясувати ці відомості просто неможливо, адже існують люди, які просто підкидають своїх дітей.

Малюки до півроку

Як можна усиновити дитину, вірячи в абсолютне його розуміння того, що відбувається? Не варто очікувати того, що він відразу впишеться у ваш звичну картину життя. Часто у прийомних діточок рідко зустрічається так званий «комплекс пожвавлення» — обов’язковий атрибут немовляти. Виражається він у тому, що при появі матері дитина починає зосереджуватися на її голосі, дивиться на обличчя, сам при цьому пожвавлюється, починає стукати ніжками і смикати ручками; нормальним віком для початку прояву цього ефекту вважається 3 місяці. У прийомних же дітей, яких ви усиновили, буває і на півроку від народження відсутня. Вам, як матері (батьку), не варто засмучуватися: при правильному відношенні до вашого малюка, він швидко нажене своїх ровесників. Як компенсувати відсутність матері в ранньому дитинстві?

Не бійтеся «зацацкать» вашої дитини. Як можна частіше встановлюйте з ним контакт, беріть на руки, дивіться в очі, розмовляйте з ним. Розпестити навряд чи вийде, а от привернути увагу — точно. Ще це можна зробити за допомогою великих, яскравих, різномастих іграшок над його ліжечком. Дітям дуже цікаво людське обличчя, тому побільше матрьошок, ляльок, клоунів та іншого. Можете навіть самі намалювати добре, усміхнене обличчя на великому аркуші паперу і розташувати його над ліжечком дитини, на відстані близько півметра.

Перш ніж усиновити дитину старше півроку, ознайомтеся

Діти, старше півроку, яких усиновили прийомні батьки, можуть мати затримку психомовного розвитку, в ще доречевой її стадії. Причиною тому служить обмежений простір, в якому знаходився малюк весь той час, поки ви його не усиновили. Найчастіше, усиновляють дітей з дитячих будинків, або «Будинків дитини», якщо говорити про малюків. Так от персонал там нечисленний, а дітей багато. Виходячи з цього, більшість дітлахів навіть не знаю, що таке вулиця! Вони обмежені чотирма стінами імпровізованого ізолятора, і бачать лише професійну «ласку» від персоналу будинку дитини. Картина не райдужна, слідчо, випливають можливі відставання від розвитку. Аж до того, що в 7 місяців дитя не вміє сидіти, а в рік — не ходить, що вже говорити про спроби розмови: незв’язних і дуже тихий лепет. Дитина вже закомплексований, у нього гострий брак материнської любові. Так уже ми влаштовані, що саме у віці до півроку потребуємо любові і прихильності до однієї людини — матері. А коли малюк перебуває в оточенні хай і дбайливих, але непостійних кількох людей — він замикається, у нього надломлюється психіка і це жахливо. Якщо ви хочете усиновити дитину, ознайомтеся з притаманними прийомним дітям рисами і звичками. Будьте готові до цього, інакше як батькові усиновити дитину, якщо він сам боїться будь-яких сюрпризів, приготованої йому малятком; кого тоді він зможе виховати з малюка?

Риси характеру і звички усиновлених дітей

 • Самостійність в личиночной стадії. Малюк сам себе заколисує, перекочуючи головою по подушці. Смокче палець, розгойдує тіло в різні боки. Відсутність людської ласки і тепла в наявності.
 • Відсутність ініціативності. У дитини майже відсутня своя воля, він грає так, як йому сказали, сидить так, як посадили.
 • Відсутність переваг в їжі. Він їсть все, що йому дають. Не від того, що його погано годували в дитинстві, а від того, що звик до постійного годування в дитбудинку. Навіть саму нелюбиму їжу дитина з’їсть, довго жуючи, неквапливо проковтнувши. В самому кінці, після того як закінчить з їжею, дитина дозволить собі заплакати з болем в голосі.
 • Пасивність. Ви можете одягати свого малюка на прогулянку, а потім залишити його напіводягненої стояти посеред кімнати. Він не зрушиться з місця, буде стояти як лялька протягом деякого часу. Ну і сам одяг не викличе ніякої реакції — він прийме будь-яку, яку ви на нього одягнете.
 • Не дивлячись на всю смуток, навіяну цим списком, не сумуйте. Якщо ви усиновити дитину і буде з ним ласкаві, уважні, велелюбні, то він швидко наздожене своїх однолітків і надолужить згаяне.

  Як згладити емоційний бар’єр

  Часто усиновлена дитина відстає саме в емоційному розвитку. Це не дивно, але як зрівняти поза нерівності на вашому шляху приєднання дитя до сім’ї? Для початку підійдуть гри для більш молодшого віку на кшталт «ладушек», «кози» або «літачка». Грайте разом з дитиною її іграшками, вчіть його ними грати: катайте машинки, ходите чоловічками, використовуйте ложечку і тарілочку в іграшковій посудке разом з вашим малюком.

  Далі — більше: сфотографуйте малюка, покажіть йому його фото, зробіть справжній фотоальбом і регулярно поповнюйте його. Читайте йому книжки, вірші, слухайте мзику, співайте пісеньки. Танцюйте разом!

  Не скупіться на похвалу. Розділіть з ним його настрій, почуття. Ніколи (!) Не ставте в приклад інших дітей і не порівнюйте з ними!

  Ми не станемо розглядати питань, як усиновити дитину дружини або як усиновити дитину чоловіка. Домовимося, що ваша сім’я повноцінна і гармонійна. І великою перевагою буде усиновити дитину в дитячому віці. Зрозумійте, не варто приділяти велику увагу зовнішності малюка, набагато важливіше його внутрішній світ. З часом дитина стане навіть схожим на вас зовні, а от внутрішньо і емоційно — це справа виховання. Так, невідомо які хвороби та вроджені вади має ваш малюк — будьте до цього готові, коли вирішите усиновити дитину. Адже ніхто не застрахований від цих бід. А от ви, майбутні батьки, задайте самим собі запитання: чи готові ви до складнощів, можливо виникнувшими попереду? Чи не віддасте ви свою дитину назад, наче він — бракований товар? Якщо ви на хвилину задумалися, не варто далі намагатися виправдатися. Вам краще не варто всиновлювати дитину. Це великий тягар відповідальності — усиновлення дітей.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.