Як у фотошопі зробити прозорий фон?

v Відео — «Як у фотошопі зробити прозорий фон»

Фотошоп — одна з найпопулярніших програм серед людей, що захоплюються дизайном, графікою і малюванням. Фотошоп може знадобитися і людям далеким від творчості, але потребують його функціях. Наприклад, знадобилося використовувати якийсь зображенням в тексті, але ви не можете помістити його з наявним фоном. Для цього використовується прозорий фон. Давайте спробуємо розібратися, як у фотошопі зробити прозорий фон.

Як у фотошопі зробити прозорий фон — перший спосіб:

Клікаємо лівою кнопкою миші «Файл» (File) (в лівому верхньому куті). У списку вибираємо «новий» (New). В «зміст фону» (Background Contents) вибираємо «прозорий» (Transparent). Цей спосіб варто використовувати тим, хто хоче створити власне зображення без тла. Він не підійде, якщо ви хочете прибрати фон з готового зображення. Для цього потрібно скористатися другим способом.

Як у фотошопі зробити прозорий фон — другий спосіб:

Графічний редактор фотошоп відрізняється тим, що в ньому використовується робота з шарами. Зображення, за яким робиться прозорий фон, потрібно скопіювати на новий шар. Робиться це одночасним натисканням клавіш Ctrl і J (далі будемо використовувати загальновживане скорочення, наприклад, Ctrl + J). Для виконання цього можна скористатися іншим способом — клацаємо правою кнопкою миші по шару і в спадному меню вибираємо пункт «створити дублікат шару» (Duplicate Layer). У наступному з’являється вікні натискаємо «OK». Має вийти два однакових шару, тільки один з них буде називатися «шар 1», а інший — «фон».

Другий етап — необхідно приховати шар під назвою «фон». Для цього потрібно буде просто клікнути на зображення вічка, що знаходиться зліва від шару.

Третій етап — необхідно відокремити зображення від фону. Це можна зробити за допомогою інструменту під назвою «гумка». На клавіатурі він включається клавішею «E». Розміри інструменту гумка можна міняти за допомогою клавіш «[» і «]» на англійській розкладці. Міняти розміри інструмента вам знадобиться для того, щоб акуратно «стерти» фон навколо об’єкта. Якщо ви все правильно зробили, то навколо об’єкта у вас залишиться «шахове поле» — це і є відсутність фону, тобто прозорий фон.

Останній етап — це збереження картинки з прозорим фоном. Збереження стандартне. У лівому верхньому кутку лівої кнопкою миші вибираємо «Файл» (File) в списку, що розкрився вибираємо «Зберегти як» (Save as). Під зображенням і рядком «Назвою файлу» буде перебувати рядок «тип файлу». У цьому рядку ви вибираєте формат, в якому збережеться зображенням. Можна вибрати формат «. Psd» або формат «. Png». Рекомендується використовувати останній формат. Після цієї дії натискаємо «зберегти». У форматі JPEG прозорість не зберігається.

Тепер ви може використовувати зображення без початкового фону, вставляючи його в потрібний документ. Потрібно відзначити, що інструмент «гумка» досить складний для новачків, якщо рука «не набита» щоденною роботою в даній програмі. Тому можуть виникнути складності при спробі «стерти» фон навколо дрібних об’єктів, таких як трава, наприклад. Можна порадити або вдосконалювати майстерність, або використовувати для роботи графічний планшет (що більше властиве професіоналам), або спробувати інший спосіб.

Як у фотошопі зробити прозорий фон — третій спосіб:

Необхідно перетворити тло картинки в шар. Для цього клацаємо правою кнопкою миші по фону в області праворуч, де відображаються шари. Вибираємо «Layer from background» / «З заднього плану» (більшість версій фотошопа, скачали з торрентів, англійською мовою. Це зауваження справедливо і для багатьох туторіали). У меню, клікаєм «OK». Вибираємо інструмент «Чарівна паличка». Їм можна користуватися, тільки якщо фон, який необхідно вирізати, однорідний за кольором (в іншому випадку використовуємо інструмент «Ласо»). Вироблять фон. Натискаємо Delete. Після цього бачимо наш об’єкт на тлі шахового поля. Це і є прозорий фон. Залишилося тільки зберегти зображення описаним вище способом.

У мережі є велика кількість відеоуроків по даній темі. Наприклад, можна, простежити за послідовністю дій на двохвилинному відео за адресою

Тепер ви зробили один крок у сфері вивчення базових можливостей графічної програми фотошоп і попутно реалізували свою потребу в якісному візуальному оформленні вашої роботи. Вітаємо!

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Програмне забезпечення. Додайте в закладки постійне посилання.