Як у фотошопі зробити колаж?

Перед тим, як у фотошопі зробити колаж, давайте розберемося, що це таке. Колаж це зображення, що складається з окремих фотографій, з’єднаних однією ідеєю і скомпонованих в одну загальну композицію. Тобто, просто накидано фото на загальний фон не можна назвати колажем.

Перед тим як приступити до роботи потрібно, придумати ідею, яка буде ключовим фактором у виборі зображень. Для прикладу візьмемо просту ситуацію. Ви з’їздили влітку зі своєю дівчиною в Єгипет і хочете на згадку про поїздку зробити їй недорогий подарунок. Зробити колаж в фотошопі, найкраще для цього підходить. І так, ідея є. Фотоапарат давно вже перестав бути предметом розкоші, тому у кожної людини після поїздки залишається безліч фотознімків. Вибираємо фон. Це може бути як фото, зроблене вами, так і будь-яка фотографія з інтернету. Головна умова, фон це фундамент композиції і ідеї. Так як ми з вами робимо колаж про поїздку в Єгипет, то і фоном повинна служити малюнок із зображенням пірамід, сфінкса і т.п. об’єктів вказують на приналежність певній країні. Вибрали фото, відкриваємо його за допомогою Photoshop. Далі, вибираємо фотографії, з яких і буде складатися наш колаж. Не обов’язково, щоб їх було багато. Зазвичай вистачає 4-6 штук. Тепер тло знімка має другорядне значення. Головне на ньому це ви і / або ваша дівчина. АЛЕ! Фото має показувати, що ви з дівчиною саме в Єгипті. Якщо ви приліпите фото, де ваша подруга сніжки кидає, це буде виглядати дуже недоречно. Відкриваємо по черзі вибрані фото в фотошопі. Для того, щоб перенести фото на загальний фон, виконуємо наступні дії:

Повністю виділяємо вибране фото. За замовчуванням, в настройках фотошопа, це комбінація кнопок Сtrl + А., можна вибрати в меню вгорі «виділення (setting)» — «все (all)».

Далі, копіюємо, кнопки Ctrl + С або в меню «Редагування (Edit)» — «Скопіювати (Copy)»

Відкриваємо вкладку з фоном, натискаємо Ctrl + V або в меню «Редагування (Edit)» — «Вставити (Paste)» Копійовані зображення з’явиться на вашому фоні.

Один нюанс. Зображення, яке ви вклеюєте, може відрізнятися за розміром з фоном. На робочому полі програми є маленьке вікно з вкладками: «Шари (Layer)», «Історія (History)», «Канали (Channel),» Пензлі (Brush) «,» Стилі (Styles) і т.д. На даному етапі нам знадобляться лише «Шари» та «Історія». Інші можна закрити, щоб не займали робочий простір. Натискаємо вкладку «Шари» і вибираємо зображення, яке вклеїли, воно виділяється синім кольором у вкладці. Далі, натискаємо клавіші Ctrl + T або в меню «Редагування (Edit)» — «Вільне трансформування (Free transformation)». З’явиться рамка. Утримуючи клавішу Shift, за куточок рамки зменшуємо фото до потрібного розміру. Те ж саме робимо з іншими фотографіями, які ви обрали. Коли всі фото з’являться на тлі можна приступати до їх розташування. Для цього натискаємо вкладку «Шари», вибираємо потрібне фото і перетягуємо його в вибране вами на тлі місце. За допомогою клавіш Ctrl + T можна не тільки змінювати розмір фотографії, але і повертати фото на якийсь кут. Так колаж буде цікавіше виглядати.

За бажанням можна обробити краю фотографій. Для цього досить зайти у верхньому меню «Шар» і вибрати «Стиль шару (style)». З’являться вкладки «Тінь (Shade)», «Обведення (Inking)», «Рельєф (Stamping)» і т.д. і по експерементувати з цими фільтрами. Можна просто трохи розчинити краю фотографій. Для цього зліва, в панелі інструментів вибираємо значок «Гумка (Rubber)». В меню, нагорі з’являться налаштування, за допомого яких можна змінювати прозорість. Вибравши інструмент і клацнувши правою кнопкою миші на зображенні можна виставити і діаметр гумки. Потім достатньо поводити по краях фото, і ви побачите, як вони стають прозорішими. Тепер ви знаєте, як у фотошопі зробити колаж швидко і якісно. Всі ваші подальші дії і результат роботи залежать від фантазії і знання фотошопа.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Програмне забезпечення. Додайте в закладки постійне посилання.