Як схуднути без дієт — подбайте про свій організм

загрузка...

Дуже повільно і поступово екстремальні дієти йдуть з нашого суспільства і на зміну їм приходять правила схуднення, засновані на наукових розробках. Ці правила дуже прості, але виконувати їх потрібно не у вигляді ривків і героїчних зусиль, а постійно, зробивши їх стилем життя.

Основні принципи схуднення без дієт

Основоположний принцип схуднення без дієт один: в організм має надходити менше калорій, ніж витрачається. З цього основного принципу випливають і інші: поєднання раціонального харчування з фізичними навантаженнями, достатній відпочинок і максимальне зниження рівня стресів.

Але цих принципів потрібно не просто дотримуватися. Вони повинні міцно ввійти в життя, в підсвідомість людини і тільки тоді можна буде скинути вантаж зайвої ваги. Ввести цю інформацію в підсвідомість не так просто, адже дуже багато хочуть схуднути, знають, як це потрібно зробити правильно, але постійно зриваються, порушуючи то одне, то інше правило. Але якщо, минаючи свідомість, ця інформація буде введена в підсвідомість, то правила порушуватися не будуть: наша підсвідомість не може критично ставитися до інформації, воно просто виконує те, що належить.

Іноді, якщо людині ніяк не вдається впоратися з собою та своїми бажаннями, на допомогу може прийти психотерапія. Лікар-психотерапевт за допомогою спеціально розроблених методик введе в підсвідомість інформацію, яка забороняє порушувати ті чи інші положення.

Харчування при схудненні без дієт

Основне завдання такого харчування (воно називається раціональним) — поставити організму увесь комплекс необхідних для існування речовин і максимально обмежити прийом шкідливих (але смачних, від яких часом так важко відмовитися) продуктів.

Отже, до необхідних живильних речовин, без яких організм ніяк не може існувати, відносяться в першу чергу білки, які йдуть на ПОБУДОВУ клітин нашого організму. Вони бувають тваринного і рослинного походження. Відмовлятися не можна ні від тих, ні від інших. Білки тваринного походження можна отримати у вигляді нежирного відвареного або тушкованого м’яса і риби, нежирних молочних продуктів, яєць, морепродуктів. Білки рослинного походження знаходяться в кашах, бобових і сої. Продукти, які доведеться забути (або вживати вкрай рідко) — це жирні м’ясо, риба і молочні продукти, горіхи.

Наступні необхідні організму продукти — вуглеводи. Цінуються складні вуглеводи овочів, каш і хліба грубого помелу, а також прості вуглеводи, які містяться в не дуже солодких фруктах. В овочах і фруктах, крім того, багато вітамінів і мінеральних речовин, які сприяють прискоренню обмінних процесів, а значить, і схудненню. Виключити потрібно все солодке, борошняне, солодкі газовані напої.

Жири також необхідні. Тваринні жири надходять в організм з м’ясними і молочними продуктами (навіть у знежирених продуктах їх достатньо), а рослинні — у вигляді рослинних масел, на яких можна готувати і додавати їх в салати.

Фізичні навантаження при схудненні без дієт

Тут також є свої хитрощі. Справа в тому, що при короткочасних, навіть дуже інтенсивних фізичних навантаженнях витрачаються в основному запаси вуглеводів, так як це основний, легко використовуваний джерело енергії. І тільки після того, як весь запас вуглеводів буде витрачений, в хід піде жир, відкладений у вигляді запасу в підшкірно-жировій клітковині.

Встановлено, що запаси вуглеводів закінчуються протягом перших 30 хвилин занять, тому тривалість заняття в цілому не повинна бути менше години. При цьому абсолютно немає чого надмірно перевантажувати себе. Навантаження повинні бути посильними для організму Поступово людина звикає до таких навантажень, тоді потрібно їх збільшення, тобто навантаження повинні бути наростаючими.

Заняття цілком достатньо проводити 2-3 рази на тиждень. Встановлено, що найкраще спалюються жири в тому випадку, коли інтенсивні короткочасні навантаження чергуються з легкими і більш тривалими.

Головне тут — поступовість, адже якщо людина веде малорухливий спосіб життя, а потім раптом починає інтенсивно займатися, то це не піде йому на користь. По-перше, може не витримати нетреноване серце, а по-друге, після інтенсивних навантажень довго хворітимуть всі м’язи і в переважній більшості випадків такого «спортсмену» потім важко буде змусити себе продовжувати заняття.

Якщо ж нарощувати навантаження поступово, то тренується серце (адже це теж м’яз) і поступово до навантажень звикає все тіло. Через якийсь час фізичні навантаження стають приємними, а потім і необхідними. Тільки приємні фізичні навантаження можуть принести користь для здоров’я і позбавити від зайвої ваги.

Схуднення без дієт призведе не тільки до скидання зайвої ваги, але і до загального оздоровлення всього організму.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.