Як стати журналістом?

Найнебезпечнішою професією в Росії є не пожежний і навіть не поліцейський, а журналіст. Чому так вийшло? Все дуже просто. Журналісти дуже обізнані люди, і часто їх обізнаність може не подобається певним особам. Але погодьтеся, бути впливовою людиною у сфері засобів масової інформації все одно дуже заманливо. Природно, хто не мріє панувати над чужими умами. Так як стати журналістом?

Почати свій професійний шлях можна зі шкільної газети. При школах часто бувають гуртки журналістики. У них ви, швидше за все, будете писати про шкільн життя. Непоганий початок кар’єри. Там же ви почнете тренувати такі важливі для журналіста якості, як спостережливість, відчуття мови, вміння отримувати інформацію від об’єкта вашої статті, інтерв’ю. Також в школі можете почати посилено вивчати такі предмети як література, російська мова, іноземна мова та розвивати в собі творчі здібності, оскільки на вступних іспитах вам належить пройти творчий конкурс. В МГУ є навіть два етапи такого конкурсу. Раніше вони були усним і письмовим, але з 2012 року у зв’язку зі скандалом через необ’єктивності екзаменаційної комісії, було вирішено зробити обидва етапи письмовими. Незважаючи на те, що всі іспити крім творчого ви будете здавати у формі ЄДІ, звичайно, краще, щоб ви самі проявили інтерес до цих предметів, а не «натаскувати» на них механічно, для галочки. Адже, наприклад, без знання класичної російської літератури складно розуміти характер російських людей, мотиви їх діяльності і навіть сучасну дійсність.

Кращими ВНЗ, навчальними спеціальності «журналістика» є МГУ, РДГУ, МГИМО, Гуманітарний інститут телебачення і радіомовлення. Для вступу на МГУ раніше було потрібно наявність публікацій. Набити руку в журналістському справі можна і в школах при вузах, це може допомогти у вступі. Під час навчання у ВНЗ має сенс як можна швидше знайти собі практику хоча б позаштатного журналіста якогось видання чи тв-передачі, може бути, навіть неоплачувану. Старші колеги і редактор виправлять ваш стиль, вкажуть на помилки, ви отримаєте неоціненний досвід. Ваше подальше послевузовское майбутнє буде залежати від уміння вловлювати актуальні теми, вашого листа, зв’язків і удачі.

Але навчання на журфаку — не єдиний метод потрапити в журналістику. Часто такі великі шановні сучасні видання як «Сноб» запрошують на роботу людей без освіти і досвіду роботи, необхідна умова прийому на роботу — вміння цікаво писати. Можливо, набити руку і стати популярним вам допоможе блогінг. Як вже було сказано, дуже важливо розбиратися в предметі. Наприклад, паралельно з навчанням ви могли займатися спортом. Тоді вам протоптана дорога в спортивну журналістику.

Як стати спортивним журналістом

Для того, щоб стати хорошим спортивним журналістом, потрібно розбиратися не тільки в своєму виді спорту, а у всіх. Вміти показати родзинку того чи іншого виду спорту, змусити читачів або глядачів витратити свій вихідний час на матч або гонку або навіть надихнути їх на похід на стадіон. Дуже складно доводиться спортивним коментатором. Потрібна ідеальна мова, швидкі реакції, вміння емоційно і при цьому красиво коментувати що відбувається в прямому ефірі. Необхідно виробити свій власний стиль. Хоча приклад знаменитого дагестанського коментатора говорить про те, що іноді глядачам достатньо почуття гумору та індивідуальності.

Ми спробували дати певне уявлення про професію журналіста. Ваша справа вирішити — чи хочете ви вибрати собі подібну стезю або ж краще обмежитися професіями простіше. У будь-якому випадку, якщо вже ви вирішили стати журналістом, то потрібно задуматися про те, як стати знаменитим журналістом. В нашому розумінні знаменитий журналіст — це хороший журналіст: чесний, педантичний до фактів, цікаво пише, сміливий і є фахівцем в тій темі, про яку розповідає читачеві. Вибирайте професію правильно, і удачі вам на творчому шляху!

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Робота. Додайте в закладки постійне посилання.