Як стати юристом?

Однією з найбільш затребуваних в усі часи була професія юриста. Пік популярності в Росії вона пережила в середині 90-х. Державі потрібні були грамотні люди, які допомогли б побудувати громадянське суспільство і правова держава. Молодь це розуміла і мода на юридичні факультети поширилася досить швидко. Проте і зараз хороші юристи затребувані на ринку праці. Тому досить часто в молодих людей виникає питання як стати юристом.

Як стати хорошим юристом

По-перше, щоб стати юристом, потрібно вибрати відповідний навчальний заклад. В Росії більше 300 вищих навчальних закладів випускають фахівців в області «юриспруденція». Частина цих вузів спеціалізовані, але набагато частіше зустрічаються ВНЗ з юридичними факультетами та кафедрами. Крім цього в останні роки досить поширеним явищем стало навчання юриспруденції на додаток до основної спеціальності: менеджер-юрист, економіст-юрист і т.д. На таких факультетах з вас зроблять хорошого менеджера чи економіста, але не юриста.

Форма навчання теж грає велику роль. Як відомо, найбільш повну інформацію можна отримати при денній формі навчання. Працюючі люди, як правило, вибирають заочну та вечірню форми.

По-друге, щоб стати успішним юристом, вам потрібно якомога раніше визначитися зі спеціалізацією. Вивчити все право неможливо, тому, чим раніше ви визначитеся зі спеціалізацією (цивільно-правової, кримінально-правової або державно-правової) і почнете поглиблено її вивчати, тим краще. Але це не означає, що потрібно з головою піти в вивчення, припустимо, цивільного права, забувши про інші спеціалізаціях. Усі галузі, так чи інакше, взаємопов’язані.

По-третє, потрібно вміти фільтрувати інформацію. Важливо розуміти, що актуально в професії сьогодні і завтра, стежити за змінами в законодавстві.

По-четверте, юрист повинен бути точним. Однак це зовсім не означає, що потрібно напам’ять знати нумерацію статей в кодексах і редакції законів. Необхідно навчитися системного мислення, що дозволяє орієнтуватися у безлічі законів швидко і точно. Хороший юрист ніколи не говорить приблизно. Якщо ви впевнені в собі, сміливо цитуйте законодавство, а якщо не знаєте відповідь напевно, то краще обійдіть загальними формулюваннями або зовсім промовчіть.

І, нарешті, навіть якщо ви на «відмінно» освоїте право в теорії, візьмете за правило відслідковувати свіжу інформацію і будете точно її використовувати, вам не вдасться стати успішним юристом без практики. Добре б ще під час навчання у вузі почати «вливатися» в професію. Робота в органах дізнання, помічником адвоката або нотаріуса, секретарем у суді — те, що необхідно починаючому юристу як повітря. Адже одна справа вивчати порядок укладення договору надання послуг в теорії і зовсім інше — спробувати скласти його на практиці. Стаж роботи зіграє велику роль після закінчення вузу для початку повноцінної кар’єри юриста.

Під час навчання не упускайте також можливість отримати досвід публічних виступів. Юрист — професія публічна. Вам доведеться багато і часто виступати перед великою аудиторією. Найчастіше виступайте на семінарах, конференціях, готуйте доповіді по цікавих питань і працюйте на публіку, вчіться переконувати її у своїй правоті.

Пам’ятайте, головне поставити перед собою конкретну мету і почати рухатися до її досягнення. Так що дерзайте, стаєте адвокатами, нотаріусами, прокурорами — тим, ким хочете бути. Тим більше що як стати хорошим юристом ви тепер знаєте.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Робота. Додайте в закладки постійне посилання.