Як стати вчителем?

Учитель в нашому суспільстві — це затребувана професія. Ще з часів давньої Греції професія педагога була актуальною і значимою для людей. А сьогодні все більше і більше молодих людей йдуть працювати в вчителями в школу. Кажуть, що вчитель — це покликання. А ось що потрібно зробити для того, щоб покликання стало професією. Отже, як стати вчителем.

Найпростіший спосіб, як стати вчителем у школі — це закінчити педагогічний коледж чи ліцей. Однак після закінчення такого навчального закладу працювати можна буде тільки з молодшими класами. Для того, щоб працювати зі старшокласниками, необхідно закінчити педагогічний ВНЗ. Це може бути університет, інститут чи академію. Головне, з педагогічною спрямованістю.

Стати вчителем у школі можна і без педагогічної освіти. Наявність вищої освіти тут теж необов’язково. Якщо ви непогано володієте токарним верстатом, граєте на музичному інструменті або знаєте теоретичну фізику, а також можете навчити цьому іншого — то школа може взяти вас на роботу. Рішення виноситься адміністрацією школи. Останнім часом практика брати на роботу фахівця без педагогічної освіти стає все популярнішим.

Студентам педагогічних ВНЗ варто заздалегідь думати про працевлаштування в школі. Починаючи з 2-3 курсу, майбутній спеціаліст проходить практику в школі. Йти бажано в той навчальний заклад, де плануєш працювати. Важливо показати себе компетентним педагогом, щоб отримати характеристику, яка потім допоможе влаштуватися на роботу. Крім того, можна спробувати свої сили на педагогічній ниві. Може бути, робота з дітьми — це не ваше.

Після закінчення навчання часто стоїть питання: як влаштуватися на роботу в школі. Тут є кілька варіантів:

 • Пошуки через газети і сайти, що пропонують вакансії
 • Через знайомих і друзів
 • Залишитися працювати після кваліфікаційної практики
 • Самостійно обдзвонити всі школи міста
 • Знайти інформацію в місцевих органах освіти
 • Варто пам’ятати, що шукати цікаву для вас вакансію вчителя необхідно в травні-червні. Саме в цей час набирається педагогічний склад школи.

  Якщо ви влаштувалися на роботу в школу, часто виникає питання, як стати хорошим учителем. Універсального рецепта тут немає. Професіоналізм і авторитет залежить від безлічі факторів. Харизма педагога, вміння налагоджувати стосунки з учнями — важливі якості для вчителя. Крім того, можна бути талановитим фахівцем у своїй галузі і добре викладати матеріал, в психології це називається «влада знавця». Досвід приходить з роками. Якщо у вас в перший час нічого не виходить, не варто засмучуватися. У професії вчителя важливо любити свою справу і постійно розвиватися як особистість і фахівець.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Робота. Додайте в закладки постійне посилання.