Як стати програмістом?

Виявляється, програміст, перш за все — хороший математик, він бачить і знає колосальна кількість методів аналізу навколишнього його середовища. Саме здатність мислити аналітично і розвиває інші якості, необхідні, щоб стати професійним програмістом. Справжнього програміста можна розглянути як дві частини одного цілого: здатність міркувати і накопичений досвід. Так, а в чому ж його відмінність від тих же філософів?!

Справжня математика

Математика необхідна не тільки для розвитку правильного мислення; переважна кількість математичних методів використовується при аналізі алгоритмів. Алгоритмів — так-так, будь-яка програма являє собою алгоритм, якщо вже ви вирішили дізнатися, як стати хорошим програмістом, давайте розширювати свій кругозір саме в цьому напрямку.

Навчання програмістів

Увага: починаючи з цього моменту, стаття буде носити чисто суб’єктивний характер. Незгодних з думкою автора — ласкаво просимо пройти в коменти під статтею, Ваша думка важлива для нас.

Я вважаю, що кожен поважаючий себе програміст зобов’язаний мати вищу освіту. І головне тут не сама папірець, ой, диплом про закінчення ВУЗу, а саме ті знання, які вам можуть дати тільки в ВУЗах. Сам процес навчання в університеті загартує характер і допоможе виробити ті риси в людині, які необхідні, щоб стати програмістом. True-програмістом.

Існує думка, що кращі в цій галузі — самоучки, ті хто хоче стати програмістом з нуля. Ті, хто зневажає 5-7 років «втрати часу» в інституті на користь самоосвіти. На жаль, з огляду на мову, на якому набрана ця стаття, серед наших співвітчизників таких не спостерігається. Справа тут не в тому, що немає бази або ресурсів для розвитку — справа в людському менталітеті на території нашої країни. Навряд чи когось вистачить на вивчення складних дисциплін протягом кількох років на дому, а якщо і вистачить … то як ви доведете свою майстерність, як будете розвиватися без тієї самої злощасної «папірці» і набувати досвід? Залишиться тільки нарощувати прибуток антивірусним магнатам або заробляти собі на життя зломом акаунтів в соц. мережах.

Необхідний досвід

Щоб закріпити теорію, необхідно багато практикуватися — інакше нічому ви ви не навчитеся. Даватися це буде важко, будьте готові провести чимало ночей (так, ночей — серед програмістів є повір’я, що максимальна працездатність приходить саме вночі) за роботою над небудь з вигляду нескладним завданням. Зате ступінь задоволення після завершення роботи (саме вірного завершення!) — Невимовна. Це треба відчути.

Робота

Навіть якщо ви відчуваєте в собі сили творити великий код, не поспішайте з роботою. Взагалі з працевлаштуванням краще почекати, необхідно якомога довше вчитися і практикуватися самостійно. Якщо ви прийдете на роботу у фірму і роботодавець зрозуміє, що ваш рівень недостатньо високий — вам напевно підкинуть саму рутинну роботу. А вона, як відомо, не допоможе вам стати хорошим програмістом — вчитися не на чому, та й грошей ви великих не заробите.

Вибір компанії

Важливо потрапити в компанію вже впевнених в собі, цілком відбулися професійних програмістів. Справа не в тому, що варто сподіватися на навчання у них, немає. Вони будуть являти собою приклад, хто такі справжні програмісти, допоможуть розширити кругозір, зрозуміти, чим вони керуються при винесенні рішення ірешеніі проблем. Школа життя, можна сказати — найкраща школа. Ну і звичайно, якщо ви грамотно запитайте щось у них, їм буде приємно потішити своє самолюбство грамотним відповіддю вам.

На чому творити

Якщо ви хочете стати 1С програмістом — співчуваю. Я то думав, є шанс підготувати морально, дати поштовх до розвитку … А не деградації!

Чим викликана ця реакція? Моторошним сверблячкою нижче спини, адже існує величезна кількість різних середовищ розробки та мов програмування, вивченням яких і повинен займатися професійний програміст! Навскидку скажу, що популярні (і будуть популярні ще довгий-довгий час) наступні мови «дорослого» кодинга:

 • Pascal
 • C C + +
 • Assembler
 • Напевно ви чули щось про PhP або Java — не поспішайте, таких узкозаточених мов безліч, та ознайомлення з ними не займає зазвичай більше двох-трьох тижнів. У той час як програмування на Асемблері (дуже низькорівневий мова) вчитися можна роками. «Низькорівневий» — не хочу ввести в оману читачів, мається на увазі не рівень морально-етичних принципів мови (чо?!) Або трудність його вивчення. Низький рівень програмування на увазі фактично прямий контакт із залізом через код, т.е якщо висновок рядки тексту на монітор за допомогою мови Бейсік забере у вас 5 рядків коду, на Сі — 10 (а ну не чіплятися! Оптимізатори теж тут ;)), то на Асемблері доведеться поклацати клавішами рядків так на 90. Мінімум.

  Основу для роздумів я вам дав, а як стати професійним програмістом — діліться досвідом в коментарях під статтею. Успіхів у вашому великому починанні!

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Робота. Додайте в закладки постійне посилання.