Як стати нотаріусом?

В цілому, нотаріус — це одна з найбільш шанованих і надають перспективи професій у всій юриспруденції, також вона дозволяє отримувати значний і стабільний дохід. Самою по собі, професії «нотаріус» у ВНЗ не існує, так само, як особливого напряму підготовки студентів.

І все-таки, як стати нотаріусом?

Студентам юридичних факультетів, як правило, на третьому курсі навчання, необхідно вибрати напрямок професії серед таких, як адвокат, прокурор, слідчий, пристав і те, що нас власне цікавить — нотаріус.

Багато студентів помиляються, припускаючи, що професія нотаріуса дозволяє прохолодно ставитися до деяких тонкощів певних напрямів юриспруденції. На ділі, зовсім навпаки: нотаріус зобов’язаний не тільки знати практично всі можливі напрямки юридичних справ, а й розбиратися в їх тонкощах, нюансах. Якщо ви хочете стати нотаріусом в Москві, наприклад, то можна дозволити собі кілька поглиблено розбиратися в певній темі, на шкоду іншій. Якщо ж ви будете працювати нотаріусом в Росії, в периферії, то ви повинні бути фахівцем широкого спектра, «всеїдним» фахівцем — інакше успіху не домогтися.

Перспективи розвитку для нотаріуса

Фактично всі нотаріуси сьогодні є приватними, лише мала частина державних підприємств мають у своєму штаті нотаріусів, та й то, у віддалених частинах країни. Приватний нотаріус — як приватний підприємець: виплачує податки, мита, зарплати своїм співробітникам і орендну плату за приміщення. Що стосовно доходу, то якщо ви влаштувалися у великому місті — наприклад, як нотаріуси в Москві, то можете дозволити собі завищувати тарифи на свої послуги. Черги в нотаріальні контори завжди були не самими короткими, і дохід вам забезпечений.

Необхідні умови, як стати нотаріусом

Першочергове завдання будь-якого нотаріуса — не допустити цивільно-правових спорів, при їх виникненні — намагатися не доводити справу до судових розглядів.

Людина, яка хоче стати нотаріусом, повинен володіти хорошою репутацією, кришталевою чесністю, високою працездатністю, здатністю до адаптації і високообучаемостью. Сильно допоможе в цій справі здатність розбиратися в людях.

Як стати нотаріусом в Росії:

 • Необхідно бути громадянином Росії, це обов’язкова обмеження.
 • Мати вищу широкопрофільне юридичну освіту.
 • Необхідно пройти річне стажування у практикуючого нотаріуса.
 • Здати кваліфікаційний іспит у спеціальній комісії при відповідному вузі.
 • Отримати найважливіший документ — ліцензію нотаріуса.
 • Пройти конкурс на заміщення посади нотаріуса по нотаріальному округу. Да-да, кількість нотаріусів на певну територію строго обмежена!
 • Отже, ви дізналися, як стати нотаріусом. Дерзайте!

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Робота. Додайте в закладки постійне посилання.