Як стати ніндзя?

Ніндзя («той, хто ховається» від «Сінобу» — «приховувати (ся), ховати (ся) — в середньовічній Японії воїн-розвідник. Ніндзя були найманцями, які займалися розвідкою, диверсіями, шпигунством, політичними провокаціями і замовними вбивствами. Ніндзя мали власної кланової структурою і жили поза системою суспільних і політичних відносин.

Школа ніндзя

Традиційно, ніндзя народжувалися в сім’ї ніндзя і навчалися своєму мистецтву з самого дитинства. Мистецтво ніндзя називається «Ніндзюцу». Ніндзюцу вчить тому, що стану повної безпеки не існує, а будь-яка дія провокує протидію, що порушує гармонію. Вихід знаходиться в розумінні того, в чому порушується гармонія, а також в мінімізації небажаних наслідків.

Школа ніндзюцу мала відмінності в різних кланах, але у всіх була єдина основа, що складається з трьох блоків умінь і знань, які в сукупності утворювали дуже гнучку систему нападу, оборони та протидії будь-якої можливої небезпеки. Щоб стати ніндзя, якого навчають вже до 15 років повинен був володіти необхідним знанням основ трьох блоків і в 15 років пройти ініціацію для початку навчання Дзен-Буддизму і Сянь-Даосизму.

Три блоку ніндзюцу:

 • Підкорення п’яти стихій: Chi, Sui, Ka, Fu, Ki (земля, вогонь, вода, повітря, першооснова всього) Навчає навичкам використання навколишнього світу для маскування, скритного пересування, пристрої засідок і т.п. Збірна назва всіх навичок: Тон-Дзюцу
 • Мистецтво боротьби поділялося на дві секції: Тай-дзюцу — мистецтво володіння тілом Бу-дзюцу — робота володіння зброєю
 • Німпо-мікке Техніка зміни станів свідомості для мобілізації внутрішніх ресурсів організму.
 • У різних кланах існували різні випробування та тренінги, пройшовши через які можна було стати ніндзя. Дітей піддавали випробуванням з пелюшок. Люльку з дитиною вдаряли об стіни, щоб він вчився групуватися і звикав до трясці. З півроку дітей вчили плавати — ще до того, як вони починали ходити. З трирічного віку дітям розвивали витривалість, вчили затримувати дихання, застосовуючи просте удушення. У десятирічному віці дитина пробігав двадцять кілометрів і більше без зупинок, а іспит з бігу здавали, пробігаючи стометрівку з притиснутою до грудей зустрічним потоком повітря брилем. Якщо дитина втік недостатньо швидко, і капелюх падала — він не здавав іспит. Учнів постійно били палицями, щоб підвищити больовий поріг. Щоб розвинути гнучкість — їм розтягували і вивертали суглоби. Ніндзя повинен був добре бачити в темноті, для цієї дитини поміщали на тижні в темну печеру з малим запасом їжі. Тренування проходили постійно, без вихідних. Ніндзя повинен був не тільки бути підготовлений фізично, а й знати медицину, лікарські трави, грамоту, мови та дипломатію.

  Дівчина-ніндзя (щоб стати ніндзя необов’язково бути хлопчиком) повинна була, крім усього іншого, мати мистецтвом гейші і вміти залучати чоловіків, ставати красивою чи потворною незалежно від природних зовнішніх даних.

  Зброя ніндзя

  Основною зброєю ніндзя, крім популярних меча та цибулі, були спеціально розроблені сюррікени (метальні зірочки) і кусарі-кама (серпи на довгому ланцюгу), застосування яких обумовлювалося маскуванням вбивць під селян. Насправді ніндзя був навчений використовувати для вбивства будь-які підручні засоби, від дубини до голки. Для вбивств ніндзя часто використовували отрути. Особливо популярним і ефективним зброєю була духова трубка, за допомогою якої ніндзя вистрілював отруєну отрутою голку в свою жертву.

  Маскування

  Для маскування, всупереч поширеній думці, ніндзя використовували повсякденний одяг, яка дозволяла їм легко загубитися в натовпі. Дівчата-ніндзя зазвичай маскувалися під гейшу, що робило їх жертв легко-доступними і практично беззахисними. А чорні обтягуючі одягу, що використовуються в кінематографі, не використовувалися, тому що сильно контрастували з оточенням навіть вночі і могли видати ніндзю.

  Культура ніндзя отримала широку популярність в мистецтві. Зокрема, один з найпопулярніших аніме в світі «Naruto», заснований на однойменній манзі, розповідає про школу ніндзя, хоча там структура і має сильні відмінності від реального свого прообразу. Наприклад, щоб стати ніндзя з наруто, потрібно було відучитися в Академії ніндзя. Випускник академії ставав Геніном (Ю генін — нижчий ніндзя). Потім він мав можливість довести зростання своїх здібностей на екзамені і стати Тюнін (тюнін — середній ніндзя), а потім вищим ніндзею — дзеніна. Дзенін з високою майстерністю в будь-якої певної дисципліни ставав Токубецу-дзеніна. Ніндзя з наруто, насправді, сильно відрізняються від реальних своїх прообразів, і в культурно-ціннісному плані, і в своїх цілях. В наруто ніндзя є військовою опорою своєї країни, ніж були самураї в реальності. Ніндзя ж служили найманцями, представляючи зворотну силу.

  У 1973 році в Японії була створена школа Будзінкан. Бойова система цієї школи, за заявою засновника — Масаакі Хацумі, включає в себе 3 школи ніндзя, крім шести самурайських і дев’яти шкіл будо. Ця школа є найпопулярнішою, серед претендують на спадкоємність від середньовічних, оригінальних шкіл ніндзюцу, проте генеалогія Будзінкан, обов’язкова в культурі ніндзя, не підтверджена і ставиться під сумнів. У кожному разі, з відкритих шкіл ніхто більше в світі не розповість вам, як стати ніндзя.

  Демонстрацію техніки нюндзіцу дивіться у відео, як стати ніндзя, «Демонстрації від школи Будзінкан».

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Розваги. Додайте в закладки постійне посилання.