Як стати готом?

Готи — це молодіжна субкультура, яка з’явилася в кінці 1970-років. Сталася ця субкультура з пост-панку. Готична культура досить різноманітна, але має ряд схожих рис: готовий об’єднує пристрасть до похмурої музики (наприклад, готик-рок), хоррор-літературі, своєрідна манера одягатися, незвичайний макіяж. Словом, яскрава зовнішність гота завжди дозволить виділити його серед натовпу. Якщо ти ще юний, і не знаєш, як стати готом в 13 або в 10 років, то прочитай наші поради та Влийся в готичну субкультуру!

Як стати готом?

Імідж. У представників готичної субкультури склався досить пізнаваний імідж, хоча варіації звичайно різноманітні. Наприклад, ви можете зустріти вікторіанських готовий, які носять старовинний одяг, мережива і перуки, або кібер-готів, які віддають перевагу футуристичну одяг неонових кольорів, використовують аксесуари в стилі індастріал — зварювальні окуляри, респіратори, значки «радіація». Традиційно готи віддають перевагу одягу чорного кольору, носять металеві або срібні (але не золоті) прикраси. Вітається пірсинг. Прикраси зазвичай символізують готичну субкультуру. Наприклад анх — цей символ стався з давньоєгипетської міфології і позначає «життя» і «безсмертя». Зараз він став символом готовий. Інші символи це летюча миша, хрест, пентаграма. Іноді використовуються аксесуари в стилі садо-мазо: нашийники, браслети з шипами, латексна одяг і т.д. Готи чоловічої і жіночої статі використовують спеціальний макіяж, основні риси якого біле обличчя і яскраво виділені чорними тінями або підведенням очі. Нігті теж потрібно пофарбувати чорним або червоним лаком. Волосся переважно мати чорного кольору, але з часом це кліше відійшло. Зараз готи можуть мати світлі, червоні, руді та інші волосся. Зачіски — це зазвичай довге розпущене волосся, як у жінок, так і в чоловіків, модні так же ірокези. Серед готовий популярний так же стиль «вамп».

Музика. Готи відрізняються своїми музичними вподобаннями:

 • Готик-рок. Цей стиль музики дав народження готичної субкультури. До готик року можна віднести наступні колективи, які творили в 70-80 рр.. минулого століття: Sisters of Mercy, Bauhaus, Siouxsie & the Banshees, The Cure, Joy Division. Це основоположники сучасної готик-сцени. Деякі групи існують до цих пір. Підвид цього жанру — dead-rock, і його яскравий представник група Christian Death.
 • Дарквейв (darkwave) — дослівно темна хвиля. Музичне течія, що з’явилося в середині 80-х років. Для нього характерні змішання готик-року, неокласики та електронної музики. Найбільш відомі представники цього жанру Diary of Dreams, Sopor Aeternus. До нього ж ставитися кумир багатьох готовий — німецький колектив Blutengel, і його беззмінний лідер Кріс Поль.
 • Готік-метал. Ця течія сталося з жанру doom-metal. У жанрі готик-металу працює одна з найбільш популярних груп готичної сцени Лакримоза, яка починала в стилі дарквейв. Іншими представниками цього напряму є Theatre of Tragedy, Type O Negative, Tristania, Charon. Одне з незвичайних нововведень готик металу є поєднання приємного жіночого вокалу та чоловічого гроулінга (брутального низького, ричить вокалу). Нагадує дует «красуні і чудовиська».
 • В останні роки відбулося вливання в готичну сцену музики індастріал. Стали з’являтися групи, у творчості яких змішана готична музика і індастріал, наприклад популярний проект Das Ich.
 • Багато пріпісивют «готичності» представникам інших музичних течій, посилаючись на їх зовнішній вигляд. Такий ярлик, наприклад, отримали Мерлін Менсон, ХІМ, Найтвіш, і представники японського музичного та культурного течії «віжуал кей».
 • Готична література та кіно:

  Розвиваючись як музична течія, готика вплинула також на літературу. Готичної називають літературу в жанрі романтичних та містичних жахів. Найвідоміші готичні автори: Едгар А. По, Брем Стокер, Говард Лавкрафт і Енн Райс. Кінематограф не обійшов готичну естетику стороною: серіал «Сімейка Адамс», фільм «Голод» стали знаковими в цій галузі. Самий «готичний» режисер сучасності це, звичайно, Тім Бертон. Серед готовий популярні його фільми «Едвард Руки-ножиці», «Сонна лощина» і мультфільм «Кошмар перед Різдвом».

  Тепер ви знаєте, як стати готом, але пам’ятайте, в кожній субкультурі найвище цінуватися сама особистість, її оригінальність і вміння ламати стереотипи.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Культура. Додайте в закладки постійне посилання.