Як стати фотографом?

Просте захоплення фотографуванням переросло в хобі? І ви стали замислюватися, як стати фотографом? Для того, щоб серйозно займатися фотографією потрібно багато терпіння, бажання і знань. Ось кілька порад, як стати хорошим фотографом:

 • Спочатку краще пройти спеціальні курси фотомайстерності. Вони ознайомлять з історією фотографії, основними правилами фотокомпозиції, пристроєм і принципами його використання, з фотографічними жанрами. Вас навчать працювати з колірною гамою, відчувати світло (тінь). Ви дізнаєтеся, що таке фоновий і малює світ, що таке баланс білого і колірна температура. Так само область застосування світлофільтрів. Освоїте прийоми базової обробки зображень (Adobe Photoshop CS4).
 • Відвідуйте фотовиставки, шукайте натхнення у відомих авторів, можливо, пробуйте повторити роботи.
 • Беріть участь в фотоконкурсах в інтернеті. Сприймайте критику об’єктивно і робіть висновки.
 • Вивчивши роботи відомих фотографів і прослухавши лекції, Вас чекає довга робота по застосуванню одержаних знань на практиці, нелегкий шлях від початківця фотографа до професійного. Як стати професійним фотографом? Тут не будуть зайвими творчі здібності. Ви повинні вміти побачити і передавати те, що не видно простому обивателю, повинні бути і художником, і творцем. Основним інструментом є професійна фототехніка, а також додаткові предмети для різних видів фотозйомки. «Тушки», штативи, об’єктиви, світло, флешки — і це неповний перелік необхідних предметів. Професійному фотографу доведеться вкладатися в свою фототехніку. Чим більше досвіду і зйомок, тим вище професіоналізм.

  Прийоми: як стати фотографом самоучкою

 • Об’єкт повинен бути рівним, нижні деталі й горизонт повинні бути паралельні кадру;
 • Не знімайте проти сонця або включайте спалах;
 • Сюжет повинен бути зрозумілий і закінчений, можна обрізати в редакторі, надавши закінченість;
 • Знімайте об’єкт, в одному і тому ж освітленні з різними діафрагмою, витягами і чутливістю матриці. Навчіться знаходити компроміс між діафрагмою, витримкою і чутливістю, а так само необхідністю включити / виключити стабілізацію і спалах;
 • Щоб акцентувати увагу на об’єкті: чим більше ви закриваєте діафрагму, тим різкіше будуть об’єкти, як перед ним, так і за ним. Якщо діафрагму відкрити, то різким буде тільки об’єкт. Але пам’ятайте, впливає і фокусна відстань об’єктива. При застосуванні зума, змінюючи діафрагму і поле різкості змінюється. Цей прийом використовується при зйомці портретів, коли за особою предмети не мають значення.
 • Як стати весільним фотографом

  Останнім часом стає популярною весільна фотографія. Весільному фотографу потрібно володіти не тільки сталевим терпінням, але й художнім смаком. Задалися питанням, як стати весільним фотографом? Перш за все, потрібно знати, як влаштована весілля, зазвичай програма включає в себе: збір нареченої, викуп, реєстрація в загсі, прогулянка і весільний банкет. Вам належить відобразити безліч прекрасних моментів — конкурси за участю гостей, танець молодих і т.д. Ніжний дотик жениха до руки коханої, посмішка нареченої, все це стає насіннєвими реліквіями. Не обмежуйте себе рамками штампів і «побитих» ракурсів.

  Як фотограф Ви можете знайти роботу у виданнях, співпрацювати з кількома виданнями. Ви можете спробувати потрапити до фотографів, які вже створили свої фотостудії. Тут може допомогти удача, а також працьовитість, знайомства і створені хороші фотографії. Ну і, нарешті, можна самостійно спробувати працювати на ринку фотопослуг. Шлях цей самий довгий і важкий, але і самий прибутковий. Якщо Ви відчуваєте, що для цього Вам ще не вистачає сміливості і досвіду, то є ще спосіб підробітку фотографом. Створення свого особистого банку фотографій і продавати через фотобанки, мікростокі (micropayment stock — мікроплатежний фотобанк). Вони продають фотографії авторів через інтернет за гроші. Потрібну інформацію з приводу мікростоків можна знайти в інтернеті.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Робота. Додайте в закладки постійне посилання.