Як стати донором?

Практично будь-яка людина на нашій планеті має шанс врятувати комусь життя, але не кожен знає як. Стати донором! Стаючи донором, ви рятуєте життя багатьох людей, а також отримуєте безліч пільг і бонусів. Але як стати донором?

Стати донором в Росії досить просто. Ним може бути будь-який громадянин Російської Федерації, який досяг 18 річного віку і не має протипоказань до донорства, а також вагу майбутнього донора повинен бути більше 50 кілограм. Існує два типи протипоказань до донорства-це абсолютні і тимчасові протипоказання. У перелік абсолютних протипоказань входять:

 • гемотрансмісивних захворювання.
 • Соматичні захворювання.
 • Людям з даними видами захворювань заборонено бути донорами. У список тимчасових протипоказань входять:

 • Фактори зараження гемотрансмісивних захворюваннями.
 • Перенесені захворювання
 • Період вагітності та лактації.
 • Період менструації.
 • Щеплення.
 • Прийом лікарських препаратів.
 • Прийом алкоголю.
 • Зміна біохімічних показників крові.
 • Людям з даними протипоказаннями дозволено бути донорами, але їм доведеться почекати певну кількість часу. Більш точну інформацію про протипоказання і терміни ви знайдете на цьому сайті хто може стати донором крові?.

  На жаль, у наш час існує безліч міфів про донорство, наприклад:

  Міф 1.Во час здачі крові можна заразитися небудь хворобою

  Ні, це не так. Всі центри прийому крові в Росії використовують одноразові і стерильні матеріали. Голки та шприци розкриваються в присутності клієнта. Після використання всі матеріали підлягають знищенню.

  Міф 2. Здавати кров — боляче

  І це твердження не вірне. Щоб дізнатися чи буде вам боляче від голки, ущипніть себе за внутрішню сторону ліктя. Швидше за все ви не відчуєте нічого, крім легкого печіння. Здавати кров це зовсім не боляче.

  Міф 3. Здача крові це дуже тривала процедура, яку можна провести тільки в незручне для робочих людей час

  Здача крові займає близько 15 хвилин. Здача окремих компонентів крові займає від 30 хвилин. А для тих, хто не встигає здати кров у будні, проводитися «Субота донорів». А також найчастіше в різні організації виїжджає донорська мобільна станція.

  Міф 4. Поширена група крові нікому не потрібна

  Як раз таки найпоширеніша група крові і потрібна більшості людей. Тому люди з будь-якою кров’ю повинні не соромитися приходити в донорські центри.

  Міф 5. Кров треба здавати тільки перед вихідними, щоб відпочити після процедури і відновити її запаси в організмі

  І знову неправильно. Ви можете здати кров у будь-який зручний для вас день. Тривалий відпочинок після того як ви здали кров не потрібна, вам всього лише потрібно посидіти 10-15 хвилин відразу після здачі і уникати фізичних навантажень протягом дня, що залишився.

  Міф 6. Регулярна здача крові шкідлива: тому що організм починає звикати до систематичного кровопускання і починає виробляти надто багато крові, що шкідливо позначається на здоров’ї.

  Уже кілька століть тому люди займалися кровопусканням в лікувальних цілях. В умовах систематичної здачі крові організм починає звикати відновлювати кров швидше, але тільки до потрібного йому рівня. Тому ніякого ризику в регулярній здачі крові немає!

  Міф 7. Мене це не стосується. Одне з найстрашніших помилок в сучасному суспільстві. Статистика стверджує, що кожен третій чоловік на Землі вимагає хоча б разового переливання крові протягом свого життя. Цією людиною можете бути і ви.

  Як ви бачите, всі ці міфи про донорство вже давно розвіяні лікарями. Так що швидше стаєте донором і незабаром ви почнете одержувати свої бонуси від цього. Як стати почесним донором? Щоб стати почесним донором і отримувати безліч привілеїв, вам всього лише потрібно здати вашу кров 40 або більше разів.

  Але здавати можна не тільки кров. Як стати донором сперми? Як стати донором кісткового мозку? Як стати донором яйцеклітини? Як стати донором нирки та інших органів?

  Щоб стати донором ви повинні бути старше 18 років, але молодших 40 (якщо ви хочете стати донором сперми чи яйцеклітини). А також ви повинні бути абсолютно здоровою людиною, бажано міцно складеним, з відсутністю психічних, фізичних і генетичних проблем (знову ж у випадку зі здачею сперми). Донор також повинен пройти ряд обстежень, наприклад, якщо ви хочете поділитися своєю ниркою, то вам доведеться пройти ретельне обстеження у кількох лікарів. Тому стати донором органів набагато складніше, ніж стати донором крові. З іншого боку донорство органів дуже добре оплачується, і ви зможете виручити чималу суму, допомагаючи іншим людям.

  Також багато людей хочуть допомагати нужденним навіть після смерті. Як стати донором органів після смерті? У нашій країні це дуже не розвинена практика. Так як мало людей за життя бажають стати донорами органів. На пересадку органів після смерті людини повинні дати дозвіл родичі загиблого, але і це відбувається вкрай рідко. Тому людям потрібно стає більш освіченими і гуманними. В списках, які потребують, в пересадці органів, знаходяться мільйони, які страждають людей. Тому кожен з нас, хто збирається допомогти цим людям, може вказати в своїй медичній картці інформацію про те, що він / вона згодні на те, щоб їх органи використовували для пересадки нужденним в них людям. Допомагайте людям і вони допоможуть вам!

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.