Як стати адвокатом?

Питання це здавна хвилює уми людей, незважаючи на те, що в цілому адвокатський бізнес вельми і вельми великий, можна навіть сказати, пересичений кадрами. Факт залишається фактом — ця справа може приносити чималий прибуток, ніж власне і обумовлений підвищений інтерес молоді, яка прагне здобути юридичну освіту. Без вищої юридичної освіти стати успішним адвокатом і відкрити свою адвокатську контору не надається можливим.

Умови, щоб стати адвокатом в Росії

Для початку домовимося, що з вибором ВНЗ, точніше, факультету, роздумувати довго не придеться — тільки юридичний факультет, альтернативи немає. Конкурс на вступ в такі ВНЗ дуже високий, але що поробиш — воно того варто, мета виправдовує засоби. А в нашому випадку, з коштів тільки свої знання і вміння — так чому б не перетворити надходження в ще одне випробування своєї профпридатності? Не будемо йти від теми, тож, як стати адвокатом.

Для того щоб стати хорошим адвокатом (або формально їм стати), необхідно для початку стати помічником адвоката. Потім напрацювати не менше двох років практики роботи на цій посаді і лише після цього — здати кваліфікаційний іспит в Адвокатської палаті. Виконавши цей ряд дій, вам присвоять адвокатський статус і повноваження, причому на невизначений термін. Ваш вік не грає ніякої ролі і не накладає обмежень.

Як стати помічником адвоката

Обмеження тут накладаються наступні. Власне, помічником адвоката стати можуть люди з середнім або незакінченою вищою юридичною освітою. Щоб стати стажером адвоката, необхідно мати закінчену вищу освіту. Ставши стажистом, ви будете під безпосереднім керівництвом адвоката виконувати його доручення і завдання, приблизно 1-2 роки. Потім, отримавши статус адвоката і прийнявши присягу, відомості про вас направлять до регіонального реєстру (книга обліку адвокатів), вам буде видано посвідчення. Вітаємо — ви цілком можете починати самостійну адвокатську практику! Знову ж таки, з якимись обмеженнями: не більше, ніж в одному адвокатському утворенні. Приміром, починаючий адвокат може створити свій адвокатський кабінет. Або брати участь в адвокатській колегії.

Як відкрити свій адвокатський кабінет

Наприклад, ви вирішили стати адвокатом в Москві. І ось успішно стали, отримали право на адвокатську діяльність. Вирішили відкрити свій кабінет, але як зробити це, на жаль, не знаєте. Отже, що необхідно зробити:

 • Направляємо в територіальну адвокатську палату повідомлення про намір заснувати адвокатський кабінет.
 • Відкриваємо його — вам малоймовірно відмовлять, адже кабінет не є юридичною особою.
 • Починаємо свою діяльність, іншими словами — адвокатську практику.
 • Тарифи на свої послуги встановлюєте ви самі — чудово! Іншими словами, ви самі виставляєте цінник своєму професіоналізму і часу.

  Якщо ви дійсно хочете стати адвокатом, сподіваюся, ця стаття допоможе вам в починанні, послужить першим ступенем, так сказати. Врахуйте, для того, щоб стати успішним адвокатом, ви повинні поєднувати в собі перелік таких якостей, як педантичність, компетентність, тактовність, комунікабельність, організованість, важливо — чесність, величезна витримка і самостійність.

  Ви зобов’язані бути гуманним людиною, що захищає справедливість, а не шукають шляхи заробітку. Як тільки адвокат починає перетворювати свою діяльність в обивательську відмивання грошей — він стає поганим адвокатом. Може адвокат він і хороший, але втрачається сам сенс цієї благородної професії, без чесності і розуміння адвокатська діяльність перетвориться на працю з оборони мерзотників — а хто зацікавлений в цьому, крім таких же мерзотників? Пам’ятайте про це.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Робота. Додайте в закладки постійне посилання.