Як сприймають Новий рік чоловіки і жінки

Це тільки на перший погляд здається, що вже який свято, а Новий рік всі повинні сприймати однаково. Ще можна припустити, що кожен з нас може неоднозначно відноситися до дня свого народження (а вже тим більше до дня народження тещі), 8 березня, річниці жовтневого перевороту 1917 року або дня міліції. Але стверджувати, що можна по-різному ставитися до найголовнішого в нашій країні свята, що перебуває поза політикою і інших обтяжуючих обставин …? Це ж практично злочин!

Насправді не все так просто. Взагалі вже потрібно прийняти за аксіому твердження, що чоловік і жінка це хоч і складові частини одного виду Homo sapiens, проте при всій своїй схожості це все-таки різні істоти, які по-різному сприймають життя і всі її прояви. Так ось, чоловіче і жіноче відношення до Нового року при всьому загальному позитивному сприйнятті цього свята все-таки різняться. Як — спробуємо розібратися.

Почну, ясна річ, з чоловічого погляду на Новий рік. Для чоловічої частини населення нашої країни новорічні святкування, звичайно, очікувані і приємні — як і будь-яке свято. Свята і вихідні вони в будь-якому випадку приємніше для душі і тіла, ніж будні та робочі дні. Однак у порівнянні з жіночими очікуваннями (про які ми поговоримо нижче) чоловіки сприймають Новий рік все-таки спокійніше і більш приземлено, без особливої захопленості. Причин тому автор нарахував рівно п’ять.

перше, чоловічому свідомості не зовсім зрозуміло, що ж все-таки святкується в ніч з 31 грудня на 1 січня. Звичайно, це кінець старого року, початок нового, полумагіческій момент прощання з минулим і зустрічі з майбутнім, і бла-бла-бла … «Не, все зрозуміло, але шо конкретно?», — Ставив Олексій Кортнєв сакраментальне питання в популярній пісні кінця 90-х років, і це ж питання щороку в кінці грудня задають собі чоловіки. Власне кажучи, який привід зібратися всім разом і веселитися кілька днів? Ось і виходить, що конкретного, відчутного приводу і немає. Так що чоловікам, істотам з менш міцними крилами фантазії, усвідомити всю красу Нового року складно.

друге, перед чоловіками постає страшна, жахлива необхідність і обов’язок — вибирати подарунки. Тут справа не у фінансових витратах, які завжди перевищують всі ліміти і досягають запаморочливих розмірів. Заковика в тому, що чоловіки не знають, що потрібно їм самим: це чудово можна спостерігати в тих випадках, коли нашому братові доводиться вибирати собі щось самостійно, без підказки з жіночої сторони. Ми завжди вибираємо собі невідповідні шкарпетки, причому різні за кольором, розміром і фасоном; ми обов’язково з десяти варіантів сервізів виберемо саме той єдиний, який ну ніяк не підходить до кухонного гарнітуру; ми впадаємо в ступор, якщо нам потрібно накупити господарських дрібниць — погано уявляємо , як це називається, де продається, в яких кількостях і для чого потрібно. А ви, милі жінки, чекаєте від нас, що ми виберемо для вас що-небудь прекрасне і варте … Безумству хоробрих співаємо ми пісню.

третє, Новий рік це найбільш травмонебезпечний свято з точки зору похмілля. Якщо в якісь інші свята можна відкосити під приводом «мені завтра на роботу», «немає настрою» і «я по життю не п’ю» і обмежитися келихом шампанського, то в цю ніч цей номер не пройде. Яка робота, якщо попереду цілий тиждень вихідних? Як це в Новий рік може не бути настрою випити? Що значить «не п’ю» — ти що, стільки народу образити хочеш? В результаті — дуже-дуже-дуже неясне 1 січня, а нерідко і 2-е, і 3-є …

четверте, ті самі новорічні канікули. З одного боку, десять днів відпочинку це просто чудово, це як ще один відпустку, і ніхто при цьому не пиляє і не припрошує плаксивим голосом «ну треба ж поїхати кудись на море …». А з іншого, якщо ці десять днів сидіти вдома і при цьому постійно муляти очі своєї найдорожчої половині, практично 100% виникне сварка. По любому привід і навіть зовсім без такого. Чому — питання до психологів, сімейним терапевтам і просто навченим життям людям. Але виникне обов’язково.

п’яте, виникнути ця сварка може виникнути ще до Нового року, в процесі генеральної передсвяткової прибирання. Прибирання, особливо передноворічна — це таке дійство, в якому у всіх невдачах, проколах, прорахунки, недоробки і помилки завжди і незмінно винен чоловік. Так вже виходить зі слів жінки. Так що зайвий раз занурюватися в цю атмосферу вселенської провини чоловікам якось не дуже хочеться.

Раз вже чоловіче бачення Нового року вмістилося на п’яти ступенях, для справедливості та об’єктивності жіночий погляд на це свято також розіб’ємо на п’ять основних пунктів. Отже, зустрічайте — жіноче сприйняття.

перше, Новий рік для прекрасної половини людства один з найбільш очікуваних свят. Можливо, я і помиляюся, але мені здається, що в чималому ступені це обумовлено тим, що це не день народження і ніхто, навмисне або випадково, не нагадає вам про вашому віці і про те, що вам, звичайно, все так же «шешнадцать », але все-таки не так« шешнадцать », як у минулому році або декілька років тому. Тут начебто і присутній фактор часу, закінчується один рік, починається інший, але в той же час особисто ви до цього практично і відносини не маєте, для вас час вперед не просунулася.

друге, жінки в чоловіках дуже цінують таку річ, як подарунки. І незважаючи на те, що життєвий досвід наочно показує, як ми бачили вище, що чоловік вибирає вдалі подарунки в одному випадку зі ста, а купує і дарує їх в одному випадку з тисячі, жінки не залишають надії таки отримати який-небудь абсолютно чудовий і чудовий подарунок. При цьому жінки зовсім не уявляють, що саме вони вважають чудовим і чудовим подарунком. Мовляв, чоловік повинен вгадати …

третє, кожен новий рік ця нова надія на зміни на краще, що в старому році залишиться все погане, а наступний буде виключно в рожевих і світлих тонах. У цьому виявляється кардинальна відмінність жіночої та чоловічої психології: ми, як справжні і вічні діти, про майбутнє не замислюємося, нам важливо те, що тут і зараз. Зате жінки, як матері та хранительки вогнища, в цьому сенсі більш раціональними, більш націлені на майбутнє, на те, що буде і як те, що «буде», зробити краще.

четверте, кожна жінка продовжує плекати в душі мрію про казку, мрію про принца, а Новий рік самий казковий свято усіх. Саме в ці дні по містах і селах розповідає казковий персонаж в червоній шубі, в хутряній шапці, ватяною бороді і з червоним носом і роздає всім подарунки. І хочеш — не хочеш, а в жіночу душу закрадеться спали весь рік боязка надія на те, що «а раптом …». А раптом принци таки існують. А раптом і справжня, та сама, як у «Віднесених вітром», любов таки існує. А раптом ці два чуда — принц і та сама-Рассама любов — об’єднаються і на порозі з’явиться закоханий в вас принц. Адже Новий рік же, чари, все може бути …

Ну, і по-п’яте, дуже часто для жінки наближається Новий рік це єдиний спосіб пробитися через чоловічу лінь і відмовки типу «дорога, сьогодні в 27-ий раз повторюють фінал Ліги чемпіонів, мені ніколи» і достукатися до чоловіка, що необхідно зробити генеральне прибирання. Ця обставина також додає святу привабливості в жіночих очах.

Олександр Бабицький

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.