Як справлятися з болем у попереку будинку: лікування без ліків

Якщо ви прокинулися вранці і відчули, що у вас болить спина, ви не самотні. Може бути, потрібно піти до лікаря? Необов’язково. У більшості випадків біль у попереку проходить протягом чотирьох-шести тижнів. У багатьох випадках достатньо домашнього догляду.

перше, вам слід знати, коли медична допомога все ж необхідна. Слід звертатися до лікаря, якщо у вас сильний біль в попереку в поєднанні з одним із наступних симптомів:

 • Біль викликана травмою
 • Біль настільки сильний, що ви не можете рухатися вдень і спати вночі
 • Біль передається в ногу
 • Оніміння в нозі або паховій області
 • Біль у спині супроводжується жаром, нудотою, блювотою, болем у животі, слабкістю, пітливістю
 • Втрата контролю над сечовим міхуром або кишечником
 • Нез’ясовна втрата ваги
 • У вас в минулому діагностували остеопороз або рак
 • Ви приймали гормональні ліки або наркотики
 • Якщо жодного з цих симптомів немає, нижче перераховані деякі способи полегшити біль без звернення до лікаря.

  Відпочинок

  Найперше, що треба зробити — це дати спині відпочити. Це не означає, що вам доведеться лежати тижнями, як радили в минулому. Лікарі рекомендують дотримуватися спокій протягом 48 годин після травми або після того, як ви відчули сильний біль. Після цього можна знову починати поступово збільшувати рівень активності. Якщо ви почнете вставати і рухатися відразу після того, як спазми і сильні болі пройдуть, біль і обмеження рухливості зникнуть швидше

  Холод або тепло

  Прикладання холодного чи гарячого до того місця, де ви відчуваєте біль, допомагає зменшити набряк і запалення, а також знизити дискомфорт. Дослідження показують, що гаряче може бути корисніше холодного, але і те й інше полегшує біль у попереку.

  Гаряче розширює судини. Це збільшує приплив кисню до хворого місця і зменшує спазми. Холод, навпаки, звужує судини і зменшує приплив крові. Це може зменшити запалення. Навіть якщо спочатку здасться, що біль посилюється, потім вона стане слабшою.

  Щоб докласти гаряче, використовуйте грілку або сучасні електричні аналоги. Для холодного — спеціальні контейнери для льоду або просто пакет заморожених овочів з холодильника.

  Безрецептурні ліки

  Від болю в попереку можуть допомогти такі ліки, що продаються без рецепту, як парацетамол або нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП) — ібупрофен і напроксен. Однозначної відповіді на питання, що з цього ефективніше, немає.

  Однак слід враховувати можливі побічні ефекти ліків. Побічні ефекти від НПЗП включають проблеми з шлунково-кишковим трактом і нирками, а парацетамол може викликати проблеми з печінкою. Зазвичай побічні ефекти проявляються, якщо приймати ліки довго і у великих дозах.

  Креми і гелі місцевої дії, що містять капсаїцин, саліцилат, камфору, масло евкаліпта і ментол, також можуть зменшувати біль. Подібні креми широко представлені в аптеках.

  Вправи

  Хоча спеціальних вправ, спрямованих на усунення болю в попереку, не існує, будь-які вправи важливі, щоб зберігати рухливість.

  Якщо ви раніше проходили фізіотерапію, то знаєте, що робити — починайте з легкої програми вправ. Якщо не знаєте, зверніться до лікаря або до фізіотерапевта.

  Фахівець може порекомендувати вам вправи, спрямовані на розтягання хребта, що зменшує тиск на нерви. Також можуть бути корисні вправи для розтяжки м’язів спини і стегон, для зміцнення м’язів преса. Вам можуть порекомендувати вправи на розтяжку для поліпшення рухливості або порадити зайнятися аеробікою для загального поліпшення фізичної форми.

  Однак, в той момент, коли ви відчуваєте сильні спазми, вправи, звичайно, робити не варто. Треба дочекатися, поки гострий біль пройде, потім тільки почати обережно розтягувати м’язи.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.