Як спілкуватися з важкими людьми і зберегти розум: корисні поради

Без сумніву, ви вважаєте себе терплячою людиною. Вважаєте, що в конфронтації з іншими, менш приємними і терплячими людьми, ви завжди зберігаєте олімпійський спокій. Впевнені, що негативні емоції до вас просто не пристають, скочуються, «як з гуся вода». На жаль, ця ілюзія швидко розвіюється під впливом реальних обставин, коли ви стикаєтеся з черговим неприємним типом, який, здається, твердо має намір позбавити вас розуму.

Уявіть собі таку ситуацію: у вас призначена зустріч з подругою (назвемо її Наталкою), яка повинна очікувати вас в кафе в обідню перерву. Ви знаєте, що Наташа часто спізнюється, тому особливо не поспішайте. Але раптом вам здається, що на цей раз Наташа буде пунктуальна, і ви поспішаєте з усіх сил, щоб бути в кафе вчасно.

Але Наташі ніде немає, вона ще не прийшла. Ви глибоко зітхаєте, радіючи, що тепер у вас, нарешті, є час розслабитися і відпочити — ви мріяли про це весь тиждень. Але це милостиве стан триває всього чотири хвилини. Вже в 12:08 ви дзвоните Наташі на стільниковий, побоюючись, що дали їй не ту адресу. Наташа не бере трубку. Через десять хвилин, коли ви вже не знаєте, що і думати, вона з’являється з променистою усмішкою і навіть не думає вибачатися за запізнення.

«Ой, ну не сердься на мене. Ти ж знаєш, я завжди спізнююся, — кидає вона замість привітання. — Така вже я є. Це частина моєї особистості. І потім, хіба тобі було нецікаво подивитися на перехожих? ». І тут ви відчуваєте, як у вас прокидається скажений собака. Найгірше те, що в цій ситуації порушується ваше емоційну рівновагу. Щоб заспокоїтися і почати отримувати задоволення від спілкування з Наташею, вам потрібно не менше п’ятнадцяти хвилин.

Такі люди, як Наташа, всюди — у вашому будинку (можливо, навіть в вашому ліжку), в офісі, в спортклубі. Вони можуть бути незнайомцями, з якими ви стикаєтесь на вулиці чи в громадському транспорті. Що робить їх важкими, а часом і нестерпними в спілкуванні? Будь то серйозний недолік характеру — прагнення постійно догодити і з усім погоджуватися, необов’язковість, егоїзм і неуважність до оточуючих або хронічний песимізм — або просто дивна примха, неприємна особисто вам, навіть епізодичне спілкування з такими людьми доводить вас до несамовитості або псує настрій на цілий день .

Не перевантажуйте себе придумуванням складних схем, як уникнути когось — змініть парадигму ваших відносин з цією людиною. Використовуйте наступні стратегії, щоб раз і назавжди припинити емоційне перетягування канату.

Ви — головний герой у романі вашому житті

Психологи впевнені: щоб змінити схему взаємодії з людьми, необхідно спочатку змінити своє ставлення до цих людей. Це завдання вимагає самоаналізу.

За однією з теорій, нас дратують люди, яким властиві наші власні риси, в першу чергу ті, які ми прагнемо в собі придушити, яких соромимося. Або ж люди, що викликають у нас небажані емоції. Ми дивимося на таку людину, як у дзеркало, і відображення нам не подобається, звідси і роздратування, гнів і агресія. Запитайте себе: у чому людина схожа на мене? Чому він так мене дратує? Наприклад, в спілкуванні з необов’язковими людьми виявляються не найпривабливіші риси характеру — запальність і нетерплячість. Коли ваша подруга в черговий раз запізниться на зустріч, згадайте про це — можливо, це утримає вас від поспішних рішень і роздратування.

Якщо вас дратує близький друг або коханий, задумайтеся про вашому власному поведінці і ролі, яку ви виконуєте в цих відносинах. Можливо, ви самі загнали себе в цей емоційний тупик, коли замість «ні» говорили «так»? Може, ви не повірили своїй інтуїції, коли вона підказувала вам, що ваші стосунки не складуться? Якщо ви не навчитеся аналізувати власну поведінку і вчинки, всі без винятку оточуючі будуть викликати у вас роздратування. Покладаючи на іншу людину всю провину за ситуацію, ви передаєте йому повний контроль над цією ситуацією, і добровільно опиняєтеся в ролі жертви.

Заглянувши в корінь вашої проблеми, виявивши її глибинну причину, ви зможете успішно вирішити складну ситуацію. Ось приклад з життя: жінка-психолог (назвемо її Лариса) розповідає, що її свекруха постійно втручалася в життя сина і невістки, опікала їх. Але потім Лариса запитала себе, чому поведінка свекрухи так її дратує, і зрозуміла: коли їй було 12 років, у її мами стався інсульт, і Лариса була позбавлена материнської уваги та опіки. Варто було їй зрозуміти, що постійно втручання свекрухи — всього лише прояв любові до сина, їх відносини налагодилися.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.